surfer 11 +vox .. görselleri

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,990
4,637
118
@timur964 ustam biz yönetimdeki ustalarla ortak kararla bilgi akışı olmadığından dolayı surfer konularını bir süreliğine kapadık @REİS usta ile. Sanada bilgi verdik abi. Resim paylaşımı yapmakla surfer konusu öğrenilmiyor. Inşallah bu konunun amacını anlatırsın üyelere ustam.

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
6 May 2019
601
1,225
98
55
**DİDİM**
@timur964 ustam biz yönetimdeki ustalarla ortak kararla bilgi akışı olmadığından dolayı surfer konularını bir süreliğine kapadık @REİS usta ile. Sanada bilgi verdik abi. Resim paylaşımı yapmakla surfer konusu öğrenilmiyor. Inşallah bu konunun amacını anlatırsın üyelere ustam.
çoğu kişiye bilgi verdim anlayan uygulayan yapar kalanlarda bakar görsellere O kadar yapman gerekeni yazdım dil döktum sen tabi ilerliyemezsin söylleni yapmazsan

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
timur964 hocam bir anlatım videonuz varmı yada nerede anlatım yaptınız ben yeni üyeyim bu konu cok dillendiriliyor denemek isterim pc ye hakimmimdir belkide ön yargımı yıkarsınız bilginin sadakası ögretmektir saygılar hocam

timur964

Moderatör
Süper Moderatör
6 May 2019
601
1,225
98
55
**DİDİM**
timur964 hocam bir anlatım videonuz varmı yada nerede anlatım yaptınız ben yeni üyeyim bu konu cok dillendiriliyor denemek isterim pc ye hakimmimdir belkide ön yargımı yıkarsınız bilginin sadakası ögretmektir saygılar hocam
kapatılan konular açılırsa vardı bir kaç video açılınca bakarsınız

Exelans

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
10 Şub 2020
2
10
6
Selamün aleyküm degerli üstadlar ve kıymetli üyeler..
Siteyi dışarıdan takip eden birisi olarak konuyu görüpte geldim.
"SURFER DOLANDIRICILIĞI" aldı başını gidiyor.
Ben bunun önüne geçilmesi taraftarıyım.
Bugüne dek surfer ile ilgili çalışmalarda en ufak bir sonuca ulaşılmadığını görüyoruz. İsterdik ki olsun ama malesef bugüne kadar faydalı bir sonuca ulaşılamadığı gibi. Kandırılan dolandırılan insanlara yapılanlardan sonra. sanki hiç ölmeyecek ahirette hesaba çekilmeyecekmiş gibi ALLAH'tan korkmadan paraları ellerinden alınıyor. Kısacası kanmayın böyle bir sistem böyle bir icat yok. Var diyenlere ısrarla olmadığını ve yeterli kanıt sunmadiklari sürece var olduğunu dile getirmemelerini ısrarla anlatın ki. Artık kimsenin canını yakmasınlar. Böyle bir sistem var diye iddia eden kişiler var ise eger buyrun benim gösterdiğim yerde çalışma yapın egerki iddianızda doğru iseniz sizin reklamınızı ben yapicam özellikle mükafat olarak da garanti açılmamış yer hediye edeceğim.
Ama malesef deyimi yerindeyse açlıktan ağzı kokan ay sonunu getiremeyen cebinde cay sigara parasi olmayan nerde nasıl kimi kandırırım diye bekleyen surfer dolandiricalari. ağzından salyası akan kuduz köpek gibi ortalıkta dolaşmaktalar lütfen kanmayın ve inanmayın.

