Rüya deyip geçmeyin

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
“Bir zaman kalp ehli iki çoban varmış. Kendileri ağaç kâsesine süt sağıp yanlarına bıraktılar. Kaval tabir ettikleri düdüklerini, o süt kâsesi üzerine uzatmışlardı. Birisi “Uykum geldi.” deyip yatar. Uykuda bir zaman kalır. Ötekisi yatana dikkat eder, bakar ki; sinek gibi bir şey, yatanın burnundan çıkıp, süt kâsesine bakıyor ve sonra kaval içine girer, öbür ucundan çıkar gider, bir geven altındaki deliğe girip kaybolur. Bir zaman sonra yine o şey döner, yine kavaldan geçer, yatanın burnuna girer; o da uyanır. Der ki: “Ey arkadaş! Acayip bir rüya gördüm.” O da der: “Allah hayır etsin, nedir?” Der ki: “Sütten bir deniz gördüm. Üstünde acayip bir köprü uzanmış. O köprünün üstü kapalı, pencereli idi. Ben o köprüden geçtim. Bir meşelik gördüm ki, başları hep sivri. Onun altında bir mağara gördüm, içine girdim, altın dolu bir hazine gördüm. Acaba tabiri nedir?” Uyanık arkadaşı dedi: “Gördüğün süt denizi, şu ağaç çanaktır. O köprü de, şu kavalımızdır. O başı sivri meşelik de şu gevendir. O mağara da, şu küçük deliktir. İşte kazmayı getir, sana hazineyi de göstereceğim.” Kazmayı getirir. O gevenin altını kazdılar, ikisini de dünyada mesut edecek altınları buldular.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Sevgili kardeşlerim rüyalarınızda seyrettiğiniz şeyler aslında sizlerin Maneviyatının birer yansımasıdır .
Şayet gördüğü rüyaların anlamını merak eden kardeşlerimiz olur ise Allahın izni ile elimizden geldiğince o kardeşlerimizi aydınlatabiliriz elhamdülillah Bu tür şeyler anlatılır ise merakta kalınmaz.

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
461
1,037
98
“Rüya üç çeşittir: Biri sahih rüyadır ki, Allah’tan bir müjdedir. İkincisi kişinin ruhuna konuşması yani bedenin ruha fısıldamasıdır; üçüncüsü de şeytanın kişiyi üzmesidir. Biriniz hoşlanmadığı bir şey görürse kalkıp namaz kılsın, onu kimseye söylemesin.” (Müslim, Rüya 6 (2263).

“Sizden biri sevdiği bir rüya görürse bilsin ki o Allah’tandır. Bunun için Allah’a hamd etsin ve rüyayı anlatsın. Bunun dışında hoşuna gitmeyen bir şey görürse o da şeytandandır; şerrinden Allah’a sığınsın ve kimseye anlatmasın. O rüya ona zarar vermez.” (Buhari, Rüya, 3)

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,598
4,129
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
“Bir zaman kalp ehli iki çoban varmış. Kendileri ağaç kâsesine süt sağıp yanlarına bıraktılar. Kaval tabir ettikleri düdüklerini, o süt kâsesi üzerine uzatmışlardı. Birisi “Uykum geldi.” deyip yatar. Uykuda bir zaman kalır. Ötekisi yatana dikkat eder, bakar ki; sinek gibi bir şey, yatanın burnundan çıkıp, süt kâsesine bakıyor ve sonra kaval içine girer, öbür ucundan çıkar gider, bir geven altındaki deliğe girip kaybolur. Bir zaman sonra yine o şey döner, yine kavaldan geçer, yatanın burnuna girer; o da uyanır. Der ki: “Ey arkadaş! Acayip bir rüya gördüm.” O da der: “Allah hayır etsin, nedir?” Der ki: “Sütten bir deniz gördüm. Üstünde acayip bir köprü uzanmış. O köprünün üstü kapalı, pencereli idi. Ben o köprüden geçtim. Bir meşelik gördüm ki, başları hep sivri. Onun altında bir mağara gördüm, içine girdim, altın dolu bir hazine gördüm. Acaba tabiri nedir?” Uyanık arkadaşı dedi: “Gördüğün süt denizi, şu ağaç çanaktır. O köprü de, şu kavalımızdır. O başı sivri meşelik de şu gevendir. O mağara da, şu küçük deliktir. İşte kazmayı getir, sana hazineyi de göstereceğim.” Kazmayı getirir. O gevenin altını kazdılar, ikisini de dünyada mesut edecek altınları buldular.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Sevgili kardeşlerim rüyalarınızda seyrettiğiniz şeyler aslında sizlerin Maneviyatının birer yansımasıdır .
Şayet gördüğü rüyaların anlamını merak eden kardeşlerimiz olur ise Allahın izni ile elimizden geldiğince o kardeşlerimizi aydınlatabiliriz elhamdülillah Bu tür şeyler anlatılır ise merakta kalınmaz.
Hür dikkat okudum
Bu rüya tabirinden alintimi yoksa boyle mi algı gösteriyor ben celiskide kaldım ...

