Surfer kütüphanesi

REİS

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kartal79 çalışman çok güzel ve net voxleride iyi kullanıyorsun teprik ediyorum sizi çalışmalarınla ilgili bizleri burda bilgilendirirsen çok mutlu oluruz iyi bayramlar

REİS

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Avcı-ORİON Yazdığı olumsuz kelimeler için özür dilemiş tir ,
kendisinede teşekkür ediyorum burdan bu erdemliği yaptığı için olay kapanmıştır .bu konuları birdaha açmayın.
Çalışmalara devam ediyoruz , iyi bayramlar herkese.

Durex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yanlış hatırlamıyorsam laplacianın üstünde gridle başlayan bir sekme var pc yanımda degil şuan onunla yapıyorum. Outu oluştururken laplacian şartmı bunu öğrenmek istiyorum
Sart gridten data olustuyorsun sonra fıst defence sonra laplacian olmassa olmazları onlar

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Excelde sablon olusturabulecek arkadas varmi surferx
Yanlış hatırlamıyorsam laplacianın üstünde gridle başlayan bir sekme var pc yanımda degil şuan onunla yapıyorum. Outu oluştururken laplacian şartmı bunu öğrenmek istiyorum
Ben cok denedim bu dediklerini bir kacinin ne oldugunu biliyordum su an unutmusum farkli ayarlarla ugrasmaktan aklimda kalanlari soylim arada fark yok fazla hatta ben direk calcalus yapmadan filter dataya gecip islemisligim var yorum isi gelistirmek budur ama baya zaman ister deneme ister kafan karisir icinden cikmak kolay degil bu dediklerinden evvel daha onemli seyler var .

PreyLord

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Excelde sablon olusturabulecek arkadas varmi surferx
Ben cok denedim bu dediklerini bir kacinin ne oldugunu biliyordum su an unutmusum farkli ayarlarla ugrasmaktan aklimda kalanlari soylim arada fark yok fazla hatta ben direk calcalus yapmadan filter dataya gecip islemisligim var yorum isi gelistirmek budur ama baya zaman ister deneme ister kafan karisir icinden cikmak kolay degil bu dediklerinden evvel daha onemli seyler var .
saftilki ustaya ulaşırsan o yardımcı olur sana excel konusunda

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar bir sey soylemek istiyorum ben bu surferin damarlarina kadar girdim kendime gore dogrularim var sapmanin neden kaynakladigini az cok biliyorum surferin dilinden az cok anliyorum belki baya yol kadteddim burda onemli sey goruntuyu sadece 9/7 okumak degil koordinat sayisida en onemlisi nedenleri var cok sey var neyse. Aklimdaki soru isareti arazide ki girisim ile surferde kimi ayarda tutmasi kimi ayarda tutmasi benim girisim bu ciktilardaki resimlerden hangisi . Degerli arkdaslar surferle mezar ve giris arasini dogru tutturup arazidede dogru tutturup acan tecrube edinen arkadasimiz varmi varsa yardimci olsun eger yoksada yine fikirlerini soylesin sen bildiklerini soyle ben bilgineyim bende bendekilerini soylim sen bilgilen . Bir sey daha ekleyeyim arazide calismka zor girisi bulamadinmi hele bir kayalik alansa elde imkanda yoksa o mezar o derinlikte kalir kimse inanmaz calismaz sikintili bir yer ise zor oluyor car cabuk halletmessen elden bir sey gelmiyor tskler.

REİS

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bu sitede gercekten saftilki ustamıza çok ihtiyaç var. bu excel koordanat üstüne kimse su dökemez eline ,
burda olsada bize excel şaplonu sunsa ,ne kadar isterdim biliyormusunuz .
Kendisini sevgi ve saygıyla anıyorum burdan ,ALLAH adamı hürmetlerimi sunuyorum büyük ustama .

Kartal79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar bir sey soylemek istiyorum ben bu surferin damarlarina kadar girdim kendime gore dogrularim var sapmanin neden kaynakladigini az cok biliyorum surferin dilinden az cok anliyorum belki baya yol kadteddim burda onemli sey goruntuyu sadece 9/7 okumak degil koordinat sayisida en onemlisi nedenleri var cok sey var neyse. Aklimdaki soru isareti arazide ki girisim ile surferde kimi ayarda tutmasi kimi ayarda tutmasi benim girisim bu ciktilardaki resimlerden hangisi . Degerli arkdaslar surferle mezar ve giris arasini dogru tutturup arazidede dogru tutturup acan tecrube edinen arkadasimiz varmi varsa yardimci olsun eger yoksada yine fikirlerini soylesin sen bildiklerini soyle ben bilgineyim bende bendekilerini soylim sen bilgilen . Bir sey daha ekleyeyim arazide calismka zor girisi bulamadinmi hele bir kayalik alansa elde imkanda yoksa o mezar o derinlikte kalir kimse inanmaz calismaz sikintili bir yer ise zor oluyor car cabuk halletmessen elden bir sey gelmiyor tskler.
avcı oriona katılyorum bencede koordinat tarama ile surferda kullanılan 9/7- 5/ ler değişiklik gösteriyor. bende buna katılmaktayım. ben kendi denemelerimle söylediğin şekilde birkaç iş yaptım ama değersiz çıktı. yani birşey çıkmadı genelde sapmaları kuzey batı güney doğu yada güney batı kuzey doğu yönlerinde aldım 5,5 metreye kadar değişti. şimdi koyma ile uğraşmaya çalışıyorum mezarlar derin yüzeydekilerde normal dönem mezarları yada daha önceden talan edilmiş gibi duruyor kanısındayım

REİS

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu buldukların mezarın üst kapağı taş veya mermer kapak bunu teyit etmek için yer topraksa şiş devreye girecek
yer taş yapıysa karot devreye gireçek delinecek içine yılan kamara salıncak bakılcak girişin yönü arancak .ona göre işlem yapılacak .

Osman77

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yolcu-37 o resmini attığın tüpe benzemiyor, tüpü sende bulamadın daha, burda verdiğin koordanat ,
yanlış bu tüp olayı ötede 5 -6 oldu kapanalı sen buraya niçin taşıdın bunu , burda herkes birbirine yardımlaşma bilmediğini öğrensin diye .çalışmalar olucaktı , yeni gelenlere ,bilgi birşeyler öğreticektik .
sana soruyorum. sen ne verdin,bilgi açısından ,hangi çalışmanı anlattın bu böyle diye .kapalı bir kutusun ,
bu insanlar burda bilgi ve bilmediğini öğrenmek emek sarfeden kişiler .
birdaha bu tüp olayını burda kapa . kendin bulamadığın tüpü başkalarına buldurma .
burdada bir daha tüp konusunda yazı yazma bıktırdın insanları.
çalışmanla ilgili .bilgi acısından ,birşeyler sunabiliyorsan burda buyur ,sayfa senin herkes saygı ile karşılar .
Tüpü ben gömdüm dostum bu yolcu_37 sen kimsin tüpü nereden biliyorsun tüpün tam noktası burada da dediğim gibi bana bir kim olduğunu açıklasın

Ekli dosyalar

Osman77

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Osman77 hgn tupun net koordinati varmi
Hoşbulduk tel den anca bu kadar yolda ki nedir bilemem ama arsanın 4-5 mt yanı tam noktası kepçe ile gömdüm hızlıdan sırf Hudef denen sistemi denemek için Di ki tüp ü çıkartamadım orada duruyor

Ekli dosyalar

Üst Alt