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
160
263
68
saygıdeğer arkadaşlar, yazmayayım yazmayayım diyorum insanda bir noktadan sonra tutamıyor kendini. son günlerde diğer site sakinleri ve burada şöyle bir uğrayıp surfercıları yerden yere vuranlar var. tabi belli noktalarda haklısınız dolandırıcı çok. benim kardeşim bile bunların tuzağına düştü. ee kardeşim sizde biraz uyanık olun. siz saftirikseniz surfercı olmaz, çubukçu olur, makinacı olur, bilemem kim olur sizleri çarpar... bu noktaya kadar haklısınız, amaaaa... işin özünde bu iki sitede farklı durumlar dönüyor; birileri kasıtlı olarak bu surfer konusunda ilerleme olmasın diye uğraşıyor... gelin sizin bakış açınızla kısaca durum değerlendirmesi yapalım; mesela çubukçular... sorsan mangalda kül bırakmazlar ama açıkları mezardan öte gitmez oda milyonda bir ihtimal. çağırırsın çubukçu ustatı gelir gelmesine ama sana 5 binden kapıyı açar... derki gösterir hemen giderim... ee tabi o da biliyor bir halt çıkmayacağını... kimse minerali aşamadı henüz... bakmayın mangalda dem vurduklarına... alır 5 bini indirir cebe fıyar oradan... sonra olurda milyonda bir bir şey çıkarsa hemen seni sıkıştırmaya başlar
%10 ver hakkım diye. sizin bakışınızla surfercıların hepsi dolandırıcı ise çubukçularda bu işin prensi olur... yok ya demeyin aynı kafa.... gelelim hani şu 8 metre derinliği gösterdiği iddaa edilen 15 binlik makinalara sorsan yerin Mr ını çekiyor... alan koç oluyor kısa sürede... 20 cm bile zor çeken zavallı makinalar.... sizin bakış açınızla bunlar dolandırıcılığın Kralı olur.... yada farklı daldan örnek verelim. hastasına tecavüz eden doktor, adam vuran polis.... milyonlarca örnek verelim; öyleyse tüm bunlarda dolandırcı hepsini kaynar kazana atalım, etrafında tavaf edelim... maalesef sizin bakış açınızla bu ortaya çıkıyor... amaaa tabiki öyle değil, ne demek istediği anlayan anladı da ; anlamayanlar için basitçe; her mesleğin dolandırıcısı var, bu o meslekle uğraşanların tümünü kapsamaz. siz Allahın verdiği aklı kulanın , siz kulanmazsanız kullanan her zaman çıkar. işin özü; surfercılara karşı inanılmaz bir saldır furyası var kim bunlar; kısaca;
1-
çubukçuların bir kısmı, yazık ellerindeki 5 binlik rant gidecek
2-
Makinacılar, siz bakmayın onlar bu iki sitede sinsi sinsi inanılmaz aktifler... yerden yere vuruyorlar surfercıları , olurda bir ilerleme olursa... hapı yutarlar... beş para etmez makinları ise göklere çıkarıyorlar.. 1 ay geçmeden kendilerini belli ediyorlar yazdıklarından...
3-
en önemlisi de; bu teknolojiyi uğraşıpta çözemeyenler, bunlar avızı çıktığı kadar bağırıyorlar... yok böyle bir şey... hepsi uydurma diye... yer göstereyim ispatla... he sende babasının oğlusunda sana öğretecek... hangi makinacı 15 binlik makinaya sana bedava veriyor... adam bulduysa sana verir mi? yada ben buldum der mi? yada sizinle hem fikir olduğum noktadan, yer bakar mı ? tabiki bakmaz.. ama bu olmadığı anlamına da gelmez... hakikatten son günlerdeki bu surfercılara karşı inaılmaz bir saldırı var... demekki birileri yaklaştı çözüme... rahatsızlıklar başladı fazlasıyla... bana olmaz demeyin sakın, yok öyle bir teknoloji , olamaz hiç demeyin.... neden mi ; sizini mentalitenize göre; ne hastalıkların çaresi bulunur, ne de televizyon bulunurdu.. :) zeki müren de bizi görecekmi diyen kişiden farkınız hiç kalmaz. 1700 yılındaki insana cep telefonundan bahsetmekle özdeş bu durum yada uçak gören mağara adamı durumu... milyomlarca örnek verebiliriz .. malesefki nasıl kopernik dünya dönüyor dediği için onu asan adamlar o zamanın üniversitesinden mezun olanlarsa, günümüzde de en çok yeniliğin önündekiler işin uzmanları oluyor... okuyan herşeyi bildiği sanan insanlar... bir şey yok diye , olmayacak her zaman demek değildir, yada bir şey ortada değil diye yok demek değildir... işin özü; hangi alan olursa olsun , dolandırcı lık oluyor diye herkesi aynı kefeye koymalayım, bu çubukçu olur, makinacı olur, surfecı olur. fark etmez... üçüde gelişmeye açık olmalı önyargısız vede dışlanmadan... bunlarla uğraşanları rencide edecek laflar etmeden ama suistimalede meal vermeden..

