Sunak ve ayak izi

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ustam hem karanlık hem de tek foto.
Ayrıntılı çevre ve pusula yönleri ile görmek lazım.
Genel söylenecek durum mezardan değerliden bahseder.Oda veya toprak altına direk örgü duvarlı yapay odada olabilir.( Yapay oda ;kaya oyulmadan örme taş desteği sal kapama olanlar.)

miracee

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Gece oldu kusura bakmayın yakında detaylı atacağım çevre fotolarini
Dardanos ustam ayak boyunu ölçüp adimlamammiz gerekiyorsa kaç adım olacağını nasıl hesaplayacagiz.
Teşekkür ederim

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Gece oldu kusura bakmayın yakında detaylı atacağım çevre fotolarini
Dardanos ustam ayak boyunu ölçüp adimlamammiz gerekiyorsa kaç adım olacağını nasıl hesaplayacagiz.
Teşekkür ederim
Sevgili kardeşim selaymun aleyküm .
Ben ayak boyunu ölçün demeiyorum. Ayağın içindeki oyma ile sunağın arasını ölçün diyorum ok ile ölçülecek yeri göstermiş idim. çıkan santime göre hesap iki şekilde yapabilirsiniz. Mesela diyelimki 20 cm çıktı bir santim bir adım hesaplanır. Diğer bir seçenek ise 20 X 70= 1400 yani ondört metre. İşte böyle adımlanır. Lakin tabiki ölçüler değişik kullanılmış olabilir . Mesela endaze 65cm .. arşın 68 cm kulaç 1.89 cm dir . Bunlar ilede çıkan sayıyı çarpıp adımlayabilirsin. Çünki burada hangi ölçümü kulandığını o yapan kişi bilir bizede hepsini denemek kalıyor

miracee

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim selaymun aleyküm .
Ben ayak boyunu ölçün demeiyorum. Ayağın içindeki oyma ile sunağın arasını ölçün diyorum ok ile ölçülecek yeri göstermiş idim. çıkan santime göre hesap iki şekilde yapabilirsiniz. Mesela diyelimki 20 cm çıktı bir santim bir adım hesaplanır. Diğer bir seçenek ise 20 X 70= 1400 yani ondört metre. İşte böyle adımlanır. Lakin tabiki ölçüler değişik kullanılmış olabilir . Mesela endaze 65cm .. arşın 68 cm kulaç 1.89 cm dir . Bunlar ilede çıkan sayıyı çarpıp adımlayabilirsin. Çünki burada hangi ölçümü kulandığını o yapan kişi bilir bizede hepsini denemek kalıyor
Teşekkür ederim saygılar sunuyorum

miracee

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Mrb şuan alandayim fotoğraf lari gonderiyorum