Radyestezi Nedir, Tanıyalım.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,151
4,134
118
#1
Fransızlar Radyestezi, İngilizler Dowsing demişler. Fransızca ışınım duyarlılığı anlamına gelir. Bizde ise çatal çubukla su bulma olarak biliniyor.

Dünyada birçok ülkede yüzyıllardan beri kullanılan bir yöntem. Yine bir çok ülkede dernekleri ve federasyonları mevcut. Bizde maalesef yok. Bizde bu işe inanan da maalesef pek yok. Avrupalı bilim olarak kabul etmiş, üniversitelerde kürsüleri açılmış. Rusya'da bu yöntemle altın arama yöntemleri üniversiteler tarafından geliştirilmiş. Bizde ise bilim adamları bunu su büyücülüğü olarak kabul ediyor.

Büyücülüğe inanan bilim adamı olur mu? Ama burası Türkiye. Burada oluyor. Bilim büyücülüğü kabul ediyor fakat yöntemi bir türlü bilimsel görmüyor. ben bunu bilim adamlarının önyargılı oluşlarına bağlıyorum. Yoksa bilim önyargılı olamaz.
Bana göre Radyestezi ışınım duyarlılık ya da radyasyon duyarlılık falan değildir. bana göre radyestezi, gönülden çıkıp, doğanın, bütünün bilgisine ulaşmaktır. Radyastezi bir trans halidir, bir sezgidir. Radyastezi, bir insanın kendi manyetizmasını diğer manyetik alanlarla etkileştirmesi sanatıdır. Çubuk sadece göstergedir. Maharet insanda ve insanın özündedir. Yeter ki biz özümüzdeki bu yeteneklerimizi ortaya çıkarmasını bilelim. yani kendimizi bilelim.

Kadim Mısır’da, radyestezinin uygulanmakta oldağu kesindir, önünde, bir kol boyu kadar ötede, çatallı bir dal parçası tutan bir rahibi gösteren rölyefler mevcutur. Ayrıca, Hititler’e ait olan ve î.ö. 12. Yüzyıl’dau kalan bir rölyefte resmedilen kişinin, maden cevheri aramak için bir çubuk kullanan resmî bir maden arama görevlisi olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın öbür ucunda yer alan bir ülkede, kadim Peru'da rastlanılan oyma kaya resimleri, o çağlarda radyestezinin dünyanın her yanında yaygın olduğunu göstermektedir. Daha ileriki çağlarda, Yunanlılar, günümüzde de ol duğu gibi, hem su ve maden cevheri aramak için hem de gaipten haber vermek amacıyla kullandıkları radyestezi sanatına, « r h a b d o m a n c y » adını vermişlerdi. Her iki uygulama türünü de kapsayan bu terim, çubuk gaip ve ip leri haber verme kelimelerinden oluşturulmuştur. Romalılar zamanında, İ.S. 500 yıllarında, Büyük Theodorus’un, devlet vekili Cassiodorus’a su arayıcıları bulması için em ir verdiğini, verdiğini, elde elde m evcut evcu t kayıtlardan kayıtlardan okumaktayız.
 
 

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#2
Ustam radyestezi deyip geçmemek lazım, Rusya ve Avrupa ve Dünya nın birçok ülkesinde üniversitelerde bölüm olarak okutuluyor, elin adamı sağlıkta, su aramada metal aramada ve birçok konuda radyestezi den faydalanirken biz ise bizleri azar azar kanser yapan öldüren muhteşem üçlü domates biber ve patlicanin içler acısı halini konuşuyoruz, elin adamı nerdeyse uzaya bile şakül sağlayacak, bizler ise boş işlerle vakit geçiriyoruz, ne milli bir ülkeyiz değilmi, inaninki bir daha dünyaya gelsem, sorsalar nerde yaşamak istiyorsun, diyeceğim beni ülkeme gönderin, biz hergün kafayı yemeden, biz her gün günahkar olup birde enayice tövbe etmeden (enayilikte kardesim niye gunah isliyorsunki tovbe ediyorsun)biz hergün değişik değişik kanser olmasak rahat edemeyiz, radyestezi gerçekten faydalı bir bölüm ama ülkemizde akademik olarak hemen hemen yok gibi, çubuk neysede, benim gözümün ışığı şakül.
 
