Şaşıracaksınız biliyorum ama iş arıyorum...

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Saygıdeğer ustalar ve kardeşlerim, Definecinin halinden gene defineye aşık insan anlar. Lütfen yazdıklarımı farklı anlamlara çekmeyin; 2 farklı Üniversiteden mezunum. Yıllarca kamuda çalıştıktan sonra, ticarete atılayım dedim ama nasip olmayınca olmuyor. 9 ay önce iflas ettim. yaş olmuş 47 gitmediğim kapı kalmadı... hep aynı hikaye... bankalar bir taraftan avukatlar bir taraftan sıkıştırıyor.. alnımım teri ile çalışacak iş arıyorum... ikametgahım İstanbul Avrupa Esenkent , banka takip, belediye takip, şöförlük vs.. çalışmaktan gocunmam...sitemizde işveren veya esnaf kardeşlerimizden belki birinin ihtiyacı olur... bir dilim ekmeğini bizimle paylaşır... inşallah bizde zamanı gelince ekmeğimizin tamamını paylaşırız... Yalnız bir şartım var; çalıştığım zaman süresince işyerinde ve dışında 'benimle' define ile ilgili 'D' harfi dahi edilmeyecek... tarafımdan ve karşı taraftan... önümüzdeki kışa kadar... hem böyle birbirimizi insanlık olarak tanırız hemde ben borçlarımdan çalışarak kurtulurum inşallah... ilgilenen kardeşlerim özelden mesaj atarsa sevinirim, saygılarımla...

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
2006 da bende işleri bozmuştum sizi anlayabiliyorum. şöyleki her insan hatatın belli sürelerinde zor süreçler geçirir. neredeyse herkes, bu maddi olur manevi olur zor süreçler her zaman vardır. zaman her şeyin ilacıdır inşallah iyi duruma gelirsin.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Allah herkesin yardımcısı olsun.. Sizi ben anlıyorum, bu okumanızı işlerinizin bozulmasını başka tarafa çekmem,
Şöyleki insanlarımız bazıları cahil, herkesin anlayacağı bir örnek vereyim, örnek sen mesela sağlıkla ilgili bölüm okudun sağlık alanında atama iş olmadığı için boş durmuyayım bir yerde çalışayım desen mesela inşaatta veya bir türizim restaurantında çalışayım desen böyle bir davranışla karşılasın sen sağlık okudun bozulan bulaşık makinasını tamir etmeyi beceremiyorsun tüküreyim senin okuluna okuduğuna der ve daha fazlası.. Yani kısmet kısmet senin cebinde değil diploma ekmek dahi olsa kısmetin değil kaderinse o ekmeği yiyemezsin, bunu gelde bana sor bir bana sor, kuzey ülkelerinde ben okumayanı görmedim ama bize geldimi okul diploma var neden temizlikçi oldun başlar kin duymaya işten atılmaya, düşünemiyor kaderidir temizlik yaparak kaderindeki o yoldan ilerler... Herşeyin hayırlısı Allah sıkıntılarını gidersin ustam.. Bazı şeylerin olmaması daha iyi şeylerin olmasına bir vesiledir bir yoldur görmek gerek.. Görmek için kullardan uzak Allaha yakın olmak gerek..
*açık bir iş pozisyonu olursa ama kamu ama özel danışırım, danışmaya değecek iş, ikametgah. Vs*

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
'Bazı şeylerin olmaması daha iyi şeylerin olmasına bir vesiledir bir yoldur görmek gerek.. Görmek için kullardan uzak Allaha yakın olmak gerek.. ' tamda dediğiniz gibi üstadım. Teşekkür ederim..

