Sunaklar

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
461
1,037
98
Sunakların ön tarafı güney batıya bakıyor. Yamaçta ki tek kaya yapısı burası ön tarafları yüzeysel araştırılmış ama işlem görmemiş

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ABK33

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
461
1,037
98
İlk bolumdeki sunak dedikleriniz kullanim amaclidir

İkinci yerde ki sunaklar, merdivenli alan islem gormus ne yazik ki
Ustam açılan yerde ki sunakları görene kadar ilk resimde ki yerleri bende kullanım amaçlı diye düşünüyordum açılan yerde ki sunagı görünce bu fikirden vazgeçmiştim hatta tekrar dönüp ilk sunagın derinliği ölçtügüm de 3 cm gibi bi sonuç çıktı kullanım için düşük bi derinlik degil mi

• Beğen
Tepkiler: R00T

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Geniş açılı göremiyorum ama şunu söyleyebilirim , bir yerde alışılmış ölçüler dışında daha büyük oyma dikdörtgen yahut kare bulursak kullanım amaçlı olabilir mezar için yapılmış olması için yığma üzerinde olması gerekiyor. Eğer bu alan tepe şeklinde ebatlı taşlar ile yığma şeklinde ise mezar için olma olasılığı artar. Rast gelsin.

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
461
1,037
98
İlk bolumdeki sunak dedikleriniz kullanim amaclidir

İkinci yerde ki sunaklar, merdivenli alan islem gormus ne yazik ki
Açılan yerde ki sunakta ki oymalardan dolayı tek oda olmadıgı düşüncesindeyim. Orada da tereddüte düşüren olay açılan yerin üst kısımlarını da kepçe ile almışlar ayrı işaret varmıydı yokmu idi bilemiyorum tabi

• Beğen

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
461
1,037
98
Geniş açılı göremiyorum ama şunu söyleyebilirim , bir yerde alışılmış ölçüler dışında daha büyük oyma dikdörtgen yahut kare bulursak kullanım amaçlı olabilir mezar için yapılmış olması için yığma üzerinde olması gerekiyor. Eğer bu alan tepe şeklinde ebatlı taşlar ile yığma şeklinde ise mezar için olma olasılığı artar. Rast gelsin.
Ustam burası yamaçta tek kaya olan yer sizlerin de dedigi gibi ilk gördüğüm de bende kullanım amaçlı dedim taki açılan yer diye bahsettigim sunagı görünce açılan yerde ki sunak ile baya bi benzerlik var o yönden mezar diye düşündüm

• Beğen

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Ustam burası yamaçta tek kaya olan yer sizlerin de dedigi gibi ilk gördüğüm de bende kullanım amaçlı dedim taki açılan yer diye bahsettigim sunagı görünce açılan yerde ki sunak ile baya bi benzerlik var o yönden mezar diye düşündüm
Arşiv de bir fotoğraf olacaktı silmedi isem bulursam atayım konuya daha net anlatmış olurum.

• Beğen