 

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#4
Bu işi akademik olarak yapan Ali Seydi gültekin hoca, birde bilimsel uğraş peşinde olan başka bir kardeşimiz var, inşallah duyar da dökülür bilgileri değilmi @sef_er ustam. Bir Şakülcü daha bulduk, Radyestezi arkadaşım, bir sonuca ulaşamıyoruz işte @ROOT kardeşim.
 
 
Son düzenleme:

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#5
Bir alissan platonik aşk dedikleri oluyor kardeşim, gerçekten çubuktan kat be kat üstün, sokağa çıkıyorum üzerimde, bir tuvalet banyo harici hep yanımda.
En son bende sağülcü olacam sayende harputlu ustam :DBenimde gözüm tutuyor onu.
 
 

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#7
Tövbe tövbe, ispitlecekmisin kendini, eski kilo taşı bul bir yerden, tornacida yaptir, şakülün metali ne kadar eski olursa o kadar iyi olur
Mübarek muska gibi üzerinde taşıyorsun demek.Ben kullanmasını öğrenirsem tamamdır.Ama böyle janjanlı bi sağül olsun benim ki.Fosforlu birşey.
 
 

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#9
Güzel kardeşim birde bunun püf noktası, şakülü biri elledigi zaman onu arındırıp yeniden programlaman lazım, yoksa ele güne rezil rüsva eder.
Mübarek muska gibi üzerinde taşıyorsun demek.Ben kullanmasını öğrenirsem tamamdır.Ama böyle janjanlı bi sağül olsun benim ki.Fosforlu birşey.
 
 
Beğeniler: REİS ve Gönül_eri

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#14
Bende şakülü öbür tarafta @kabakburgiba @Mhmt82 ustadan öğrendim, asıl uzmanı@Ankebut usta dır, dedim ya bilimsel inceleyen ise başka bir kardeşimiz.
 
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,144
7,237
118
#15
Ben bir defineci ile tanışmıştım o ipek ipten bahsediyordu sarkaç için.Mevzusu nedir acep.Altından bahsediyordu bilmem kaç ayar olacak kaç gram vs.
 
 

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#18
Ustam daha öncede yazmıştım, sakulumuz tornadan çıktı güzelce arindirdik programladik, daha sonra bunun ipi hani şu yorgan ipinin kalini var çuval dikilen ip, veya perdeciden Stor perde ipi var boncuklu olan, onu şaküle 90 cm bagliyorsun, daha sonra boncuklu ip dedik ya, o boncuktan 8 cm den boya kalemi ile boya, takı 83 cm boşluk çizgisine kadar.
 
 
Beğeniler: REİS ve Gönül_eri

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
551
908
98
#19
"Fransızlar Radyestezi, İngilizler Dowsing demişler. Fransızca ışınım duyarlılığı anlamına gelir. Bizde ise çatal çubukla su bulma olarak biliniyor."
millet bilimle yaraşır biz ise Halk Dili koptum dayi hahahahaha
 
 

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
2,289
5,207
118
#20
Üçü bir arada oluruz Hemi, birde bir türkü tuttururuz dillerde
dağlar seni delik delik delerim,
şakül alır çubuk alır toprağını tararim,
sen bir sarı kız, şakülümü tutarım,
vay aman Aman nicedir halim.
Sen sarkaç kullan benle Menderes usta işaretin dilini tarihsel ve bilimsel yüzey araştırması ile destekleriz olur biter :D
 
 
Beğeniler: REİS