Şüpheli Bölge

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
31 Tem 2019
90
167
38
Harita da gecen bir yer ve isaretler
Karatepe-Karadag bölgenin ismi
Kirec ocaklari-Gemi isareti haritada olan ve bolgede bulunan isaretler
Resimleri mevcut degil bunlarin ama kontrol edildi lakin kirik halde gemi isareti
Zirvede dede mezari bulunmakta-sisteme uygunsa burada 2 tane daha birbirine uzak 2 dede mezari var
Bolge cok genis ve zirveye varmadan ulastigim bir kac yerleri size sunmak istiyorum
Bu bolgenin hikayesi asagi yukari budur
Simdi resimlere gecip yorumlariniza sunmak istiyorum
Yukardaki bilgilere yonelik eklemek istedikleriniz varsa veya sorular varsa cevapliyabilirim oncelik resimlerde
Atacagim resimler yukaridaki bilgilerle degil ayri incelenmesi gereken yerler diye belirtmekte fayda olabilir

4 resim yukleyebiliyoruz tek seferde herhale
Benim icin cok az ama konuyu aciyorum
Eklenecek cok resimler var supheli yerler mevcut
Yorumlarinizi alacak cok sey var

Medeniyet izleri var
2. Resim horasan kapali olan
Ve acilmis ornekler var etrafinda

20180727_150342.jpg
20180727_153008.jpg
20180727_143401.jpg
20180727_143442.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kısmet ve ABK33

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
20 Eyl 2019
407
1,245
98
Bence pagan donemi isleri
Sistemi bilinmezse mezari dahi bulmak guctur
Fotograflar yetersiz oldugundan ve ben tek foto ile cozemeyecegimden ancak bu kadarina cesaret edebildim
Emek verilecek yerler

• Beğen
Tepkiler: Kısmet

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
31 Tem 2019
90
167
38
Bu fotolar karatepe zirvesine varamadan ki yerlerden bir kac yasanti yerler-gozlem yerlerden biridir.
Sadece 3-4 saatlik bir gezinti ile buraya ulastim zirveye varamadim.
Istikamlar saglam duruyor hala - kervan gecis veya gozlem noktasi gibi bir bolge bu fotolarin oldugu yer.
Gemi isareti bu fotolarin oldugu yere 3-4 saat beri tarafinda mevcut efsane bir sekildeymis bizzat babam gorup-biliyor lakin kirmislar gittigimde. (resimler mevcut degil sonraya kaldi insallah)
7. bölge diye gecer burasi.

Tekne kaya veya cerkez egerinden haric isaretinden haric verebilceginiz bilgiler var mi ?
Karatepenin gercek veya sahte bolge yapilmis ornekleri var mi?
Yoksa eger bir yerde karatepe var ve her karatepe de bu denilen seylerin olmasi mi lazim?

Bölge Eskiya yuvasi bu arada soylemeye gerek duymadim.

• Beğen
Tepkiler: ABK33 ve R00T

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,115
2,865
118
59
Sevgili ustam öncelik ile hoş geldiniz . nasılsınız.
Siz yoldaki tahterevalli ustamısınız rica etsem söyleyebilirmisiniz.
Şayet o iseniz çok memnun oldum sizi burada görmekten. Gerçi olmasanızda hiç değişen bir şey yok yine hoş geldiniz derim ve yine mutlu olurum. Her gelen arkadaşımızın başımızın üstünde yeri vardır.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,320
10,122
118
Sanırım ustamız karatepeyi genel mahiyette tanımak istemiş.
Evvala şunu diyeyim aynı işaretler medeniyetlerde de vardır dikkat edelim buna.
KARATEPE :
ortalama yüksekliği : 2100-2600 (işler ekseri 2200-2300 lerde )
Şekli : Genel mahiyette 3 kademeli yatay uzunluğundadır güneydoğu kuzeybatı istikametlidir. En uzun kısmı doğuya düşen kısmıdır.
Genel Özellikleri : Yoğun orman değildir. Kısa bodur yabani meyve ağaçları ardıç ağaçları üvez ağaçları yer yer meşe vardır.
Taş ve kayaları volkanik olup kara kayalar olup bazalt özellik gösterirler. Ayrıca yer yer kireç kayalar bazı yerlerde az da olsa vardır.Buralarda mermer kayalar yoktur ki var olan işaret taşları taşıma getirilmiştir.
Karatepenin kuzeybatısı kervanyolu ve istasyonudur .Güneyi ise Anasudur.
Karatepenin olmazsa olmazı tekne kaya veya eğer değil .Ana Roma kalesi olup kalenin eteği Kudretkale ve Ceneviz kaledir.Karatepenin bir ucu yeşildağa dayanırki burası batı köşesidir bitimi..Karatepenin doğusunda Erikli yayla vardır ki buda karatepeye dahil olup Bu kısımlarda kartatepe biter.
Bölgeye giren bir kişi örneğin 7. bölgeyi gezdiğinde bu kimse arazi ve tabiattan anlayan bir uzman ise , bütün bölgeyi ve civarları gezdiğinde Yaşama en elverişli doğal alanın karatepenin olduğu anlar ki buralar benim olsa bir şehir devleti kurardım demek içinden geçer.

