Şakül de odanin sinirlarini çizme

islander

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili@ Harputlu ustam ben cubukcuyum sayenizde şaküle başladım. Malzeme tespiti ve tur sayısında sıkıntı yok lakin oda sınırlarına gelince veya sandık sınırında nasıl tepki verecek kavrayamadim.
Ayrıca inşallah avize parçasından şakül yapacağım ip olarak ne kullanma mi önerirsiniz? Şu anki şakülum taş ve basit bir ip parçası. Sizden ve emek veren tüm usta lardan ALLAH CC razı olsun. Saygılar.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@islander ustam inşallah sakulle güzel bir sonuç alırsın. Bende sakulu sagolsunlar @kabakburgiba ve @mhmt82 ustalarimdan öğrendim. Ustalarimin tavsiyesi hedef üzerine gittin atım tur sayısını aldın. Sırada alttakinin çapı büyüklüğünü anlamak için. Tur bittiğinde sakulu 3 defa toprağa vuruyoruz öyleki üzerindeki önceki frekans bilgileri dökülsün. Yukarı tekrar kaldirdiginda bu defa Kuzey Güney hattında git gel yapar sayiyoruz durdugunda tekrar 3 defa yere vuruyoruz tekrar git gel yapar. İşte bu git gel atimlari bize malzeme kutusunun veya sandık teneke her ne ise onun uzunluk ve enini verir. Oda sınırında atım yapar. Mesela merdiven varsa her adım attığımız basamakta merdivenin eni kadar ileri daha sonra merdivenin genişliğinde yanlara atım yapar. Çok çalışmak lazım ustam. Eğer çok calisirsak sakulu farkını o zaman görürüz. Allah cc hepimizden razı olsun. Sevgi saygı bizden ustam Varolasin sen.
Sevgili@ Harputlu ustam ben cubukcuyum sayenizde şaküle başladım. Malzeme tespiti ve tur sayısında sıkıntı yok lakin oda sınırlarına gelince veya sandık sınırında nasıl tepki verecek kavrayamadim.
Ayrıca inşallah avize parçasından şakül yapacağım ip olarak ne kullanma mi önerirsiniz? Şu anki şakülum taş ve basit bir ip parçası. Sizden ve emek veren tüm usta lardan ALLAH CC razı olsun. Saygılar.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
3 kere toprağa vurma işlemi şakülun üzerindeki onceki bilgileri silip yeni sinyal arayışında daha dogru sonuçlar verir. Yaptığın her işlem sonunda 3 defa toprağa vurmak gerek. Bunu yaz bir köşeye ustam.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Bu yazılanlar ile güzel sonuç almış ustalarimiz var. Bazıları bırakın bu boş işleri garantisi varmı desede inanmayın sakın. Cihazın bile garantisi yok. Toprağın altının garantisi yoktur. Toprak alti gizdir Sırdır. Kimse garantilidir diyemez. Biz yokluklar içinde varsayım larla sonuç almaya çalışıyoruz. Eğer gözün korkmadan bütün testleri yapıp %50+50 ihtimalle olabilir dediğimiz yerde işlem yaparsanız 3-4-5 yerde bu işi çözeriz inşallah.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Geçen gün yanimdaki abilerim beni ve çubuğu test etme amacıyla bir cihaz götürmüşler. 2 ay önce bir yerde boşluk ve Sarıkız sinyali almıştım orayı 1 mt işleme aldık. Daha sonra altta açılmamış toprak bulunca vazgecmistik. Oraya cihazı götürmüşler benim tesbitimin 50 cm batısında görüntülü cihaz değerli sinyali varmış. Benim haberim yok. Dün söylediler bana. 1 yerde 50 cm sapma ve 2 yerde tam bulduğum noktada değerli bulmuş. Ben bu görüntülü cihazada guvenemedim. Ama mecburen 3 yeride test etmek lazım ki hem çubuk hem cihaza güvenelim. Ustam sakulde kullansamda çubuğu sakul gibi kullanıyorum çünkü hepsi radyastezi nin bir parçası.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam oda sınırını çizmek için tek plastik çubuk kullan ustam. 25-30 cm boyunda Su borusu veya elektrik cilerdeki tesisat borusu olur. Borunun her iki ucuna birbirini çeker vaziyette neodyum mıknatıs yapıştır ki birbirine yapismasin. Daha sonra borunun arka tarafina 6 -8 mm kalınlığında sert kirilmayan plastik veya kırılmaz ağaçtan bir parça yapıştır. Her iki ucu iyice silikonla veya bantla kapa Hava almasın. Çok güzel randiman alırsın. Kaynak elektrodu boşlukta çok iyi. Haaa Hamdolsun gücüm var alabilirim diyorsan %40 Kadmiyum lu gümüş tel al sağ çubuk üstüne neodyum mıknatıs bırak arka tarafin 5 cm önüne ne ararsan bulur inşallah. Alüminyum çubuğu da unutma. O da boşluk ve metal uzmanı.

