Sinekli mağara çevresi

Gizligeçit41

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sinekli mağara ve girişinde olan işaretler nedir?
Tam Olarak bilen varmı?
Sinekli mağaranın doğu ucundaki burunda zincir var bu zincirin bulunduğu yerdeki hesap hangi değirmen hesabı?

Kartal kaya kapı kaya vesaire burda minferli asker birde esir biri var boğazında zincir var ve minferli askerin elinde zinciri..
Buradaki Giriş veya yüksekteki çekyat kayalarda asıl olması gereken işaret veya giriş neresindedir?
Bu Yerin karşısı yakınında w harfi var
Kavisli bir yerde bu ne anlama geliyor?
Kırık isbitin orda da w işareti mevcut.
Süzülen kartalın üst tarafında yaklaşık 3 yavrulu kirpi var
Kartalın gagası ucunda + başının yukarısında 2 adet + var bunlar ne anlama geliyor?
Burda uzun bir zincir var baklasını sayamadığım yukardan aşağı akıntı çakıla karışıyor bunun anlamı nedir?

Isbitin güneyinde tavuk başının üzerinde kilit var bunun anlamı nedir?

Isbitten yukarıya bir ayı iki yavrusunu emzirir şekilde orda minyatür bir değirmen resmi var bunlar ne anlama geliyor?

O ayılardan yukarı kayanın dip kısmında sinmiş bir tavşan var bu ne anlama geliyor?

Isbite yakın bir yerde bir doğuya bir batıya ayak izi var bunların anlamını bilen varmı?

Bu konuda açıklama yaparsa sevinirim
Herkese selam saygılarımla...

Her defasında yazmayı unutuyorum
Kartal kayaların kuzeyinden yukarı bir çeşme var çeşmenin suyu taş oluklarla geliyor iki ayrı yerden çeşmenin az aşağısında kuyuyuya benzer bir yer var orayı doldurup aşağıya akmaya devam ediyor bunun bir anlamı varmı?

Not: işaretler fazla olduğundan dolayı ben kısa ve öz olan işaretleri yazdım.
Bölgede yaklaşık 2 binin üzerinde işaret olup yüzde 90 i kabartma gerisi oymadir.
Ben özellikle konuyu yayıp uzatmak istemedim.
Saygılar..

Son düzenleme:

Vuslat

Moderatör
Moderatör
Sinekli magaranin icinde ne var?

Vuslat

Moderatör
Moderatör
Haramiler ne saklamis. Amaclari neymis. Ne ariyoruz?

Vuslat

Moderatör
Moderatör
Cesme kartal kayanin ustunde degildir. Cesme sinekli magaranin ustundeki takriben 30 40 donumluk duz arazinin ust tarafindadir. Oluklar kirilmis. Cesmenin yanina gittiginde guney doguda kartal kaya kuzey doguda asagidada sinekli magara var. Sinekli magaranin girisinde buyuk bir kaya var nerden bakarsan bak goremezsin ta ki yanina gitmeden farkina varamazsin. Sinekli magaranin girisi ile gizleme kayasinin arasindada bir evin balkonu kadar genislikte bir alan vardir. Burasi cok tehlikeli bir yer. Heryerini delik desik etmisler. Girisinden tut icine varana kadar kazmadiklari yer kalmamis. Kartal kaya ile sinekli magara vadinin iki yakasindadir. Birbirlerine bakarlar. Kartal kaya sinekli magaraya gidis istikamtini komple gorur. Sinekli magaraya gitmek cok zor. Cesmenin ordan resimdeki yere ulasmam tam 1.5 saatimi aldi. Dikkatli yurumez ve patikadan cikarsan asagi yuvarlanma ihtimalin yuzde 99.