Şelaleler ve Ayrıntıları

SuNSeT28

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Suyun geldiği yerde bişiy görmedim bu sefer gittiğimde oraların tümünü resimlerim
Değerli ustam,bu sunak suya 1 metre mesafede olmalı.Su yatağını yada kanalının diyelim 1 metre sağında olacak.Şelaleden önceki 100 metreyi detaylıca incelemelisin ustam.Ayrıca suyun akarı ok yönünde anlatımına göre.Aşağıyı inceleme şanşın oldumu ustam?
20190519_221630.jpg

Arkadaşın ayaklarının altındaki kayayı ben olsam mutlaka incelerdim.Allah gönlüne göre versin ustam.Selamlar.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustam,bu sunak suya 1 metre mesafede olmalı.Su yatağını yada kanalının diyelim 1 metre sağında olacak.Şelaleden önceki 100 metreyi detaylıca incelemelisin ustam.Ayrıca suyun akarı ok yönünde anlatımına göre.Aşağıyı inceleme şanşın oldumu ustam?
Ekli dosyayı görüntüle 3107
Arkadaşın ayaklarının altındaki kayayı ben olsam mutlaka incelerdim.Allah gönlüne göre versin ustam.Selamlar.
ALLAH razı olsun ustam. O adamın durduğu yer şelalenin bir ucundan şu dökülen yere kadar bir ana malzemeden settir. Adam tam olarak suyun akışına bakıyor. Yakın zamanda ALLAH izin verirse oraya gideceğim sizin tarifleriniz dogrultusunda tam olarak inceler resimlerim. Suyun akarını inceledigimi soruyorsun inceledim orası tam bir Dalgıç işi idi şimdi dolmuş yani yukardan gelen sel suları dolgu yapmış.Ama adamın durduğu yer boydan boya set
Suyun geldiği yerleri incelerim .Saygılar ustam.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bir şey daha sormak istiyorum izin verirseniz. Orda mum veya meşale yakarlarmıydı. Eğer cevabınız evetse ,Kızın başının yanında o yer var.

SuNSeT28

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bir şey daha sormak istiyorum izin verirseniz. Orda mum veya meşale yakarlarmıydı. Eğer cevabınız evetse ,Kızın başının yanında o yer var.
Evet yakılır ancak o noktayıda net görmek gerekli.Burayı ustam net fotolarını yüksek pikselli kamerayla çekebilirsen daha net yorumlanır inşallah.Hayırlı geceler ustam.

Wapmaya

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet şeşale ile çavlanı ayırmak lazım şarlağı ve diğer küçük akıntılarda ayrıdır. tabi şeşale hepsinden iyidir. hele şelaledeki dik kayalarda üçgen yada haç varsa ayazmanın dediği gibi burada ciddi bi mahzen mutlaka vardır. belki şelale arkasında koca mağaraya girilmez ama iyi bir mahzen vardır. şelale arkasında değil önlere bakacaksın.

Şelaleleri eşkiyalarda çok kullandı. şelalenin arka kısmında 7 istavroz 1 hançer hançerin altında 1 tabanca ve kursunu istavroza doğru. şelalenin suyun aktığı sağ kanatta 20 adımda bir kayanın girinti bolümünde 1 çiçekten bal toplayan 7 bal arısı gibi daha kapsamlı işaretler varsa bunlar eşkiya işaretidir.

aşağı resme iyi bakın bu şelalede ne görüyorsunuz ?

Ekli dosyayı görüntüle 835

Wapmaya

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet şeşale ile çavlanı ayırmak lazım şarlağı ve diğer küçük akıntılarda ayrıdır. tabi şeşale hepsinden iyidir. hele şelaledeki dik kayalarda üçgen yada haç varsa ayazmanın dediği gibi burada ciddi bi mahzen mutlaka vardır. belki şelale arkasında koca mağaraya girilmez ama iyi bir mahzen vardır. şelale arkasında değil önlere bakacaksın.

Şelaleleri eşkiyalarda çok kullandı. şelalenin arka kısmında 7 istavroz 1 hançer hançerin altında 1 tabanca ve kursunu istavroza doğru. şelalenin suyun aktığı sağ kanatta 20 adımda bir kayanın girinti bolümünde 1 çiçekten bal toplayan 7 bal arısı gibi daha kapsamlı işaretler varsa bunlar eşkiya işaretidir.

aşağı resme iyi bakın bu şelalede ne görüyorsunuz ?

Ekli dosyayı görüntüle 835
Öncelikle muhteşem bilgilerden dolayı sizleri tebrik ediyorum ekleme yapmak istiyorum bazi şelalesi suyun düştüğü noktalara ufak dereler birleşmektedir takip edilip araştırma yapılmalıdır tecrübe edilmiştir ve bizim gibi amatörlerin hiç sevmediği ama ustaların aramakla bulamadığı kadar işaretlerle karşılaşa bilirsiniz amatörseniz böyle yerlerde acele etmeyiniz

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle muhteşem bilgilerden dolayı sizleri tebrik ediyorum ekleme yapmak istiyorum bazi şelalesi suyun düştüğü noktalara ufak dereler birleşmektedir takip edilip araştırma yapılmalıdır tecrübe edilmiştir ve bizim gibi amatörlerin hiç sevmediği ama ustaların aramakla bulamadığı kadar işaretlerle karşılaşa bilirsiniz amatörseniz böyle yerlerde acele etmeyiniz
Selam Wapmaya ustam: Benim ekledigim resimdeki şelale tek dereden ve 100 veya 150 metre gibi tahmini bir mesafeden gelmektedir.oradan doğan su dur zaten acele etmedik 9 veya 10 yılĺık bir sabır ile bekliyorum. Resimi ekledim belki birileri bir yardımda bulunur diye.malesef yardım edecek birileride çikmadı. Selamlar saygılar.

Üst Alt