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Saygıdeğer ustalar ve kardeşlerim, Definecinin halinden gene defineye aşık insan anlar. Lütfen yazdıklarımı farklı anlamlara çekmeyin; 2 farklı Üniversiteden mezunum. Yıllarca kamuda çalıştıktan sonra, ticarete atılayım dedim ama nasip olmayınca olmuyor. 9 ay önce iflas ettim. yaş olmuş 47 gitmediğim kapı kalmadı... hep aynı hikaye... bankalar bir taraftan avukatlar bir taraftan sıkıştırıyor.. alnımım teri ile çalışacak iş arıyorum... ikametgahım İstanbul Avrupa Esenkent , banka takip, belediye takip, şöförlük vs.. çalışmaktan gocunmam...sitemizde işveren veya esnaf kardeşlerimizden belki birinin ihtiyacı olur... bir dilim ekmeğini bizimle paylaşır... inşallah bizde zamanı gelince ekmeğimizin tamamını paylaşırız... Yalnız bir şartım var; çalıştığım zaman süresince işyerinde ve dışında 'benimle' define ile ilgili 'D' harfi dahi edilmeyecek... tarafımdan ve karşı taraftan... önümüzdeki kışa kadar... hem böyle birbirimizi insanlık olarak tanırız hemde ben borçlarımdan çalışarak kurtulurum inşallah... ilgilenen kardeşlerim özelden mesaj atarsa sevinirim, saygılarımla...
Selamün aleyküm.Rahman'dan şu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine.Tüm sıkıntılarınızı almasını,ailenize ve size bolluk içinde bir yaşantı vermesini niyaz ediyorum.Elimden ve yüreğimden gelen bu kadar.Rahman hepimizin yardımcısı olsun inşallah diyelim.Selamlar.

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
hayırlı alsamlar hayırlı kandiller ..
insanın boğazı düğümleniyor böyle durumlarda
küçük bir farkla benden yaşça büyüksün
ellerinden opulecek insansın ...

Rabbim,den bu gecenin hürmetine sana hayırlı bir kapı açmasını dilerim ..
şartlar koşullar agirlastikca insanın omuzları terazi misali biraz daha çöküyor ...
çalışan insana Hele Hele ki sorumluluğunu bilen insana işsizlik çok zor ...
hamdolsun hiç düşmedim allah kimseyi de düşürmesin bu duruma ama çok gördüm
keşke elimden birşey gelse ama çevreme yinede bakinacam ...

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Kısmet

Selaymun aleyküm sevgili kardeşim öncelik ile bu vesile ile cümle din kardeşlerimizin bu mübarek gecesini kutluyor ve hayırlara vesile olmasını yüce mevladan diliyorum.(((((((((((( , Yusuf’u kuyuya attılar, İsa’yı çarmıha gerdiler, Musa’yı dağa çıkardılar. Rahman rahmet etti hepsi feraha çıktılar .))))))))))
Sevgili kardeşim biz kullar çeşitli imtihanlardan geçeriz. Yüce rabbimiz sonunda bizleri bu zor durumlardan mutlak çıkaracaktır. Yukarıdaki Adları geçen Peygamberler dahi zor durumlarda kalmışlar Ve Rabbimiz onları bu zor durumlardan çekip çıkarmıştır. Sevgili kardeşim inşallah sizde bu imtihanın sonunda feraha ulaşacaksınızdır. Yüce Allah mazlumların yanındadır her daim ((((((( Sabır ile koruk helva olur imiş))))))) Yüce mevlamızdan niyazım inşallah şu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine işlerinizin bir an önce düzelmesidir. Keşke elimden daha fazlası gelebilse. Kul sıkışmayınca hızır yetşmez imiş. İnşallahütala Hızır imdadınıza yetişsin. Rabbimiz kendisine uzanan elleri boş çevirmez sende ona sarıl sen ona bir adım at o size koşarak gelecektir. Yüce mevlamız karanlığınızı aydınlığa çevirsin inşallah. Yüce Allaha emanet olunuz. Bir musubet bin nasihattan iyidir. Kaderimizde ne yazıyor ise onu mutlak göreceğiz. Ayrıca sizi cani gönülden tebrik ediyorum. Alçak gönüllü insanları yüce Mevlamızda sever. Büyüklük kulda asla olmamalı siz de alçak gönüllü ve mütavazzi bir kişiliğe sahipsiniz bu aşikar. Ve sonuçta iyiler kazanacaktır Yüce rabbimiz sizi ve sevdiklerinizi her daim korusun inşallah. Şu dünyamızın zor günlerinde ve ülkemizin içinde bulunduğu çirkefliklerden yüce rabbimiz cümlemizi muhafaza eylesin. Cümleten hayırlı kandiller

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Regaip Kandilimiz Mübarek olsun. Rabbim dualarınızı kabul etsin. İnşaAllah işleriniz rayına girer sıkıntılar geçer.Hayatta böyle dönemler gelir geçer gider.Neler gelir de geçer de bizler bilmeliyiz ki Veren de O alan da O. Geri Verecek olan da O dur.

