Stokolm hava alanı define haritası

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaşlar: 1976 veya 77 yıllarıydı ,defineci bir dayımız vardı , ben o zaman elektrikciydim ,defineciler bazan oturup kendi arasinda imalı, şifreli konuşurlardı bende dinlerdim hoşuma giderdi merak ederdim onlara katılmayı isterdim, Dayı dedigim kişinin okuma yazması yokdu, birgün diğer arkadaşları gittikten sonra bana ,sana bişiy diyeceğim ama kimseye söylemeyeceksin bundan bahsetmiyeceksin sözmü söz dedik bana cebimden bir zarf içinden kağıt çıkardı şunu iyice bir oku bana anlat dedi, kağıdı aldım Stokolm diye başlıyor gerisi ingilizce, fakat daire daire çizilmiş bir yay yapmış en geniş yayda 360 fit 2 nci yayda 290 fit 3 ncü yayda 100 fit gibi devam ediyor ve en sonda stop yazıyor ve sonrada Stop yazıyor.Bu bir uçak pistinin iniş planı olduğunu anladım, ve Dayı bu iyi bir define haritası bunu kaça aldın dedim ,bunu alana kadar anam ağladı dedi 120 tl verdim adam daha vermiyorduda arkadaş ben bunu için ta İstanbula geldim şu anda bir tren param var cebimde yemek param bile kalmadı hepsini sana verdim dedimde inandı bana al bari ne yapalım dedideverdi. Dedi. Ben ona dedimki bu hava alanına inecek olan uçağın iniş planı bu define haritası değil dedim Hatta iniş yeride Stokolm dedim şok oldu anladım ki dayıyı istanbulda çarpmışlar Rahmetli . Dayım

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ah be ustam ne zalimler var.Şu mazlum gariplerin ahını alan ne zalimoğlu zalimler var :(

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Banada sahte sikke satmaya calismislardi :) hemde telefonla ... Dayiyi dolandiranlar bilmiyorlar mi Rabbim hesap soracak.zilzal suresinin son 2 ayetini hic isitmemisler mi.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Banada sahte sikke satmaya calismislardi :) hemde telefonla ... Dayiyi dolandiranlar bilmiyorlar mi Rabbim hesap soracak.zilzal suresinin son 2 ayetini hic isitmemisler mi.
Saygılar ustadım : Onların gözleri var görmezler,Kulakları var duymazlar, onların kalpleri mühürlenmiş. Halen devam ediyorlar.

Üst Alt