Bu iki arkadaşın bulunduğu yer seçilmiş bir
biri yatıyor biri ayık
hür dikkat takip etmiş olanları çevredeki her ayrıntıya
süt kaval ? Bu işin sırrı bu ikisinde
ve yani başında uyuklayan cobanda
her ne yaşanıyorsa bu sunumda rüyadan öte birşey
sen gel şunun asli astarini şöyle benim kafamda ki kurtlara kış de gitsin @dardanoss ustam :)
bir tür rituelmi nedir bu ?
tertipmi ?

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,598
4,129
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
birde şahsi bir sorum olacak
eşimin bir rüyasına yanıt bulamadık
3.5 sene var heralde
sürekli rüyasında tandira vurulan sıcak ekmek gördü
her sabah kalkıp bire bir aynı rüyayı gördüğünü söyleyip durdu

tandira sıcak ekmek vuruyorlar
piser pismez yiyordum
çok kişiye sordum bir yanıt bulamadım

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
birde şahsi bir sorum olacak
eşimin bir rüyasına yanıt bulamadık
3.5 sene var heralde
sürekli rüyasında tandira vurulan sıcak ekmek gördü
her sabah kalkıp bire bir aynı rüyayı gördüğünü söyleyip durdu

tandira sıcak ekmek vuruyorlar
piser pismez yiyordum
çok kişiye sordum bir yanıt bulamadım

Sevgili ustam Öncelikle selaymun aleyküm . Sevgili kardeşim mana alemin de seyrettiklerinizi önemsemeden geçersiniz taki ürkütücü yada sevindirici şeyler dışında. Oysa her gördüğümüz şeylerin birer manası vardır.
Bu yukarıda anlatılan şey önce dikkat eder iseniz iki kalp ehli yani Allaha yakın kişilerden bahsediyor.Bu bir Ders niteliğinde olan şeydir. Ruhumuzun uyku halinde iken bedenden ayrılıp Her şeyi görüp her yeri dolaştığını anlatmıştır. Orada ruhumuz Sinek olarak temsili dile getirilmiştir.Uyku ölümün yerısıdır derler.
Gelelim sizin ikinci rüyanıza Dha doğrusu eşinizin rüyasına. Ne mutluki size Hanım kardeşimiz hakikat yolunda çok ileri seviyelerden haber veriyor. Zanneder isem eşiniz hanım efendi Hakka yakın bir insan ve çok temiz amelli.Bu tür rüyaları görmek Hak yoluna baş koymuş kişilerin Daha sizin anlayacaağınız dilde söyleyeyim 1. sınıf öğrencisinin 10. sınıftan bir dersi önceden seyretmesidir bu. Yani Hanım efendinin Hak yolunda bir mertebelere erişeceğine işarettir bu. Şimdi size onun özünü açıklayamam. Ancak eşiniz hanım efendi Bu doğruluğundan ve amelinden hiç ayrılmasın. Herkes o ekmeği tandıra vurup pişiremez. Bizler pişmemiş olgunlaşmamış ham olmaktan çıkmalıyız. Pişmeliyiz ve hak yolunda olgulaşmalıyız. Sayın kardeşimede bunları anlatın lütfen. Yüce Mevlam Ona bu iyi kalpliliğinin özünü seyrettiriyor . Eşiniz hanım efendi Çok önemli makamlardan haber veriyor hak yolundaki makamlardan bahsediyorum. Allahütala yolunu açık eylesin inşallah

Bluerose

Member
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ara 2019
33
42
23
Rüyada bir yere doğru yürüyorum dik rampa en son bir yerde duruyorum. Durduğum yerde 4 çiçek yan yana 1mt biraz büyük. Orkide leylak papatya zambak. Normalde rüyalarımı çözerim ama bunu çözememiştim.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2019
2,464
5,553
118
selamünaleykum @dardanoss ustam, benim rüyalarımda ne anlatıyor acaba, hakkımızda hayrmı inşallah, çömelir vaziyette iki elimi dizimin altında birleştirip uçuyorum gökyüzünde, elimi birleştirmeden uçamıyorum, türbeleri ziyaret ediyorum, hatta yerin altında bir türbeye girdim, içi berrak su dolu, suyun içinde yürüyerek dua ettim, daha sonra büyük havuzda denizde büyük balıklar görüyorum, yunus balığı görüyorum tutmaya çalışıyorum, inşallahhayr diyelim, rabbim şer olanı da hayra çevirerek nasip etsin inşallah.