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
Kısmet

Selaymun aleyküm sevgili kardeşim öncelik ile bu vesile ile cümle din kardeşlerimizin bu mübarek gecesini kutluyor ve hayırlara vesile olmasını yüce mevladan diliyorum.(((((((((((( , Yusuf’u kuyuya attılar, İsa’yı çarmıha gerdiler, Musa’yı dağa çıkardılar. Rahman rahmet etti hepsi feraha çıktılar .))))))))))
Sevgili kardeşim biz kullar çeşitli imtihanlardan geçeriz. Yüce rabbimiz sonunda bizleri bu zor durumlardan mutlak çıkaracaktır. Yukarıdaki Adları geçen Peygamberler dahi zor durumlarda kalmışlar Ve Rabbimiz onları bu zor durumlardan çekip çıkarmıştır. Sevgili kardeşim inşallah sizde bu imtihanın sonunda feraha ulaşacaksınızdır. Yüce Allah mazlumların yanındadır her daim ((((((( Sabır ile koruk helva olur imiş))))))) Yüce mevlamızdan niyazım inşallah şu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine işlerinizin bir an önce düzelmesidir. Keşke elimden daha fazlası gelebilse. Kul sıkışmayınca hızır yetşmez imiş. İnşallahütala Hızır imdadınıza yetişsin. Rabbimiz kendisine uzanan elleri boş çevirmez sende ona sarıl sen ona bir adım at o size koşarak gelecektir. Yüce mevlamız karanlığınızı aydınlığa çevirsin inşallah. Yüce Allaha emanet olunuz. Bir musubet bin nasihattan iyidir. Kaderimizde ne yazıyor ise onu mutlak göreceğiz. Ayrıca sizi cani gönülden tebrik ediyorum. Alçak gönüllü insanları yüce Mevlamızda sever. Büyüklük kulda asla olmamalı siz de alçak gönüllü ve mütavazzi bir kişiliğe sahipsiniz bu aşikar. Ve sonuçta iyiler kazanacaktır Yüce rabbimiz sizi ve sevdiklerinizi her daim korusun inşallah. Şu dünyamızın zor günlerinde ve ülkemizin içinde bulunduğu çirkefliklerden yüce rabbimiz cümlemizi muhafaza eylesin. Cümleten hayırlı kandiller
merhaba dardanos ustam ..
çok güzel bir yazı keyifle okudum
emeğine yüreğine saglik hayırlı kandiller ...

şunu anlamalıyız... Allah cc sevdiği kullarini hayatı boyunca zorluklarla sinar ..
yazinizdan çıkardığım özet
kısmet ustaya tekrar Allah,tan hayırlı kapı açması dileğiyle ...

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
merhaba dardanos ustam ..
çok güzel bir yazı keyifle okudum
emeğine yüreğine saglik hayırlı kandiller ...

şunu anlamalıyız... Allah cc sevdiği kullarini hayatı boyunca zorluklarla sinar ..
yazinizdan çıkardığım özet
kısmet ustaya tekrar Allah,tan hayırlı kapı açması dileğiyle ...
Sevgili kardeşim Yüce Allahütala razı olsun.
Tabiki bu dünya bir imtihan yeridir.

