Sizin Taptıklarınız Benim Ayaklarım Altındadır !!!

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Konu başlıgındaki Sözü söyleyen İbnül Arabi Hz leridir. Onun gibi benide idam etmeyin hemen !!!

Yavuz Sultan Selim dogmadan 277 yıl önce Şamda bu sözü söyler ve Halk, Haşa Allah ı ayaklarının altına aldı diyerek tutar bu zatı idam ederler.

Halk paraya pula gerektiginden daha çok deger veren bir toplum oldugundan bu Zata zaten hep iftiralar ederlermiş.

Sin Şina girince Mim bulunur demiştir İbnül Arabi.

Yavuz Sultan Selim Tahta oturunca rüyalar görür hocasına danışır, ve akabinde Sivastan 60 bin kişilik ordusunu alır Sina çölünü aşar ve Şamı feth eder.
Ve araştırmaya başlar halka sorar İbni Arabinin kabrini, kimse bilmez. Çobanın biri koyunlarım burda otlamıyor yatmıyor etrafında dolaşıyor deyince askerlere orayı kazdırır ve İbnül Arabinin meftasına sapa saglam sekilde ulaşır.

Sin Yavuz Sultan Selim, Şın Şam Mim ise İbni Arabinin Meftası kendisidir.

Döner ve sizin taptıklarınız benim ayaklarım altında diyerek 3 defa ayagını vurdugu ve idamına sebeb olan yeri kazdırır padişah ve bir küp altını çıkarır. O üç defa ayagını vurdugu yerden. Demekki neymiş halkın taptıgı ? Allah degil, Altınmış, para pulmuş.

Sonrasında İbnül Arabinin Kabri yaptırılır elbette, bir çöplük altında 277 yıl bekleyen İbnül Arabi Sın Şına girince bulunur.

Yine neymiş hem bazı şeylerin zamanı varmış, hemde bazılarının taptıkları bazılarının ayakları altındaymış.

Kimi çok ister her yere saldırır olmaz, kimide bir çöple karıştırırken bulur, kimininde ayakları atındadırda umrunda degildir.

Kimide bulamadıgından degil, buldugunda olacakları gördügünden almaz. Zaman her şeyin ihtiyacıdır.

Haktan Hayırlısını isteyen kaç kişiyizki dünyada zaten, dilden degil içten Hayırlısını isteyen ?

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Hallac 'enel hakk demiş itiiraz etmisler o zaman bu sözü söylemiştir..şam değil mısır da oldu yavuz un mısır seferi....
Senin okudugun benzer bir kıssa olabilir. İstiyorsan daha uzun şekilde konuyu yazabilirim. Uzun yazınca bizim insanımız sıkılıyor.

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Şam da vefat etmiştir.. idama çarptırılması yazdığı kitap yüzünden...tarihi anlamak zor mu bu kadar...adını zikrettiğimiz sözde hallac i mansur a aittir...Arabî ye bu yazdıklarımız bir şey kaybettirmez ki..zaten tarihi bir kişilik olarak yerini almıştır. Mevla rahmetinden esirgemesin...cümlemizi diyelim dostlar..
Haklısın sen kardeş ben yanlış okumuş ögrenmişim. Buyur istedigini yaz çiz. Sen dogrusun en iyisini bilirsin. Hallac ı Hz lerinide biliriz kendisi Hakta kendini kaybetmiş Hak benim demiş ve idam edilmiştir. Bazen Hakkın aşıkında kaybolmak böyle bir şeydir. Yaz sen yinede bildigini konu senin klavye senin. Umarım yanlış bildigimiz dogrular ve tarih sende vardır. Zaten okudugumuz ne dogruki demi ? Yalan yazan bi tarih önümüze konulmuş okuyup okuyup ezberliyoruz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: R00T