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
merhaba
surfer programı indirdim ve kullanmak için ögrenim içindeyim ortalam kendi bildiğim 4 yere baktım programa göre yanılmamısım sonrada rasgele 4 yer sectim baktım ve yine sonuç basarılı oldu yani rasgele yerlerde hiçbir görüntü alamadım sonra bir abimin yerine baktık kesin var dediği yer bombos cıktı bosluk bile cıkmadı defalarca kez en bastan yaptık sonuc hiç değişmedi oraya gelip bakan cubukcuya burdan selamlar :) yani bu program bana umut verdi tabiki dedektör satanın çubukla gecinenin işine gelen bir durum değil gömmeleri normal ama program faydalı defalarca kez test ettik ve test etmeye devam ediyoruz burada söylemek istediğim şey şu programları indirip kendiniz yapın en az kazmak kadar zevk alacagınız garanti ederim :) kimseye para pul kaptırmayın hani bizim ünlü bir ata sözümüz var KASABA MUHTAÇ olacagıma deyip devam eder o misal kendiniz yapın ögrenmenin ne zamanı ne yası var tesekkürler

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
suan programı tamamen olmasada kısmen kullanıyorum internetten arastıra arastıra bu seviyeye geldim yani çok zor değil yakında madde madde resimlerle bir dosya hazırlayıp sizlere sunacagım herkes yapabilir yapamayan bakarak yapar ama herkes yapar dolandırıcılıga gelmeyin tanımadıgınız bilmediğiniz hiç kimseye kordinat vermeyin arastırma yapın ve az sabredin inanın çok basit

harputlu

ALEMDAR
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,990
4,637
118
suan programı tamamen olmasada kısmen kullanıyorum internetten arastıra arastıra bu seviyeye geldim yani çok zor değil yakında madde madde resimlerle bir dosya hazırlayıp sizlere sunacagım herkes yapabilir yapamayan bakarak yapar ama herkes yapar dolandırıcılıga gelmeyin tanımadıgınız bilmediğiniz hiç kimseye kordinat vermeyin arastırma yapın ve az sabredin inanın çok basit
Kardeşlerim biz konuları komple kapatmadik. Sadece surfer ve voxker hakkında bilgi toplayana kadar boş muhabbetlerle geçmesin istedik. Kendi araştırmalarımız harici bilgili ustalardan bilgi geldiginde tekrar konular devam eder. Isteyen istediğini anlasin. Magduriyet desen her konuda var. Bilgisi olanlar sus pus olunca. Biz böyle ona buna sakiz oluruz tabiki. Şu anki kullandığımız yöntem belkide %60-70 arası sağlam belkide. Biraz sabır inşallah kimseyi mağdur etmeyiz. Puştlara cakallarada meydan vermeyiz hamdolsun. Yeterki bir olalım yürekte.

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
merhaba arkadaşlar derinliği nasıl hesaplayacaz bi türlü yapamadım görüntü elde ettikte saglıklı bir mesafe verisi alamadım derinlik nasıl alınır bir yöntem sunacak varmı arkadaslar tcxconverter programıda kullanıyorum ama yardıma ihtiyacım var şimdiden tesekkürler

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
160
263
68
merhaba arkadaşlar derinliği nasıl hesaplayacaz bi türlü yapamadım görüntü elde ettikte saglıklı bir mesafe verisi alamadım derinlik nasıl alınır bir yöntem sunacak varmı arkadaslar tcxconverter programıda kullanıyorum ama yardıma ihtiyacım var şimdiden tesekkürler

pratik şu; mouse o alan götür, sana surferın altında ki barda, enlem ve boylamın hemen yanındaki yer derinliği gösterir veya 2 . yol mouse sağ tıkla digitize yi tıkla çıkan ekranda enlem boylam ve derinlik vardır.

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
pratik şu; mouse o alan götür, sana surferın altında ki barda, enlem ve boylamın hemen yanındaki yer derinliği gösterir veya 2 . yol mouse sağ tıkla digitize yi tıkla çıkan ekranda enlem boylam ve derinlik vardır.

ADAMSIN USTAMM

Söke1

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Ocak 2020
143
101
48
merhaba
surfer programı indirdim ve kullanmak için ögrenim içindeyim ortalam kendi bildiğim 4 yere baktım programa göre yanılmamısım sonrada rasgele 4 yer sectim baktım ve yine sonuç basarılı oldu yani rasgele yerlerde hiçbir görüntü alamadım sonra bir abimin yerine baktık kesin var dediği yer bombos cıktı bosluk bile cıkmadı defalarca kez en bastan yaptık sonuc hiç değişmedi oraya gelip bakan cubukcuya burdan selamlar :) yani bu program bana umut verdi tabiki dedektör satanın çubukla gecinenin işine gelen bir durum değil gömmeleri normal ama program faydalı defalarca kez test ettik ve test etmeye devam ediyoruz burada söylemek istediğim şey şu programları indirip kendiniz yapın en az kazmak kadar zevk alacagınız garanti ederim :) kimseye para pul kaptırmayın hani bizim ünlü bir ata sözümüz var KASABA MUHTAÇ olacagıma deyip devam eder o misal kendiniz yapın ögrenmenin ne zamanı ne yası var tesekkürler[/QUOTE kardeşim sana dolu olduğunu bildigim biryer atacagim bak bakalim ne cikacak uygunmudur

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
konu önemli arkadaslar okuyunuz!!!
ODTÜ'lü araştırmacıların, madenlerin bulunduğu alanları belirlemede geliştirdiği teknoloji, yüksek tahmin özelliği sayesinde uluslararası şirketler tarafından da kullanılmaya başladı.