sırat kıldan incedir
kılçtan keskincedir
varup anın üstüne
evler yapasım gelir

Bu sözlerden de anlaşılacağı üzre bu üzerinde yaşadığımız dünya bir geçiş yoludur.
Burada her türlü imtihan var idir.
Yüce rabbimiz kimine zenginlik verir azar sapıtır
Kimisini darlık ile zorluk ile imtihan eder . Kimki sabreder hidayete erişir sonunda.
Bizler Rahman ve rahim olan Yüce Allahın aciz kullarıyız. Bir kayanın üzerinde olan bir toz olur isek kuvvetli bir rüzgar esince savrulup uçarız dağılırız. Lakin kuvvetli bir kaya olur isek bizi rüzgar yerimizden zor ayırır. İşte bizlerde bu gibi zor durumlarda sağlam durmalıyız. Sonuna kadar Önce Allaha sığınıp sabır ile bu zor dönemlerden geçmeyi beklemeliyiz. Tabiki beklemek der iken Durmayacağız dalap edip mücadelemizi sürdüreceğiz. Allahütala boş duranı sevmez. Kısmet kardeşimiz gibi açık sözlü olup bir şeyi gönülden isteyeceğiz. Sevgili kardeşim Aynen dediğiniz gibi yaşantımız boyunca çeşitli merhalelerden geçip türlü sınavlar verip bu handaki misafirliğimizi tamamlayacağız. Kimin imanı güçlü ise kim nefsine boyun eğmez ise kim mazlumun yanında yer alır ise kim hak yemez ise kim eline beline diline sahip çıkar ise kim sabır gösterir ise kim Yüce Allahın istediği şekle girer ise o bu sınavlardan başarı ile çıkıp bu misafirhaneyi terk edip gerçek aleme öyle gidecektir. Bazı kardeşlerimiz bu dünyada Allah gecinden versin ölüm olduğunu unuturlar. Hakkın karşısında hesap vereceğimizi unuturlar. Ama ne yazıkki ölümde var. Ölümü düşünmek biz kullar için iyidir bizi Yüce Rabbimize yakınlaştırıp kötülüklerden uzaklaşmamıza yardımcı olur. Şu aşağıdaki sözler bunun en iyi tarifçisidir

Bana Ne Yazdan Bahardan
Bana Ne Borandan Kardan
Aşağıdan Yukarıdan
Yolun Sonu Görünüyor

Geçtim Dünya Üzerinden
Ömür Bir Nefes Derinden
Bak Feleğin Çemberinden
Yolun Sonu Görünüyor

Azrail'in Gelir Kendi
Ne Ağa Der Ne Efendi
Sayılı Günler Tükendi
Yolun Sonu Görünüyor

Bu Dünyanın Direği Yok
Merhameti Yüreği Yok
Kılavuzun Gereği Yok
Yolun Sonu Görünüyor

Azrail'in Gelir Kendi
Ne Ağa Der Ne Efendi
Sayılı Günler Tükendi
Yolun Sonu Görünüyor

Geçtim Dünya Üzerinden
Ömür Bir Nefes Derinden
Bak Feleğin Çemberinden
Yolun Sonu Görünüyor

Zaman zaman bu deyişleri dinler ve kendimde söylerim ve söyledikçe ve dinledikçe hüzünlenirim.
Bu alem böyle bir alem işte sevgili kardeşim. Yüce rabbimiz Bizleri sevdiklerimiz ile sınamasın inşallah. Şu hayırlı gecenin hatırına bizleri bağışlasın . Ey Yüce Allahım Sen yoktan var edensin ol deyince olduransın boş gönülleri dolduransın. Sevgili kardeşim inanırmısın şu anda bunları yazar iken gözlerimden yaşlarımı tutamıyorum. Sevgili Peygamberimiz geldi aklıma hiç kendisi için bir şey istemez idi. Hep ümmeti için Yüce Allaha niyazda bulunur idi. Bende diyorum biz sevgili peygamberimizin istediği gibi ümmeti olabiliyormuyuz. Ne yazıkki hayır. Neyse sevgili kardeşim şu an çok duygulandım daha çok yazar idim lakin işin özü şu yukarıdaki sözlerde gizlidir. Yüce Rabbimiz cümlemizi kazalardan belalardan muhafaza eylesin. Yüce Allahütalaya emanet olunuz