Surfer kütüphanesi

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@mihendis96 ustam konuyu sabit konulara aldım,
Buyrun ustalarım, konu sizlerde, ustalarım kullanılan programlar, programın yüklenmesi, gerekli olan her bütçeye uygun cihaz alet edevatları yazarsanız daha yararlı olur,

üye kardeşlerimden ricam lütfen başka konular hal hatır sorma veya konuyu dağıtacak yazılarınızla bilgili ustalarımıza engel olmayın sadece insanca bize yakışır şekilde konuyu izleyelim takip edelim, hepinize saygılar sevgiler sunuyorum, anlayışınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@mihendis96 bu konunun en güzeli video ve resim olarak düşünüyorum, yinede sizin için de nasıl uygun oluyorsa o şekilde başlayalım inşallah, Rabbim hayırlı olmasını nasip etsin
Video ve resim şeklinde gideceğim ben daha anlaşılır olur.Diğer beyfendiyi bilemem

Son düzenleme:

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
.........NİHAYET........ ÇOK ŞÜKÜR.........
Ustalardan ricam konuya çok acemiyiz , ufak detaylarıda anlatırsanız , daha kolay anlarız.
Her surfer konusuna aman öğrenelim diye yaklaştım , açılan her konu heba oldu gitti...
Öğrenmek istemeyenler konuya katılmasınlar, yorumda yapmasınlar , hatta konuya öğrenme dışında yaklaşacaklar konuyu açmasınlar,
......konu öğrenmek isteyenler içindir......

mihendis96

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bir cok yontem var aslinda. En kolay yontem google earth uzerinde elle tarama ile yapilanidir. Sapmasi duzenli kordinat alinan yontemlere gore biraz fazladir. Bu yontem icin gerekli olan kisacasi google earth , tcx converter ve surfer dir . Surfer16 yi tavsiye ederim renk analizi daha ayrintili.
Surfer analiz kismi ile ilgili videom var hazir onu paylasmadan once bu bahsettigim yontemi paylasayim sonra analizleme kismi olarakta hazir olan videomu paylasirim

Mehmet0914

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Mehmet0914 kardeşim hoş geldin, eyvallah ta, elimiz armutmu topluyor, bizde taşları kafalarına atarız.
Eywallah ustam bu surfer konusu bazılarını rahatsız ediyor galiba ne zaman tam iştamamdır desek birileri taş koyuyor inşallah bu sefer hep birlikte sonuca ulaşacaz

Mehmet0914

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar önceliğimiz düzenli ve hızlı kordinat almak olsun bence bunun için programlama işinden anlayan varsa bize yardımcı olursa daha hızlı sonuca varırız çünkü en çok uğraştıran kısım kordinat alma kısmı
Elinde bu işi otomotik yapan bir program olan varsa paylaşsın bu önemli

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Mehmet0914 kardeşim, konudan rahatsız olanlara tavsiyem uzak dursunlar bizden,
Eywallah ustam bu surfer konusu bazılarını rahatsız ediyor galiba ne zaman tam iştamamdır desek birileri taş koyuyor inşallah bu sefer hep birlikte sonuca ulaşacaz

Son düzenleme:

mihendis96

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bakarim tabi o ustamiz irtibata gecsin benimle ozelden versin kordinati .

Bu aralar yogunum cidden ama zaman alir bakmam biraz.Bakarim yinede rahat olsun. Mumkunse isaretli biyer olmasi daha saglikli olur. Yada supheli bir bolge.
En onemli tek noktayi versin. Arastirmam gereken yeri belirlesin harita uzeinde. 2500 m2 yi gecmesin ama

Üst Alt