Sa

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Eskiden nehirdi sanırım şimdi kışın Akan yazın kuruyan büyük çayın dirsek yapan yerinde buldum ya yuvarlanarak geldi suyun getirme olasılığı yok bunun sizce nedir bu taş ?

Ekli dosyalar

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
Bundan pek bişi anlamadım ilk taş sanki çalışma gibi ama yerli yerinde olmasa bile bu işaretten yada doğal oluşum mu bunu yaptı bir şey pek anlamadım.

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
Çalışma emaresi var ama netleyemedim ki.

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
evet yakın bakınca çalışma izleri görünüyor.Ama netleyemedim nedire dair.

MendereS

Admin
Administrator
kapalı mağara yada oda var. odada olsa ayakta girilen odadır. görüntü bu şekilde, çevreyide gösteren resim varsa ekle bakalım.

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
çakıl yığını gibi ordaki işaret olan taş seyyar işaret olarak sayılmasada çakıl yığınında ise eğer olabilecek tek şey çakılın altındaki mezara işarettir çakılı geniş görmek ezzemdir

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu alandan yukarıya doğru çıkarsak yukarda bi çakıl var bu çakılda isaretledigim bacak gibi taş var sonrasında küçük koyun benzer taşta var ustalarım

Ekli dosyalar

MendereS

Admin
Administrator
gerçekten taşın yeri orijinal değil. ilk baktığımda böyle görmedim. hem duruş olarak yanlış duruyor. şu var o ağaç var o ağaç varsa bura araştırılır. ağacın yanındaki köklü taşlarda işaret yokmu ?

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
Menderes ustam Ben Strom ustanın mevkisinin yerleşimin yakınındaki dağınık halde olan bir nekropol alan olduğunu düşünüyorum.Fotoğraflarına bakıyoruz belli süredir.Bende bu izlenim netleşti.İlla bir kaç yerde net mezar yakalar.Ben derim ki bir yada iki yere yoğunlaşsın çok dağınık bakıyor duruma.Kare oyma var elinde uzağa açılıyor.

MendereS

Admin
Administrator
aslına bakılırsa defineciliğin en kolay işareti kare oymadır. fazla uzak olmayacak kadar mesafede odası vardır. zemine dikkatlice baksan bile yeri tespit edersin. içinden çok ahım şahım bişey çıkmaz ama 1-2 kişiyi rahat kurtarır.

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Menderes ustam Ben Strom ustanın mevkisinin yerleşimin yakınındaki dağınık halde olan bir nekropol alan olduğunu düşünüyorum.Fotoğraflarına bakıyoruz belli süredir.Bende bu izlenim netleşti.İlla bir kaç yerde net mezar yakalar.Ben derim ki bir yada iki yere yoğunlaşsın çok dağınık bakıyor duruma.Kare oyma var elinde uzağa açılıyor.
Köyümün ilerisi nekropol alanı yerleşim yerlerini de Az çok çözmeye başladım. Bura baya köklü yaşam yeri bir cok iz emare var. Hafiften eşkiya işi de vae

Üst Alt