Sinekli Mağaranın girişi nerede

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
R00T özel arşiv

Sinekli Mağarayı arayanlar Eşkiya belgelerinde 3 aşağı 5 yukarı özelliklerini bilirler.Halkalı Kaya'ya yakın olan bu mağara çok özel bir yere sahiptir.İçerisinde tandırvari kasalardan tutunda çok acayip işlere kadar fevkalede müthiş malzeme ve takdire şayan gizliliğe sahiptir.Bu sinekli mağarayı bulanlar bilirler ki kendisi büyükçe ve kocaman açıkta kapalı olmayan bir mağaradır.İçeri girdiklerinde hatta hayvanları bile içeri sığdırabilirler.Belgelerde bahsi geçen hiç bir emare ve işareti bulamazlar.....
Gelelim özel arşiv dediğimiz kısma.Bu mağarayı gördüğünüzde bu hakiki sinekli mağara asla değildir.Gerçek Sinekli mağaranın üstündedir bu.Sırtını ver mağaraya kısa bir mesafe salın aşağı doğru .Burada büyükçe (öküz arabası Büyüklüğünde) bir farklı renk kaya olacak bu kayanın üzerinde ele avuca sığacak kadar derler ya 21 cm takriben bir oyma olacak .Bu oyma olan büyük kayanın altından Gerçek Sinekli Mağaranın girişine girersin.İşte Hakiki sinekli Mağaranın mahzenin kapağı bu kayadır.İçeri girenin çok dikkatli olması gerekir.Yanlış yola sapan kişi Tuzaklı kayaya basar ise Tahterevalli gibi kaya ters döner seni aşağı atar . Yani bastığın taş ucu aşağı sonu yukarı seni boşluğa atar.Bundan sonrası bilir kişinin işidir.
Saygı ve Sevgi ile.

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustteki magaranin tabaninda balcik var. Buradan kabarciklar cikiyor. Magara ilerisinde zaten guvercin oluleri vardi. Burasi zehirli. Zehirin kaynagi zaten alttaki magara. Bahsettigin girisin oldugu yerde mermer kapakli 3 mezar var. Mezarin biri acik. Aciktaki kapagi 20 kisi birlesse kaldiramaz. Asil giris o kapali mezarlardan birisinde. Kapagi actin , giristen korunmasiz girersen 20 mt gidemeden olursun. Yerlerin icindeki en tehlikeli yer burasi. Sari kizin mezari buraya cok yakin.

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
Sarı kız yakın evet.Yanlız oyma zaten mezarı temsil ediyor.Ben direk girişi verdim.Teşekkürler.

MendereS

Admin
Administrator
balıçık dedin aklıma geldi. önde düz ova bu ovadada bataklık olacak yanlışmı hatırladım. sazlık yada bataklık o zamanlar tabi şimdi nasıl kim bilir.

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
2. alan önemli düzlük ve sazlıkvari bataklıktır ... Birinci alan : Alibey Değirmeni ön kısmı 1 kilometre kadar uzunlukta
İkinci düzlük yani suyun gelip menderesler yaparak düzlüğe kavuştuğu iniş ve sert debisi yüksek akışları durulup sazlık ve çimenlikler yaptığı alan Bu ikinci alan ise Eminağa değirmeninden aşağı kısımdır. Burdan itibaren bölge biter.Bölgenin takribi uzunluk mesafesi 55 km. Genişlik 35 km.

MendereS

Admin
Administrator
alsında devlet site alanı diye yer belirliyor en güzel sit alanı burası. toplam kaç k.m acaba. burayı devletten istesek verirmi. yada sit alanı olarak ayırsın kimse ellemesin :)

R00T

Moderatör
Süper Moderatör
Hele bizlere ustam hiç vermez.:D Gökten sarıkız yağsa bize zenci olan kız düşer :p

balkaya34

Member
Kayıtlı Kullanıcı
R00T özel arşiv

Sinekli Mağarayı arayanlar Eşkiya belgelerinde 3 aşağı 5 yukarı özelliklerini bilirler.Halkalı Kaya'ya yakın olan bu mağara çok özel bir yere sahiptir.İçerisinde tandırvari kasalardan tutunda çok acayip işlere kadar fevkalede müthiş malzeme ve takdire şayan gizliliğe sahiptir.Bu sinekli mağarayı bulanlar bilirler ki kendisi büyükçe ve kocaman açıkta kapalı olmayan bir mağaradır.İçeri girdiklerinde hatta hayvanları bile içeri sığdırabilirler.Belgelerde bahsi geçen hiç bir emare ve işareti bulamazlar.....
Gelelim özel arşiv dediğimiz kısma.Bu mağarayı gördüğünüzde bu hakiki sinekli mağara asla değildir.Gerçek Sinekli mağaranın üstündedir bu.Sırtını ver mağaraya kısa bir mesafe salın aşağı doğru .Burada büyükçe (öküz arabası Büyüklüğünde) bir farklı renk kaya olacak bu kayanın üzerinde ele avuca sığacak kadar derler ya 21 cm takriben bir oyma olacak .Bu oyma olan büyük kayanın altından Gerçek Sinekli Mağaranın girişine girersin.İşte Hakiki sinekli Mağaranın mahzenin kapağı bu kayadır.İçeri girenin çok dikkatli olması gerekir.Yanlış yola sapan kişi Tuzaklı kayaya basar ise Tahterevalli gibi kaya ters döner seni aşağı atar . Yani bastığın taş ucu aşağı sonu yukarı seni boşluğa atar.Bundan sonrası bilir kişinin işidir.
Saygı ve Sevgi ile.
Selam ustatlarım: Bahsettiginiz olayı çok.iyi anladım.ancak bu oynanınca oldugunu anlayamamıştım şimdi anladım, daha bilmediğimiz çok işler var demekki

balkaya34

Member
Kayıtlı Kullanıcı
R00T özel arşiv

Saygı ve Sevgi ile.
Selam root ustam: Konu anlatılırken halkalı kaykayla özleşdirilince kafam karıştı sonra aklım başıma geldi Bahsettiğiniz göl 21 santim oyuk dediginiz oturun tam altı ve uçurum burası göl bu göle o meşhur ÇUKUR cambazın adı şimdi farklı bu köyden askerde olan bir deli.kanlı izinli gelir arkadaşlarıyla burada yüzmek isterler bu askerden izinli gelen delikanlı bu gölde boğulur bu gölün şimdiki adı ASKER BOĞAN GÖL dür. Arkadaşlar bu yazınız inanın beni çok.mutlu etti Yolum doğru bir yol olduğuna sizin bu yazınızla tam emin oldum.

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
alsında devlet site alanı diye yer belirliyor en güzel sit alanı burası. toplam kaç k.m acaba. burayı devletten istesek verirmi. yada sit alanı olarak ayırsın kimse ellemesin :)
Ustam burasi Turkiye nin en zenginlerinden birisine tas ocagi ruhsati olarak verildi :)

Üst Alt