Sa benim malum konuyu buraya da açayım hala bi cözüm bulamadım :D

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
B1157E72-8057-4B1E-AE67-1EAC5D59E0B9.jpeg

Gerekli AR-GE yaptım ama kafam karşıtı ustalarım @MendereS ustam yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Administrator
@Storm usta. Ahanda ben menderes ustanın çırağı değil ustam ben yazayım abime.Ben senin bu konunu daha önce gördüm yazmadım.Allah aşkına saçmalayanlar sallayanlar artık insan utanıyor yazmaya.Bak Storm abi Allah aşkına iyi oku ve kimseyi takma.Bir numara Halka kayan sabit sanırım onu ele alalım tabi en iyisini Allah bilir.
Halka olan kayan derki ben yetkili önde gelen kişinin mezarıyım.Tutmuşlar sonradan o bölgede geçen yada yaşayanlar o halkayı darbelemişler farzet çocuklar vurmuş darbe almış taş.Diyor biri aslan başı biri diyor yok bilmem ne abi hiç şey değil ahanda ustam @MendereS baksın taş darbe almış sonradan bu 1.
2 numara taşta sanırım bir fındık oyma var.Yoksa bile darbede olabilir birbirine karışmış durumda.Burası sırtın bitim yeridir.İlerisi çeşme yada akar kurur su olmalı.İşte bu halkanın olduğu mevkide yumurta gibi yığma var ise bir iki öküz arabası taşıyabileceği toprak çakıl kadar.Fazla büyük değil.Hedefin ilk o.Yok ise Halkaya yakın sergene kayalıkları bul bu kayalar arasında üstten baktığında üçgenimsi boşluktan serpme taşlar bulacaksın .Hedef burasıdır.Burdan mahzen odaya girilir.Buda yok ise mezar zeminde toprak altındaki ya kayaya oyularak yapılmıştır ki bunu sen şu çubukmudur şağül mü ne onla bulursun.Yada direk 2 sıra sağlı sollu duvar üzeri sal kapamalı yarım toprak dolgulu oda olur bu zayıf ihtimal.Hedefin 100-150 metreyi bulmaz bile.Daha yakındır.Diğer oyma ve oyuklara dahi bakınmadım pek o kısmı sunum alanıdır yani sunak.İşaretin Romadır.Yine işaretin yerel halkındır.Kasabalılar diyelim onlar içinde ki kodaman kesime ait.Tarih olarak erken hristiyanlık dönemi hatta hristiyanlığa henüz geçilmeyen dönem.Bu halkaya yakın küçük bir kasa olabilir bu yüksek ihtimaldir.Kısacası hedef kapalı olan mezardır.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ha nerden biliyorsun dersen örnekler atarımda paylaşmak istemiyorum.Gezip dokunup görmediğim yada çözüm yolunu bilmediğimi paylaşmam.Tabii ki her durum kendine munhasır ayrıcalıklar taşır.Yinede en iyisini Allah bilir.

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah ustam baş tacısın ama dikkatli yaklaştırdıgonda resimlerde o halka kıvrımını içinde de böyle bizzat nizami şekilde yerler var. Benim kafam çok karıştı. Büyük kayadaki fındık gibi yer oyma ustam nedir ne anlama gelir bilmem. O yüzdem kafam da bir sürü soru ve cevap oluştu çorba oldu diyelim

R00T

ProfessionaL
Administrator
F4907F6B-2BA4-4B9A-B509-C57233A61B6C.jpeg

İşaretlediğim oymayı mı diyorsun .Eğer kastın o ise bak ona yumruk bileğe kadar rahatça sığıyor mu.? Yakınında başka kayada yada aynı kayada V işareti var mı_?

R00T

ProfessionaL
Administrator
Sen halkadaki kırıklara aldanma direk halkadır.Sonradan olanlarla ilk elden çıkış farklıdır.Tahrip olmamış ise çok küçük bir fındık oyma halka içinde olmalı ortalı değil bir köşeye biraz yakın duracak şekilde.Canlı gören sensin ustam sen daha net bilirsin.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Kayalardaki işçiliğe dikkat et kendine has kesimlere bak aynı kavmin işi.Eğer oymalar olmaz ise herkes doğal der geçer.Lakin bir millet var ki bunlar kayayı doğala uygun bırakarak kullanmada uzmanlar.Üst oymanın sağ üstten kayadan kesilen yerler bir şeyler anlatıyor.Orta kısma doğru iniyor kesim .Neyse kafa karıştırmayayım .Dediklerimin üzerindeyim aynı fikirdeyim.

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Buranın toprak rengine uymayan yer bak. üstü çıplaktır ot falan büyümez. ek olarak yakında kayalık alan varsa oralarda kaya mezar ara.
Alan tarlalık alan Menderes ustam şahsımıza ait. Güney tarafı tepelik giBu işaretlerden 200 metre Doğuya gidildiğinde farklı işaretler de var. Dikili taş vesaire

Üst Alt