Suç mu?

Söke1

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abilerim benim bir sorum vardı şimdi merak edip sagda solda ilgimizi çeken resimler burda paylasiyoruz ya bu suçmudur acaba burda resim paylaşmak yada define ile ilgili sohbetler etmek elbetteki asla izinsiz kaziya karsiyiz ama konusuyoruz birsey yaptigimizdan degil sucmu acaba resim cekmek define sohbeti etmek bilmek istiyorum

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
arkadaşım sen kendini suçlu hissediyorsan..ve suçluysan bizler müebbet mahkumuyuz...hepimiz müebbet...
Rahat ol...araştirma yapmak suç degil...resim cekmek arastirma yapmak suc degil...hatta ve hatta kazı yapmakta suç degil...sadece yakalanma...:)

Söke1

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım sen kendini suçlu hissediyorsan..ve suçluysan bizler müebbet mahkumuyuz...hepimiz müebbet...
Rahat ol...araştirma yapmak suç degil...resim cekmek arastirma yapmak suc degil...hatta ve hatta kazı yapmakta suç degil...sadece yakalanma...:)
Yok agabeyim daha hayatimda hic kazi yapmadim ama arastirmaya gelistirmeye merakim buyuk hayirlisi olsun zaten tarihimize zarar verenleri anlamiyorum yazik degilmi talan ediyorlar ilginc olan korunamamasi malesef uzucu. Memlekette bahcemizde guzel alanlar var belki annemle kazariz bi yaz

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
biz define avcıları olarak 5651 kanunlarına uyuyoruz uymaya devam edeceğiz. şu ana kadar hiç uyarı almadık inşallah bundan sonrada almayız.

5651 sayılı Kanun nedir?

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun,

internet ortamındaki içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumlulukları ile internet ortamında işlenen belirli suçlarla içerik, yer ve erişim sağlayıcıları üzerinden mücadeleye ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir.

5651 sayılı Kanununun 8 inci maddesinde erişimi engellenebilecek suçları katalog halinde saymıştır. İnternet ortamında yapılan ve içeriği aşağıdaki suçları oluşturduğu hususunda yeterli şüphe sebebi bulunan yayınlarla ilgili olarak erişimin engellenmesine karar verilir. Bunlar:

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan;

İntihara yonlendirme (madde 84),

Çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra),

Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190),

Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194),

Müstehcenlik (madde 226)

Fuhuş (madde 227)

Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228), suçları ve

25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar.