Sen Benim Kim Olduğumu Bikiyormusun..?

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
Nukte**
Sen benim kim oldugumu biliyormusun ?” sözü kaç bin yıllık?

Evet, biraz güçlü hissedince kendimizi; en küçük atışmada ağzımızdan çıkıverir bu haykırış:

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun!”

Ama iş öyle değil , bu söz tam 3800 yıllıkmış…

İngiltere’de British Museum’da sergilenen Akadca Tablette; bir bakır tüccarı, kendisine kötü kalite cevher gönderen başka bir tüccara sitem ediyor. İşte böyle:

bana geldiğinde Gimil_sin'e iyi kalite külçeler vereceğini söylemiştin. Ama sözünü tutmadın. Ulagim Sit_Sini,i, kötü külçeler verip ‘Almak istiyorsan al, almayacaksan çek git’ deyip gönderdin.

Benim gibi birine nasıl bu kadar saygısız davranırsın?

(Yani sen benim kim olduğumu biliyor musun?)

Sen beni ne sanıyorsun? Daha önce sana bizim gibi beyefendi ulaklarla birkaç kez para gönderdim.

Ama sen onları eli boş halde, hem de düşman topraklarından geri yolladın. Ulağıma saygısızlık ettin. Paramın tamamını geri istiyorum. Şunu bil ki, bundan sonra senden kötü kalite bakır almayacağım. Külçeleri kendi iş yerimde tek tek ben seçeceğim. Kötü malı reddetme hakkımı kullanacağım.”
FB_IMG_1580051007185.jpg

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Dostum nerden bulursun böyle şeyleri...
"Sen benim kim olduğumu biliyormusun"
harika bir söz...
hee dostum birde şey var..
" Vay anasını sayın seyirciler"
onunda bir hikayesi var.. ama 3800 yillik degil..

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
Dostum nerden bulursun böyle şeyleri...
"Sen benim kim olduğumu biliyormusun"
harika bir söz...
hee dostum birde şey var..
" Vay anasını sayın seyirciler"
onunda bir hikayesi var.. ama 3800 yillik degil..
Sen onu nerden biliyorsun :D
Birde sen daha beni tanimamissin var gotemin sözü :D

infilaQ

Moderatör
Moderatör
Sen benim kim olduğumu biliyor musun bunu bir kaç dilde duydum :)ama bu soruya çokta hatırı sayılır seviyede cevap vermişliğim de var havalimanında dış hatlar geliş çok kalabalık bi dünya insan sırada bekliyoruz her milletten, erkek ama kadın gibi görünen biri elini kolunu sallaya sallaya minik bir valizle sıranın önüne pasaport kontrole gidiyor millet söyleniyor ama umrunda değil bunun yanımdan geçerken durdurdum hayırdır dedim biz bostan korkuluğumuyuz neden sıraya girmiyor bu kadar insanın önüne geçiyorsun dedim cevap sen benim kim olduğumu biliyor musun oldu,
Zaten 5 saatten fazla uçak ondan önce öbür havaalanı bide bizim hava alanı sigara da yasak bunalmışım.
Aynen şöyle söyledim senin kim olduğunu bilmiyorum umrumda da değil ,zaten sende kim olduğunu belliki bilmiyorsun önce adam gibi sıraya gir o sırada beklerken de düşün erkekmisin kadın mı belki kim olduğunu ÖĞRENİRSİN .
O Sen kiminle konuştuğunu sanıyorsun vs derken sesler yükseldi görevli memur arkadaşlar geldi vs.çok uzatmayım bu eleman TV de moda programı yapan tiplerdenmiş herhangi bir geçiş önceliği yada vip bir durumu da yokmuş arkasına baka baka sıranın en sonuna gönderildi :)

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Sen benim kim olduğumu biliyor musun bunu bir kaç dilde duydum :)ama bu soruya çokta hatırı sayılır seviyede cevap vermişliğim de var havalimanında dış hatlar geliş çok kalabalık bi dünya insan sırada bekliyoruz her milletten, erkek ama kadın gibi görünen biri elini kolunu sallaya sallaya minik bir valizle sıranın önüne pasaport kontrole gidiyor millet söyleniyor ama umrunda değil bunun yanımdan geçerken durdurdum hayırdır dedim biz bostan korkuluğumuyuz neden sıraya girmiyor bu kadar insanın önüne geçiyorsun dedim cevap sen benim kim olduğumu biliyor musun oldu,
Zaten 5 saatten fazla uçak ondan önce öbür havaalanı bide bizim hava alanı sigara da yasak bunalmışım.
Aynen şöyle söyledim senin kim olduğunu bilmiyorum umrumda da değil ,zaten sende kim olduğunu belliki bilmiyorsun önce adam gibi sıraya gir o sırada beklerken de düşün erkekmisin kadın mı belki kim olduğunu ÖĞRENİRSİN .
O Sen kiminle konuştuğunu sanıyorsun vs derken sesler yükseldi görevli memur arkadaşlar geldi vs.çok uzatmayım bu eleman TV de moda programı yapan tiplerdenmiş herhangi bir geçiş önceliği yada vip bir durumu da yokmuş arkasına baka baka sıranın en sonuna gönderildi :)
İşte bu ustam..Haddini aşana haddini bildireceksin...
Insan olmak haddini bilmektir...Çoğuda budur..
Ağzına sağlık....