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
31 Tem 2019
90
167
38
Hosbuldum ustam
Evet benim
Ben hep buradaydim bakmayin 1 senelik uyeligime gizli gizli takipteyim sizleri
Bende sizleri gormekten mutluluk duyarim
Buraya da ugrayip selam vermek istedim ve degerli ustalarimin yorumlarini almak istedim
Ne kadar cok bilgi o kadar iyi
Her zaman derim ben bilmem ben sunarim elimden geldigi kadariyla degerli ustalara birakiyorum

Nitekim rakimi bilmesemde baya zirve diyebilirim
Kervan yolu gecer ve konaklama yapildigini biliyorum
Sinir seklinde idi benim vardigim yer istikamlar hala mevcut (istasyon)
Yogun ormanlik degildir
Kaya yapilarini pek bilmem siz ustam ne dusunuyorsunuz kirec kayalarina hic rastlamadim dersem uygundur
Kale olarak tarihte en belirgin ve bilindik kale olmaliysa eger buda Asar Kalesi olabilme imkani veriyormusunuz
Bu da ne demek oluyor bu bolgeye 10km mesafe yapar ki bu da bilgiye gore uymuyorsa o zaman burada kale olmali midir demek

Gercek bolge veya degil lakin eskiya yurdu ve ismi karatepe olmasindan oturu ve birkac supheli isaretten oturu konuyu aciyorum ya tutarsa hesabi degilse de bu bolgede eskiya veya medeniyet islerine bakacaz
Bolge Afyonkarahisar.

Tekrardan herkese selam ve saygilar.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,115
2,865
118
59
Hosbuldum ustam
Evet benim
Ben hep buradaydim bakmayin 1 senelik uyeligime gizli gizli takipteyim sizleri
Bende sizleri gormekten mutluluk duyarim
Buraya da ugrayip selam vermek istedim ve degerli ustalarimin yorumlarini almak istedim
Ne kadar cok bilgi o kadar iyi
Her zaman derim ben bilmem ben sunarim elimden geldigi kadariyla degerli ustalara birakiyorum

Nitekim rakimi bilmesemde baya zirve diyebilirim
Kervan yolu gecer ve konaklama yapildigini biliyorum
Sinir seklinde idi benim vardigim yer istikamlar hala mevcut (istasyon)
Yogun ormanlik degildir
Kaya yapilarini pek bilmem siz ustam ne dusunuyorsunuz kirec kayalarina hic rastlamadim dersem uygundur
Kale olarak tarihte en belirgin ve bilindik kale olmaliysa eger buda Asar Kalesi olabilme imkani veriyormusunuz
Bu da ne demek oluyor bu bolgeye 10km mesafe yapar ki bu da bilgiye gore uymuyorsa o zaman burada kale olmali midir demek

Gercek bolge veya degil lakin eskiya yurdu ve ismi karatepe olmasindan oturu ve birkac supheli isaretten oturu konuyu aciyorum ya tutarsa hesabi degilse de bu bolgede eskiya veya medeniyet islerine bakacaz
Bolge Afyonkarahisar.

Tekrardan herkese selam ve saygilar.
Öyle ise tekrar hoş geldin sevgili ustam.
Sizin gibi değerli ustalarımızı devamlı aramızda görmek isteriz. Sizin derin bilgilerinizden faydalanmak güzel olur.
Bu Sizin konunuza gelince belki hatırlarsınız pek bu belge işlerine girmiyorum ben.
Bu tür bilgilerde sevgili
R00T
ustamız bir hayli geniş bir yelpazeye sahip. Size en güzel bilgiler ondan gelir. Balkaya abimizde çok gezmiş kendi gözlemleri ile yardımcı oluyor idi bakarsınız oda konuya katılabilir.
R00T
ustam Allahın izni ile zaten bu konularda müthiş. Nazar değmesin maşallahı var.
İnşallah en güzel bilgileri edinirsiniz . Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: ABK33 ve R00T