S.A. Sevgili Ustalarım...

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Merhaba ustalarım;
3 Ayrı taşın fotolarını atacam öncelikle hepsi aynı bölgede.
1.taş kafa taşı ve yanında yığma taslar.
IMAG1197.jpg
IMAG1198.jpg
IMAG1199.jpg
IMAG1200.jpg
IMG-20181111-WA0002.jpg

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
öncelikle hoş geldin.

bu kafa taşı kaç kilo yeri değiştirilmemiştir değilmi.

aslına bakılırsa evet kafa taşı ama şu yontma sanatı dediğimiz heykeltraşların eli değmemiş gibi. yani işleme yok gibi. yada ben anlayamadım bi daha bakacağım.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle hoş geldin.

bu kafa taşı kaç kilo yeri değiştirilmemiştir değilmi.

aslına bakılırsa evet kafa taşı ama şu yontma sanatı dediğimiz heykeltraşların eli değmemiş gibi. yani işleme yok gibi. yada ben anlayamadım bi daha bakacağım.
Hoş buldum ustam. Yeniyim karışık olduysa kusura bakmayın arkadaşlar. 3-4 kişinin kaldırabileceği bir taş değil. yüksekliği 45-55 cm gibi

Son düzenleme:

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
yaw burada ciyer gibi işaretler varmış sen bize korku filmlerindeki gibi kuru kafa bilmem ne gösteriyorsun :)

şu üvgene bakarmısın resmen harika. bunun kendisi kadar güzel odası vardır. hemde kare oyma odaları gibi çakma değil harbi odadır kesme taşlarla ustasınca yapılmış oda.

üçgenler genelde yön verir ama bu pek vermemiş karşı düzlüklere bak yer oralarda olması lazım baktığında yer kendini ele verir. hafif yığma hafif çöme taş obeği çakıl öbeği gibi yerler varsa oralara bak. bu bazen 5 kiloluk taşlarla yapılmış bir öbekte olabilir. aslında çoğuda böyledir.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
UÇGEN OYMA (4).jpeg

Senin üçyen tam yön vermesede gölge ile anlam kazanan işaretlerdendir.Ok yönünde çok uzaklaşmadan yakın çevresinde.Boşluk bak.Çok kaliteli oda beklerim.Girişi öbek yada saplama kayalarla sıkıştırılmış dar bir giriş olabilir lakin sonra rahata kavuşur genişler.10 metreyi geçmez diye tahmin ediyorum uzaklığı işaret ile odanın.Odan çok derinde olmaz.Okun aksi istikametine yani üçgenin üç yönünüde aynı titizlikle bakmanı öneririm.İlk seçeneğim ok yönüdür.Zemin düz Menderes ustanın dediği gibi öbek taşlarla çevrili hafif tümsek çökük yada saplama ucu sivri doğal görünen kayada girişi ele verebilir.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Diğer işaretlere geleceğiz.Sırası ile inşaAllah.Öncelik üçgenindir.İnsan başlıyı çok takma bence.Daha önemlisi var elinde.

Kadircan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Eyw Ustalarım Allah razı olsun. Şimdi üçgenin önünde yol var 40-50 m ilerisinde. Fotoda belli oluyor galiba.
Bide bu işaretin olduğu yer taş dolu sanki yıkık ev var gibi toprak ise üstü kırmızı altı killi toprak tabi bazı yerler kırmızı bazı yerler çakıl ve killi

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu son iki fotoda uygun olanında üçgen taşı nerde üçgenin üzerine işaret koyarak paylaşabilirmisin.Yapabilirsen yönleride ekle Güney batı vs.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Güzel yön tarifi lakin üçgenin olduğu kayayıda o fotoda işaretler isen çok iyi olacak ustam.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
O fotoğraftan üçgene doğru ok ver istersen örneğin 15 metre sonra bu yönde belirt bakalım nerdedir.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
IMAG0902.jpg

Halkaya aldığım alan birinci önceliğin olsun.Üçgenin odası için.Ok ile üçgende verdiğim yön buraya mı bakıyor acep?

Üst Alt