Şelale altında şelale

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlar merhaba buyuk bir kayanın sağından ve solunda su akıyor ortadki kayanın yanından girinci küçük mağara gibi yere var karşıdan su akıyor baktım ama su bayağı geliyor bunun sol altında değirmen var değirmenler oldu üçtaneHer gidişimdr değirmen çıkıyor
BBAE8595-800A-42E6-9606-A3E0BABEE348.jpeg807D2047-69B2-44A4-BBCD-96F6B15AF031.jpeg2C4539D0-8DB8-4C94-B072-7D6921BF1BD6.jpegE1882486-50F5-4766-9EBF-FD3C841D518B.jpeg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Değirmen taşı bir köşesi kesik evet ark yolu .Değirmenlerle yazıyı önce okumanızı tavsiyte ederim.Sanırım menderes ustam yazmıştı.
Ark yolu boyunca değerli tespiti lazım.Domuzluk tabir edilen çarkdan düşen suyun gerisi çamur alan yapar ya domuzlar girer oraya o kısma bakmak lazım.
Değirmenci evi ile olası harmanlık alanı ve bu alanda ki yatık veya dikili yanlız kayalar civarı irdelenmeli değerli tespitleri yapılmaya çalışılmalıdır.

PiSaGoR

Emektar
Kayıtlı Kullanıcı
Kanalı gördüm dedim degirmendir kesin aşağıya indim son resimde değirmen taşı :)
Yerinde olsam ilk is olarak bu degirmenin tarihçesini geçmişini arastiririm hangi tarihlerde kimler tarafından yapılmış neyin nesi ona göre dalalim bence bu değirmene burdan ekmek çıkabilir ;)

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
20200103_213815.jpg
Selamün aleyküm usta.Sarı ile işaretlediğim yerde bir figür var gibi.Belkide ben öyle görüyorum orayı yakından bakılmalı.Sarmaşıklı kayaya dikkat o kayayı detaylı incelemeni tavsiye ederim.Değirmenler buradaki şelalelerin değerli olduğunun ispatlar.Ancak bu civarda kilise ve manastır vb. varsa o zaman kesin mal şelalelerde diyebilirim.Selamlar.

PiSaGoR

Emektar
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 7703
Selamün aleyküm usta.Sarı ile işaretlediğim yerde bir figür var gibi.Belkide ben öyle görüyorum orayı yakından bakılmalı.Sarmaşıklı kayaya dikkat o kayayı detaylı incelemeni tavsiye ederim.Değirmenler buradaki şelalelerin değerli olduğunun ispatlar.Ancak bu civarda kilise ve manastır vb. varsa o zaman kesin mal şelalelerde diyebilirim.Selamlar.
Isafetledigin yerin karısı suyun düştüğü yerin karısından çekilmiş resmi yokmu ?

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Bak sevgili ustam Sevgili root kardeşimde parmak basmış. Bu senin havalen ve daha yukarılara doğru dahada güzelleşir . Ve eski antik yaşamın olduğu yerlerdir. Eşkiyanında bol gezdiği yerlerdir. Siz daha iyi bilirsinizki edkiden bu çayda elektrik üretilirdi. Tarihi çok eski değildir. Hele orada meşhur bir dağ var bu suyun çıktığı. Oraları hep ilginç yerler değilmi ustam . Birde orada bir kaya var adı gemi kaya resmini atacağım. Siz bunları görmüşsünüzdür her halde. O tepe biraz belgelerdeki kel tepeyi andırıyor. Bu dere boyunca olan değirmenler ve buradaki eski antik yaşam. Bol su Eh işte tam eşkiya yeri bir tarfta meşhur dağlar yani her yöne yakın. Vede tam efsanelerin yani belgelerde geçen efsanelerin ortasında kalıyor2C4539D0-8DB8-4C94-B072-7D6921BF1BD6.jpegi.jpegwm_normal_4078-img_1885.jpgwm_normal_4078-img_1888.jpg

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım
Bak sevgili ustam Sevgili root kardeşimde parmak basmış. Bu senin havalen ve daha yukarılara doğru dahada güzelleşir . Ve eski antik yaşamın olduğu yerlerdir. Eşkiyanında bol gezdiği yerlerdir. Siz daha iyi bilirsinizki edkiden bu çayda elektrik üretilirdi. Tarihi çok eski değildir. Hele orada meşhur bir dağ var bu suyun çıktığı. Oraları hep ilginç yerler değilmi ustam . Birde orada bir kaya var adı gemi kaya resmini atacağım. Siz bunları görmüşsünüzdür her halde. O tepe biraz belgelerdeki kel tepeyi andırıyor. Bu dere boyunca olan değirmenler ve buradaki eski antik yaşam. Bol su Eh işte tam eşkiya yeri bir tarfta meşhur dağlar yani her yöne yakın. Vede tam efsanelerin yani belgelerde geçen efsanelerin ortasında kalıyorEkli dosyayı görüntüle 7706Ekli dosyayı görüntüle 7707Ekli dosyayı görüntüle 7709Ekli dosyayı görüntüle 7710
Üstadım zirve tepeye çıktım 10 sene oldu yanındaki üç kayalara çıktım çok güzel yerler o dağın zirvesinde dolu yuvarlak mezar işareti bar açılmış tuğla mezarlar ve eski kale varmış şu an yok ama dağın tepesinde arka tarafa doğru kale taşları dolu akmış yer güzel hele manzara 10 numara keltepe demişsin oranında zirvesinide çıktım o budağın tam karşısında altında eski kale var yer altı şehri varmış bir yerden girip ta nerden çıktıpı belli değil çoğunu fotosu var pcde atayım istersen gör

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Üstadım

Üstadım zirve tepeye çıktım 10 sene oldu yanındaki üç kayalara çıktım çok güzel yerler o dağın zirvesinde dolu yuvarlak mezar işareti bar açılmış tuğla mezarlar ve eski kale varmış şu an yok ama dağın tepesinde arka tarafa doğru kale taşları dolu akmış yer güzel hele manzara 10 numara keltepe demişsin oranında zirvesinide çıktım o budağın tam karşısında altında eski kale var yer altı şehri varmış bir yerden girip ta nerden çıktıpı belli değil çoğunu fotosu var pcde atayım istersen gör

Sevgili kardeşim at tabiki . en azından görsel olarak belkide değişik bir şeyler görmemiz açısından güzel
olur. Bak gördünmü demekki medeniyet varmış oralarda. İşte bu suyun etrafındakiler de onların birer uzantısıdır. Bence dha güzel şeyler var buralarda bekliyoruz

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlar bugun yeni bir değirmen buldum dediğiniz her yerebaktım değirmene yukarıdan su gelen yerin taşa vardığı yerdeki örme duvarın içinden bu çıktı demir neye yarıyorsa bana çıka çıka bu çıktı 2 kilo var roket ucu gibi
0FD639E3-CF33-4EBA-9B57-50F358F19032.jpeg
Buda ilgimi çekti ağaça çakmışlar at bağlamaya heralde
03B0B393-B1B2-4852-8F3B-C95B414BC2FC.jpeg
Birde bu ağacın içinden dibine doğru sinyal aldım ağaç kayaya yapışmış ağaç olduğu için ellemedim sinyal demir değil
59EC8FD4-9A56-48AB-ABEC-B6386746982E.jpeg