SarıGöl

R00T

ProfessionaL
Administrator
Sarıgölü buldum diyenlere faydam olsun.Gerçekten duyuyoruz Sarıgölü buldum şöyledir böyledir diyenleri.Gerçekten buldum diyene bende yardım babında küçük bir katkı sağlamak istiyorum.Bu Sarıgöle çok yakın tepe üzerinde çok aleni açıkça ortada beyaz taşlarla oluşturulmuş bir yığma vardır.Yakın civarda başkaca beyaz taşlı yığma yoktur.İşte bu yığmayı iki kişi 5-6 saate el birliği ile açabilirler.Bu yığmanın altına yerleştirilmiş 2 kulplu bir kazan vardır.Bunun hiçbir tılsımı yada tuzağı yoktur.Açın ve alın sarıkızı.
( not : Sarıgöl'ün anlatımı sitemizde eşkiya belgelerinde mevcuttur.Dileyenler araştırabilirler okuyabilirler.)

MendereS

Admin
Administrator
vezir tepenin kuzeyinde olması lazım aslında gölmü kendiside bir tepemi orayı anlamak lazım. bana göre göl falan yok vezir tepenin kuzeyindeki diğer tepenin adını sarı göl koymuşlar hatta bunu bizzat söylemişte..

R00T

ProfessionaL
Administrator
vezir tepenin kuzeyinde olması lazım aslında gölmü kendiside bir tepemi orayı anlamak lazım. bana göre göl falan yok vezir tepenin kuzeyindeki diğer tepenin adını sarı göl koymuşlar hatta bunu bizzat söylemişte..
@MendereS ustam .Bazen yön hataları olabiliyor yazım yanlışlarından ötürü.Burda kimsenin suçu yok .Yanlız Vezirtepenin Güneyindedir hafif doğulu.Vezirtepe kuzey batılı kalır Sarıgöle.Burada göl aranmaz.Yeşildağda çeşmeler çoktur.Burda baş çeşmeyi bulmak kolay olmayacaktır.Çeşme çıkar bir kaç metre sonra ufak bir gölcük yapar bu gölçük kısma ancak 1 yada 2 manda oturarak sığabilir.Bu kısımdan sonra tekrar akar gider haramidereye karışır.İşin garibi Sarıgöl 2 tanedir.Birisi bahsi geçen ikincisi ise benzeridir.Arada ki mesafe 45 dakika çeker.İkincisinde de vardır malzeme.Yanlzı ikinci Sarıgöle yakın Vezirtepeye benzeyen bir dağ vardır.Bunu Vezirtepe ile karıştırmamak elde değildir.Burda ise uygurlıklara ait Bizans Roma işleri gayet güzeldir.Ama bilgisi sağlam olan kişi karışıklığa düşmez.Yani gerçek bölgede dahi asıl mala ulaşılmaması için benzeri vardır. Serpiştirme işler vardır. Saygıdeğer ustam vezirtepede göl yok.Sarıgöl asla bir göl değildir.Bir çeşmedir.

Üst Alt