rumların yaşadığı bir zirve

Hisiro

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
26 Eyl 2019
13
16
6
Üstadlar bu kaya 1850 yıllarına kadar rumların yaşadığı bir zirve tepede keşfettim. Üzerindeki işçilik için yorumlarınız önemli. Ne olabilir ve nasıl bir çalışma yapmalıyım. Alttaki ana kaya nın üstüne bir kaya yerleştirme yapılmış. Üsteki kaya kireç kaya gibi oldukça yumuşak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
2 adet oda mezar olduğunu düşünüyorum. oymalar dikdörtgen ise kaya mezar olabilir. kare ise oda mezar daha büyük itimal. sağ taraf daha mantıklı görünüyor.

Hisiro

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
26 Eyl 2019
13
16
6
Üstadım kaya mezarına benzettim bende. Bölgede açılmış birçok kaya mezarı bulunmakta. Bu kaya yüksek uçurum gibi bir yerde. Yarın etrafını açacağım. Üçgenin altındaki oyuk derin içeri doğru gidiyor. Daha öncesi üçgenin olduğu taraf toprak ile kapalı idi. Uçtaki oyuğu farkedince merak ettim baktım. Üçgenin ucunu farkett im baktımki kabartma 2 saate yakın resimde gördüğünüz yerlerdeki kumları temizledim ve yıkadım. Üçgenin içindeki kuyu kum ile dolu idi 20 cm kadar temizleyebildim ama dahada derine gidiyor. Bu normalmidir. Ne yapmalıyım. Teşekkürler

Hisiro

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
26 Eyl 2019
13
16
6
Birde 4. Resminde kayanın sağ tarafında kabartma yuvarlak olarak bitiyor. Kapak olma ihtimali varmıdır. Kırmaya değermi.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
yön baktım. 2 adet yön görünüyor. mesafe bilemem ama yön verilmiş. okla çizdiğim yerlere metal testi yapın.

kare oyma.jpg

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
:) menderes ustanın rum gömüleri üzerine bir yazısı forum da mevcut ön bilgi olarak okunmasını tasfiye ederim.Ayrıca R00T ustanın v işareti üzerine yazılmış bir yazısıda mevcut içeriğinde güzel bilgiler barındırıyor