Roma Galerisi nerede

balkaya34

Operatör
Selam arkadaşlar : Çok önemli ve tüm kayıp bilgi ve tarihin saklandığı bir Galeridir,
Bu konuyu bana 15 yildan daha önce ( CAS ) isminde bir bati trakyalı kardeşimiz Türbe Tepe civarında, YÖRÜK yaylası çevresinde bir alan olması mümkün demişti, Yine burayada bir patika yol ve yüksek bir ana kayadan bahsetmişti, Bu gün yabancı sitelerde bu konudan bahsedilmiş Okudum çok etkilendim, Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım etmelerini beklerim ,Bilhassa MendereS usdadan ,,,,,,, en ufak bir ip.ucu da olsa yazın derim ,SAYGILAR ARKADAŞLAR

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Aleykum selam büyük ustamız abimiz.

Yüksek bir Kaya
Patika yol = kervan yol birleşimi hemde ayrımı.
Galeri .
Burası neredir bilir misin abi.Menderes amca yoksa bile ben yardımcı olayım.
Burası Halkalı Kayadır mahzenleri galeridir.Etrafında patika yol kervan yolu Kuzey batı cephesinde AT meydanı hipodrom vardır.Bu Meydanı kimse pek bilmez .NEden derseniz ; hipodramdan eser yok yok.Lakin alanı analiz eden yüksekten bakar ise okur meydanı. Bu meydan iş yönünde güzeldir.Civarda zengin mezarlarda vardır.

balkaya34

Operatör
Aleykum selam büyük ustamız abimiz.

Yüksek bir Kaya
Patika yol = kervan yol birleşimi hemde ayrımı.
Galeri .
Burası neredir bilir misin abi.Menderes amca yoksa bile ben yardımcı olayım.
Burası Halkalı Kayadır mahzenleri galeridir.Etrafında patika yol kervan yolu Kuzey batı cephesinde AT meydanı hipodrom vardır.Bu Meydanı kimse pek bilmez .NEden derseniz ; hipodramdan eser yok yok.Lakin alanı analiz eden yüksekten bakar ise okur meydanı. Bu meydan iş yönünde güzeldir.Civarda zengin mezarlarda vardır.

Selam usdam Hipodrum ,Yani at yarışı yapilan yer öylemi, Yani Yarış alanı

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Evet abi Tarihi geçmişinde bu alanda at yarışlı oyunlar yada gladyator oyunları yada at ehlileştirme durumları yapılmıştır.MEydanlık ve hipodrom der volçan.Sanırım elinde onun kayıtlarında hipodrom alanı belliymiş ki öyle demiş.

balkaya34

Operatör
Evet abi Tarihi geçmişinde bu alanda at yarışlı oyunlar yada gladyator oyunları yada at ehlileştirme durumları yapılmıştır.MEydanlık ve hipodrom der volçan.Sanırım elinde onun kayıtlarında hipodrom alanı belliymiş ki öyle demiş.

Selam usdam : HALKALI kaya çevresinde depolar galeriler olabilir ama ,Sanıyorum, Benim bahsettigim galeri bu degil, Eger bu sizin bahsettiginiz olsaydı SUYU ayakda icilen cesme , KARAHASAN köprüsü, HALKALI KAYA , BAŞ degirmen , ALNI kesikkaya , Çukur cambaz ,KARA TEPE Buralardan bahsederdi , çünki buralar çok bir birine yakin yerdir, Bu galeri burasi degil usdam ,Ve usdelik Benim bahsettigim galeri YÖRÜK yaylası nda olması ihtimali çok yüksek Saygılar usdam

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Alanda bir çok galeri işi var.İrili ufaklı galeri sayılırlar. Bir başka işte bildiğim Türbetepenin doğu tarafında tepenin bittiği düze yakın alanda zemine inen basamaklarla girilen sonu nereye gider bilinmeyen mekan var.Belki galeri budur bilemem.Bu basamaklar Bizanstan kalmadır.Gizlilik kısmı ise herkesin görebileceği bir açıklıkta değildir.