Sahte altın baskınları

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar
143
Beğeniler
313
Puanları
68
#1
11ilde sahte altın operasyonu yaptılar yala. Olum kuyumcular bile armut çıktı. Vay anasını. Adam aldığı altının sahte olduğunu anlayamıyor. Kör mü la bunlar.
 

MendereS

Admin
Administrator
Mesajlar
803
Beğeniler
2,580
Puanları
98
#2
son günlerde üstüne basa basa yazdığımız bir konu vardı. altın ve bakır aynı metal gurubudur, dedektörlerin bakırı görmemesi mümkün değildir demiştik. çubuk yapımcıları içinde aynı şeyleri söyledik. alüminyum çubukla bakır çubuk yapıp altın aramak pek mantıklı değil demiştik.

Evet bu sahtecilerde altının içine bakır koyup üzerine marka logoları basıp kuyumculara yutturmuşlar. kuyumcular neden sahte olduğunu anlayamadı, dediğimiz gibi altın ve bakır aynı metalik yapıya sahiptir. eğer içine demir yada alüminyum koysaydı bunu yutturamazdı. gördüğünüz gibi altın ve bakırı kuyumcular bile ayıramıyor dedektörlerin ayırmasını beklemek yanlış olur.

bakır ve alimünyuma ötmeyen dedektör yoktur. demir ve nikele ötmez onlar farklı metaldir. demiri eleyebilirsin. yani mıknatıslanma özelliğine sahip metalleri dedektörler eleyebilir fakat bakır, gümüş ve alüminyumu eleyemez mutlaka öter. mesela gazoz kapakları ve kola tenekelerinde bu metallerden vardır o yüzden dedektör mutlaka öter. sadece şu fark vardır. öttüğünde rakamlara bakarsın. altına 85 puan verirken bakıra 81 puan verir. alüminyuma 78 puan verir. ancak iyi bir dedektör kullanıcısı bunu ayırt edebilir.

Alın size daha önce yaptığım bir çalışmadan örnekler.

Metallerin Manyetik Özelliklerini.

1) Diyamanyetik malzemeler

Radyum, potasyum, magnezyum, hidrojen, altın, gümüş, bakır su diamanyetik metaller sınıfına girer. diyamanyetik malzemeler kalıcı olarak mıknatıslanmazlar.

2) Paramanyetik malzemeler

Hava, alüminyum ve silisyum paramanyetik gruba girer. paramanyetik malzemeler kalıcı olarak mıknatıslanmazlar.

3) Ferromanyetik malzemeler

Demir, nikel, kobalt ve alaşımlarını içeren maddeler bu gruba girer. ferromanyetik malzemelerde mıknatıslanma etkisi kuvvetlidir. ferromamyetik malzemeler manyetik bir alana maruz kaldıklarında kalıcı olarak mıknatıslanabilirler.

4) Ferrimanyetik malzemeler

Farklı manyetik momente sahip malzemeler, atomik mıknatısları birbirlerine paralel olmayıp, birbirlerini yok etmeyecek şekildedirler.
 

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar
215
Beğeniler
378
Puanları
68
#4
@MendereS @R00T @ALPARSLAN @harputlu ustam ve ustalarım fikir ve kanaatimce, altın ve tarihi değere ulaşmak için zekayı daha iyi üst sevyeye çıkarmak gerek.insan beyni çok mükemmel tasarlanmış bu bile yeterli .. Yüzeydeki %60 ı alındı ve belimizi çubuk ve dedektöre bağlarsak bu iş ne kadar daha uzar bilinmez bizim bunları beynimize hizmet etmesi gerek.. Artık bizim yapmamız gerek (bu kısmet amenna) ama bizlerin kaybedecek zaman var veya yok... Devir artık kardeş kardeşi oyuna getiren.. kendi öz kardeşinin malına konup göze batmaması için camiden çıkmama devri olmuş.. Bizim bir şeylere ulaşıp açlık sınırındaki gariban insanlara yani hem kendimize hem Allahın hayırlı varlıklarına ekonomik destek sağlamak gerek...çok zorda olan İyi insanları kaybedecek zaman yok..
 