Uydu görüntülerinin kullanıldığı sistemde, öncelikle doğal kaynaklar haritalanıyor, daha sonra jeolojik modellere uygunlukları araştırılıyor.

Böylece doğal kaynakların tespiti, daha ucuza ve kısa sürede kolaylıkla gidilemeyen dağlık ya da geniş alanlarda, ülkeler arasındaki sınırlar olmadan yapılabiliyor.

ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Nurettin Kaymakcı, Doç. Dr. M. Lütfi Süzen ile birlikte üzerinde çalıştıkları "Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri"ni anlattı.

"Uzaktan algılama sistemlerini laboratuvarda kullandığınız deney aletlerini yaklaşık 800 kilometre yüksekliğe çıkarıp, önüne bir teleskop yerleştirip uzaydan analiz yapmak şeklinde düşünebilirsiniz" diyen Kaymakcı, bu sistemlerin dünyada hızla geliştiğini vurguladı.

Kaymakcı, şunları kaydetti:

"Biz, klasik laboratuvar teknikleri ile 10 yıl sürecek bir çalışmayı uydudan bir kaç saat ile bir kaç gün arasında yapabiliyoruz. Böylece hangi mineralin nerede yoğunlaştığını tespit edip, hedef küçültmeyi sağlıyoruz. Fakat bu 'uydudan maden buluyoruz' demek değil.

Biz belli mineralleri haritalayarak belli jeolojik modele uyan alanları belirleyip, maden arama uzmanlarına veri sağlıyoruz. Uydu sistemleri, en azından şimdilik, sadece yüzeyde geniş alan kaplayan kömür, kil, jips, boraks gibi endüstriyel minerallerin haritalanmasında ve dolaylı olarak da altın gibi yüzeyde belli bir yayılım göstermeyen metalik minerallerin yüksek olasılıkla bulunabileceği alanların belirlenmesinde kullanılıyor."

Uluslararası şirketler de kullanıyor

Kaymakcı, uzun yıllara yayılan çalışmaları ile geliştirdikleri yazılımların, yeryüzündeki altın, demir, nikel, krom, bakır gibi metalik mineraller, çeşitli endüstriyel hammaddeler ile petrol, doğalgaz gibi doğal kaynakların, uzaktan algılama sistemlerini kullanarak tanımlayabilme ve yeryüzündeki yayılımlarını haritalama konusunda önemli gelişmeler sağladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Çalışmalarımızda, pek çok yerli ve yabancı şirkete danışmanlık hizmeti veriyoruz. Onların uzaktan algılama ve haritalama işlemlerini yapıyoruz.

Dünyanın en büyük maden şirketlerinden Odyssey Resources ile BHP Billiton Konsorsiyumu, Kanadalı Teck Cominco, İngiliz Europen Nickel şirketleri ile petrol firmalarından TPAO, TPIC, Shell ile de bu sistemler konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Uluslararası alanda isim yapan şirketler, bu sistemlerde en başarılı yöntemleri arayıp buluyorlar ve bizim kullandığımız yöntemlerde de yanılma payı hemen hemen yok diyebiliriz."

Uyguladıkları yöntemlerin uzun yıllar süren tanımlama ve haritalama işlemini çok kısa zamanda, ucuza ve ülke sınırlarından bağımsız bir şekilde gerçekleştirebildiğini anlatan Kaymakcı, şunları söyledi:

"Ana amacımız yüzyıllardır yerden yapılan klasik yöntemlerle oluşturulan haritaların üretilme zamanını kısaltmak. Böylece daha ucuza, daha kısa zamanda, daha ekonomik ve çok büyük alanlarda ve insanların kolaylıkla gidemeyeceği dağlık alanlarda politik sınırlar olmadan çalışılabiliyor.

Biz süreyi kısaltarak bu kaynakların hızlı bir şekilde ekonomiye kazandırılmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Konuya yabancı kullanıcıların ve karar vericilerin de bu sistemleri kullanabilmesi için yeni metot ve algoritmaları geliştiriyoruz."

