Sotiris yada sodiris diye birinin bir bilgisi varmıdır.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Sevgili ustalarım bu isimde birisi eşkiyalarca vuruluyor . Lakin bu kişi hakkında değişik şeyler okumuş idim bir aralar sitenin birinde. Bu zatın hakkında ben biraz bilgi edindim tabiki o ise. lakin her şey ve olaylar ve şahsın o olduğu yönünde daha kuvvetleniyor. Varmı bilgisi olan.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Kurtaga

Merhaba sevgili ustam . Rivayete göre bir gurup eşkiyanın osmanlıdan çaldıkları altınları bu şahsa emanet ettikleri ve bu şahsında bu paraları sakladığı yönünde. Ve yine bu kişinin evi eşkiyalarca basılıp öldürüldüğü yönünde ve o saklanan altınlarında onun ile birlikte sır olduğu yönünde.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Stavros dan mı bahsedirsiniz.Volçanın Pers krallarının mahzen toplam mal yerlerini külçe altınların yerlerini öğrenipte öldürdüğü yaşlı yunan stavros mu ?

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bilmem hele bir Menderes ustam görünce yazsın belki o net bilirdir.Aslında bizi ilgilendiren kısmı ne nerdedir yoksa kim kim iseye bakarsak ilerleyemeyiz.Hepsi geberdi gitttiler.Kalan sarıkızlar bizim olsun yeterdir :D

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Stavros dan mı bahsedirsiniz.Volçanın Pers krallarının mahzen toplam mal yerlerini külçe altınların yerlerini öğrenipte öldürdüğü yaşlı yunan stavros mu ?
Sevgili ustam bu başkası herhalde. Kurtağa kardeşimde belirtmiş idi bu bölgenin en büyük kuyumcusu ve tüccarı imiş. Adının tamamı (Sotiris Salonikides.)) dir.
Eski adı aso köyü şimdiki Trabzon çaykaraya bağlı derindere köyüdür. Sotiris
bu köydendir . bu köyün tarihi 1500 lü yıllardan evveldir. Bence bu altınlar bu köyde bir yerde saklı çünki köyün aolduğu alan araştırmama göre saklama işleri için çok uygun arazi yapısına sahip.