MendereS

Admin
Administrator
Mesajlar
803
Beğeniler
2,580
Puanları
98
#10
derneği uğur dedektörün sahibi uğur bey kurmuş, ticari amaç güdülüyor diye üzerine gitmişler galiba. emin değilim. bu tip konularda tarafların kendi penceresinden bakarak değerlendirmek lazım. bu şekilde yaklaşırsak herkesin kendine göre haklı olduğunu kısmen anlarız.

Uğur bey üretici firma, dedektör satacakki işçinin parasını ödeyecek. sonuçta bunun üretimini yasaklamak mümkün değil. öyle bişey olursa bu iş osmanlının günah diye felsefeyi yasaklamasına benzer.

arkeologta haklı. bileninde elinde kazma bilmeyeninde elinde kazma, bu işin uzmanları onlar. zaten olumsuz bir durumda müdahale etmekle yükümlüler. şimdi kalkıpta arkeologlarada bişey demek yanlış olur. diyemeyiz adamlar haklı.

uzun lafın kısası herkes kendine göre haklı.
 

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
Mesajlar
2,040
Beğeniler
2,941
Puanları
118
#11
Bencede herkes kendi alanınca haklı .Sanırsam dün nasılsa bugunde öyle gidecek.
 

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar
215
Beğeniler
378
Puanları
68
#12
Derneğin kapanmasının sebebi dernek başkanı olan uğur kulaç isimli şahsın habertürk te yayınlanan defineci lerle ilgili bir programda yaptığı konuşma konuşmanın açılımıda şu şekilde müzelerin kendi İnternet sayfasındaki yayınladığı bizim müzelerdeki eserlerin çoğu sahte dediğini teyit ettiğinden dolayı kültür bakanlığına bahane oldu.. Onun hakkında dava açıldı açılmasındaki soyut amaç ise dernek faaliyetinin istenmemesi vs vs vs
 

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
Mesajlar
2,040
Beğeniler
2,941
Puanları
118
#13
Bu ülkede cinsel sapıklar bile dernek kurar ama definecilerin adı amatör ve cahiller tarafından böyle kirlenmişken gerçek defineciler kuramazlar ilerleyemezler.Cahiller stel kırıyorlar kabartma fügür dinamitliyorlar sonra kimin adı çıkıyor genel isim ne defineciler.Oldu mu şimdi olmadı tabii ki.Vallahi ben amatör ve cahilleri asla defineci demedim dememde.İşaret kıran tabiata zarar veren maddi çıkarı göz önünde 1 numara olarak gören kimseleri ne severim nede bilgi onlara veririm.
 

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar
215
Beğeniler
378
Puanları
68
#14
Gerçek şuki bu ülkede varlığı istenilmeyen tek kişi Definecilerdir.. Şuan bu ülkede her telden dernek parti kurum var hatta ve hatta her insanı kullanan ve doğaya zarar verenin millet vekili temsilcisi mecliste devletin ve insanların kaynağından villalar yükseltiyor ama definecinin adı bile anılmıyor, her türlü istihbaratı başlarına ve en katı kanunlara marus bırakılmış.. Başka, zihniyet olarak, gelişmiş ülkelerde bu işi karşılığını para ve bunu yaptığı için para ve ödül veriliyor.. Ve devamı sağlanması için tüm olanaklar sağlanıyor... Şuan bu ülkede Definecilere eski değerlere verilen zararın ölçümü yok.. ( şahıs beyinini çalıştırmış ikibinyıl öncesi yer altına saklanılan altından at heykelin enerjisine odaklanıp malı çıkarttığı için senelerce hapis yatılıyor...bunu bulan vatandaş altından pay alamıyor.. Şahsın hakkında rapor yazan devlet görevlisine payı veriyor.. Müzede ki görevlide aynı heykelin sahtesini yapıp orijinalini yurt dışına satıyor...
 

Ayazma

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mesajlar
143
Beğeniler
313
Puanları
68
#15
Şimdi ben tam anlayamadım ne olmuş derneğedemi operasyon olmuş ?
 
Üst Alt