Altın yatakları da haritalanabiliyor

ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. M. Lütfi Süzen de madenlerin ve petrolün belirlenmesi işleminin dolaylı verilerin kullanılması ile mümkün olduğunu belirterek, "Örneğin altının doğrudan belirlenmesi mümkün değildir.

Fakat bir altın madeni yatağı belli bir jeolojik prosese ve modele bağlıdır. Dolayısıyla, altın madenin belirlenmesi için doğrudan altının değil, fakat altın yatağının yarattığı aykırılıkların belirlenip haritalanması gerekir. Bu haritalama işleminden sonra buluntular daha detay çalışmalarla sürüyor. Jeolojik modellere uygunlukları da maden yatakları uzmanları ile birlikte yapıyoruz" diye konuştu.

Deprem araştırmaları

Süzen, uydu görüntülerini kullanarak doğal afetlerle ilgili çeşitli bilgiler edinebildiklerini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bizim aktif olarak üzerinde çalıştığımız konulardan biri de depremden önce sismik olmayan faylanmaya bağlı enerji birikiminin olduğu alanları tespit etmek.

Tam anlamıyla depremin kesin olarak ne zaman ve hangi büyüklükte olacağını bilemezsiniz, fakat enerji birikimini haritalayarak nerede deprem olabileceğini ve depremi yaratan fay boyunca meydana gelebilecek ötelenmeyi, dolayısıyla büyüklüğü tahmin edebilirsiniz. Bir başka uzmanlık alanımız ise heyelanlar...

Uzaktan algılama yöntemleri ile heyelanları haritalayıp, istatistiksel yöntemler ve coğrafi bilgi sistemleri kullanarak bölgesel heyelan duyarlılık haritaları üretiyoruz.

Kısacası bütün bu doğal kaynaklar ve doğal afetler konularında yaptığımız çalışmalarla yeryüzündeki tüm çalışmaları hızlandırmak, kolaylaştırmak, ucuz ve erişilebilir hale getirmek ve aynı zamanda, google earth örneğinde olduğu gibi, üretilen bilgilere herkesin ulaşabileceği bir hale getirecek teknolojileri geliştirmeyi
amaçlıyoruz."

TÜBİTAK'a petrol sızıntıları projesi

Uzaktan algılama teknolojilerinden doğal ve teknolojik afetler konularında da yararlandıklarını belirten Süzen, uydu teknolojileri ve coğrafi bilgi sistemleri sayesinde deniz yüzeyindeki petrol sızıntılarını tespit edebildiklerini, bu tespitin de gemilerin denize bıraktığı atıklardan, tanker kazalarından, doğal petrol sızıntılarının belirlenmesine ve petrol alanlarının tahmin edilmesine kadar geniş bir çalışma alanını kapsadığını anlattı. Süzen şunları kaydetti:

"Herhangi bir malzeme elektromanyetik spektrumun belli dalga boylarında yansıma ve emilme yarattığından her yerde çalışabilir.

Bu yöntem, astronomide yıldızların gözlenmesinde ve bir yıldızı oluşturan maddelerin tipi ve miktarının belirlenmesinde de kullanılmaktadır. Bu sistemle bitki de haritalayabilirsiniz, mineral de kirlilik de.

Dolayısıyla doğal veya insan kaynaklı, deniz yüzeyindeki petrolün niteliğini belirlemek mümkündür. Bu petrolün kaynağı doğal bir sızıntı olabilir veya Türkiye, Irak, Hazar petrol havzalarından birine veya birkaçına ait işlenmiş petrol olabilir. Zaten böyle bir projeyi hayata geçirmek için, ODTÜ Havacılık Mühendisliği, Havelsan ve Denizcilik Müsteşarlığı ile birlikte TÜBİTAK'a sunulmak üzere bir proje oluşturuyoruz.

Bu projeyi sistemli bir hale getirince denize petrol artığı bırakarak kirleten gemi veya işletmeler anında tespit edilebilecekler."

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
9 Şub 2020
91
136
38
42
haber kaynagı CNN türktür haberden şüphe duyan arkadaslara haberlinki vereceğim dikkat etmeniz gereken bir unsurda bu haber 2008 de yayınlandı yani arkadaslar 12 yıl önce yapılan bu buluş surfer gibi programların günümüzde kullanılmadıgını kimse inkar edemz ki uydularda ne tür teknolojiler var ne tür sensörler var bilemeyiz lütfen konuya ön yargılı yaklaşmayalım....

link:Maden araştırmalarında uydu teknolojisi