Rastlayabilirsiniz aklınızda bulunsun

dardanoss

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eki 2019
383
870
98
59
çanakkale
Şimdi canli gözler ile görülen bir mezar şeklidir.
Sahada gezer iken bir kaya ve yanında sunağı var.
Lakin defineci gözü ile bakarsanız kayada boydan boya bir çatlağın olduğunu ve buranın horasan ile dolduğunu görür iseniz o kaya iki kayanın muntazam şekilde hazırlanıp kamufle edilip her iki bölümün içini yarım sanduka biçiminde oyup iki kaya birleştiğinde tek bir kaya ve bütün bir sanduka halini almışlığını gördük. Çizerek bunu size anlatmaya çalıştım.
Kısacası böyle sanduka mezar yapmaya uygun kayalarda sunak olunca kayanın kendiside önem arz eder. Oradan iyi bir defineci haricinde kim geçse kaya der geçer. Halbuki içinde muntazam bir sanduka mezar barındırabilir. Şunuda söylemeden geçmeyeyim . Bu kayanın kenarlarında en ufak bir mıcır yok idi. Tabiki biz şanssız kullar bu kayaya yetişemedik bizden evvel işi bilenler karpuz gibi ayırmışlar bu kayayı ve resimdede göstermeye çalıştım sandukanın içinde küçük bir nişde vardı değerli şeyler konmuş olabilir içine. Aklınızda bulunsun
resim.JPG

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Ocak 2019
181
192
48
Şimdi canli gözler ile görülen bir mezar şeklidir.
Sahada gezer iken bir kaya ve yanında sunağı var.
Lakin defineci gözü ile bakarsanız kayada boydan boya bir çatlağın olduğunu ve buranın horasan ile dolduğunu görür iseniz o kaya iki kayanın muntazam şekilde hazırlanıp kamufle edilip her iki bölümün içini yarım sanduka biçiminde oyup iki kaya birleştiğinde tek bir kaya ve bütün bir sanduka halini almışlığını gördük. Çizerek bunu size anlatmaya çalıştım.
Kısacası böyle sanduka mezar yapmaya uygun kayalarda sunak olunca kayanın kendiside önem arz eder. Oradan iyi bir defineci haricinde kim geçse kaya der geçer. Halbuki içinde muntazam bir sanduka mezar barındırabilir. Şunuda söylemeden geçmeyeyim . Bu kayanın kenarlarında en ufak bir mıcır yok idi. Tabiki biz şanssız kullar bu kayaya yetişemedik bizden evvel işi bilenler karpuz gibi ayırmışlar bu kayayı ve resimdede göstermeye çalıştım sandukanın içinde küçük bir nişde vardı değerli şeyler konmuş olabilir içine. Aklınızda bulunsun Ekli dosyayı görüntüle 8632
S.a ustam siziin eklediğiniz resime çok benziyor bilgi için teşekkürler ALLAH razı olsun

Ekli dosyalar

dardanoss

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eki 2019
383
870
98
59
çanakkale
Ahmet1977

Sevgili ahmet kardeşim evet kaya olarak benziyebilir. Lakin bendekinin sunağı çok belirgin idi.
Yinede kaya içinden boşluk veriyor ise eyvallah. Kayayı inceleyin bakalım birleştirma varmı. Resimden anlaşılmıyor

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Ocak 2019
181
192
48
Bu kayanın üzerinde bir sunak var geniş ama fazla derin değil am kaya yapısı baya bir bozulmuş yukarısında bir mihrap var mihrap güneye bakıyor çok büyük mihraba sırtını verip güneye bakarsak sol tarafta kayaya uzanmış bir aslan şekli ver heykel gibi

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Ocak 2019
181
192
48
Bu kayanın üzerinde bir sunak var geniş ama fazla derin değil am kaya yapısı baya bir bozulmuş yukarısında bir mihrap var mihrap güneye bakıyor çok büyük mihraba sırtını verip güneye bakarsak sol tarafta kayaya uzanmış bir aslan şekli ver heykel gibi

Ekli dosyalar

dardanoss

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Eki 2019
383
870
98
59
çanakkale
Ahmet1977

Sevgili kardeşim madem böyle bir yer var siz daha önce bu konuyu bu sitede açtınızmı. Açmadı iseniz gereken yere bu konu açılıp incelebilir. Benim bir yetkim olmadığı için konuyu taşıyamıyorum. . Lakin ilgi çekici bir yer değişik resimler ile incelenmesi gerekir diyorum. Çünki burada resim dağıldığı için anlaşılmıyor fakat değişik işler var gibi duruyor

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
25 Ocak 2019
181
192
48
Ustalarım Mihrap göründüğü gibi değil çok büyük bi insan boyundan fazla altında doğuya bakan bir tünel var doğudan batıya gidiyor bir tilki yuvası gibi ışık tutum 4 veya 5 metre görünüyor gerisini göremedim sarı gölde oranın doğusunda çok sağolun ALLAH razı olsun