kabakburgiba

Moderatör
Süper Moderatör
@islander ustam inşallah sakulle güzel bir sonuç alırsın. Bende sakulu sagolsunlar @kabakburgiba ve @mhmt82 ustalarimdan öğrendim. Ustalarimin tavsiyesi hedef üzerine gittin atım tur sayısını aldın. Sırada alttakinin çapı büyüklüğünü anlamak için. Tur bittiğinde sakulu 3 defa toprağa vuruyoruz öyleki üzerindeki önceki frekans bilgileri dökülsün. Yukarı tekrar kaldirdiginda bu defa Kuzey Güney hattında git gel yapar sayiyoruz durdugunda tekrar 3 defa yere vuruyoruz tekrar git gel yapar. İşte bu git gel atimlari bize malzeme kutusunun veya sandık teneke her ne ise onun uzunluk ve enini verir. Oda sınırında atım yapar. Mesela merdiven varsa her adım attığımız basamakta merdivenin eni kadar ileri daha sonra merdivenin genişliğinde yanlara atım yapar. Çok çalışmak lazım ustam. Eğer çok calisirsak sakulu farkını o zaman görürüz. Allah cc hepimizden razı olsun. Sevgi saygı bizden ustam Varolasin sen.
@islander kardeşim.şakülde başarı istiyorsan,önce kendine bi test alanı hazırlamalısın.mesela bir mezar gibi.bir yamaca hazırlaki bir başını her zaman açabilesin. ki,değişik meteryaller koyabilesin içine.yada mezarlığa git orda hazırları var.meftalara okumayı ihmal etme. mezarı oda olarak kabul et ,varsayalım ki.,30 cm tuğla,briket veya mermerle etrafı örülü olsun.3 m geriye çık.şakülü boşlukta tut.veya yardımcı olarak daha sonrada eline boş çakmak al.veya pinpon topu.öyle denemeler yap.dikkat et sağ eline yani şakülü tuttuğun ele al.önce el boş dene.bu odaya atım yapar.kuzey güney olmasına dikkat et.yavaş yavaş yürü.tam tuğla,briket veya mermerli kısıma gelince şakülün ileri geri atımı durur. sanki bir el iter gibi olur şakülü.30 cm lik kısmı geçince bu sefer dönme yani tur başlar.bir ayağın veya iki ayağında boşluğun üzerinde olmasına dikkat et.ve saymaya başla.

kabakburgiba

Moderatör
Süper Moderatör
şakülle işin bittti.daha sonra eline 1 m lik şişi al.delmeler yap etrafında,su dökerek.otur dinlen biraz.ama cıgara içme yesss.daha sonra aynı işlemi tekrarla bak ne göreceksin.çubukta buna dahil.

kabakburgiba

Moderatör
Süper Moderatör
4x4 oda tesbitiniz olsun.tam emin olmanız için,şunu mutlaka yapın.boşluğun etrafını mutlaka dolaşın50 cm 50 cm olarak.eğer şakülünüz aynı döngüyü veriyorsa sorun yok.bazı yerlerde duruyorsa,orası oda değildir.bir taşın boşluğudur.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
4x4 oda tesbitiniz olsun.tam emin olmanız için,şunu mutlaka yapın.boşluğun etrafını mutlaka dolaşın50 cm 50 cm olarak.eğer şakülünüz aynı döngüyü veriyorsa sorun yok.bazı yerlerde duruyorsa,orası oda değildir.bir taşın boşluğudur.
Eyvallah ustam hacı abim Varolasin sen. İnşallah sakulu sevdiririz üyelere.

Üst Alt