SIZE HARITA TASI

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
277
987
98
Bu taş üç kuyunun birinden cıkar. Üç kuyu bir birine baglıdır. Geçen yıl sitenin birine atmıştım benzer taş ve işaretleri. Diger kuyunun başında yumruktan büyük elips ortası delik ve yanında zincir cıkar. Üçünçü kuyudada vardı işaret bilgisi ama buladım o kuyuyu. Bu kuyulardan yollar tüneller gecer. Koyunun birinde tabanda suyun altında horasan kapatma oda mezar olacak suyun tahliye yerini bulursan. Fazla degil 500 metre gibi uzaktada kilise yeri olacak tüm yollar ordan girer ordan cıkar zor bir iş. Ermeni kilise işi kale var desende kaleyle alakası yok yerinin. Diger kuyu ve işaretleri bulursan çözülür. Dışarsada işaret arama kuyu içi, dibi, ve hemen bir iki metre kuyu yanında en fazla yarım metrede böyle beyaz oyulması kolay işaretli taşlar cıkar. Çok kafa yoracak iş bu

Kaynak

RİTÜEL
Moderatör
31 Tem 2019
51
117
38
50
İstanbul
Kalenin doğu veya batı yakasında yerleşke varmış.
Bu yerleşke ve içindekiler örneğin: kilise / manastır bu işin içindeler aralarında bağ var, bu bağlar yol güzergahı üstündede olabilir (hedef) keza alt tarafdanda olabilir.
Haliyle bölge değişmiştir.

İhale cihaza kaldıya benziyor :)

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,489
3,807
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
Şu hali ile gördüklerimin % 60 tılsım işaretleri simgeler semboller yabancı değil bazı yerlerde ermeni harfleri var bazı yerlerde İbranice üstten olabilseydi kesin kanaat getirip siz kardeşimize yardım ederdim.Nasip
yapma be ustam yapma be paşam
nerden bagladin Tilsima ?
bak kendinde emin değilsin ışte ...!
tılsım olabilme ihtimalini nasıl düşünüyorsun
yada neden böyle bir algı yaratiyorsun ?
mantıklı bakıp düşünen herkes bunun
tılsım olmadığını kolayca görür tabi yine siz bilirsiniz ...

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,489
3,807
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
merhaba dardanosss ustam :)
tablet veya (ikon) olabileceğini düşünmüyorum ...
üzerindeki motiflere dikkatle bakıldığında bir takım hesaplamalar yapıldığını görmüş oluyoruz
taşa baktığımızda duvar taşı :)
bu durumda yapılan bir yapının inşaatı esnasında
proje olarak kullanılan bir taş olarak görüyorum
tabi diyer ustalarinda görüşü önemli
bana kalırsa inşaat için yapılan plan proje hesaplamaları yapılmış sıradan bir taş :)

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Süper Moderatör
10 Mar 2019
1,095
2,293
118
Selamün aleyküm.Burada bu taşın kuyudan çıkması olayı değerli kılıyor.Neden açıkta yada başka bir yapıda çıkmamış?Çünkü çevrenin krokisidir bu taş.Burada mihenk noktası kuyudur.Bu kuyunun dört ana yön ve ara yönleri verilmiş.Bölgedeki değerli noktalar taşa işlenmiş.Burada ilk önce kuyuyu görmek gerekir.Kuyunun üzerindeki emarelerle bu taşdaki veriler birleştirilerek o noktalara ulaşılabilir.Konuya yorum yapan ustalarımızın görüşlerini saygı duyuyorum.Bu yorum benim şahsi görüşümdür.Bu çözümlememi arazinin kendisi doğrular inşallah.Selamlar.