Surfer kütüphanesi

maceratakimi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam maceraci . Grid refercedende ertdaki ufak alan tara ayni sonuclar verir hepsi sapiyor ama niye sapiyor hic dusundunmu .? Gps vizualere guvenme ertdada guvenme . Bu sapmalara kesin noktayi 45 milyarlik gnss goturerek ne nerde hangisi en yakin vs nokta koyacam insallah . Heryerde oda mezar gorursun gormek istedikden sonra istersen 100 yer ac gidim ilerlersin..
Aleykum selam maceraci . Grid refercedende ertdaki ufak alan tara ayni sonuclar verir hepsi sapiyor ama niye sapiyor hic dusundunmu .? Gps vizualere guvenme ertdada guvenme . Bu sapmalara kesin noktayi 45 milyarlik gnss goturerek ne nerde hangisi en yakin vs nokta koyacam insallah . Heryerde oda mezar gorursun gormek istedikden sonra istersen 100 yer ac gidim ilerlersin..
Avcı ustam ben sapma yaşamadığım için sapmaları düşünmüyorum ben sadece arazideki argelerimle bu kanıya vardım taramalar yaptığım arazinin kordinatlarını almıştım perşembe günü arazide nerdeyse 1 metre şaşma bile yoktu 3 konum cuk oturdu bahsedilen gibi 10 metre 7 metre şaşmıyor 5 nokta vardı arazi şartlarından dolayı 2 sine ölçüm yapabildim boşluk aldım saygılar arkadaşlar.

1.)
01.jpg

2.)
02.jpg

3.)

03.jpg

4.)

04.jpg

5.)

05.jpg

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Avcı ustam ben sapma yaşamadığım için sapmaları düşünmüyorum ben sadece arazideki argelerimle bu kanıya vardım taramalar yaptığım arazinin kordinatlarını almıştım perşembe günü arazide nerdeyse 1 metre şaşma bile yoktu 3 konum cuk oturdu bahsedilen gibi 10 metre 7 metre şaşmıyor 5 nokta vardı arazi şartlarından dolayı 2 sine ölçüm yapabildim boşluk aldım saygılar arkadaşlar.

1.)
Ekli dosyayı görüntüle 4436

2.)
Ekli dosyayı görüntüle 4437

3.)

Ekli dosyayı görüntüle 4438

4.)

Ekli dosyayı görüntüle 4439

5.)

Ekli dosyayı görüntüle 4440
Maceraci sen amk. Dosyasi ilemi aliyorsun 10.13 yani 10 metreye .13 metre dogrumu. Ufak alan baktigin zaman her yerde bir sey çıkiyor bunu nasil asacan gerci senin makinan var ugrastirir yavaslatir test edebiliyisun birde koordinatlari arazide nasil buluyorsun gnss ilemi . Bu resimler 9/7 . 89 lowermi .

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İlginc bir isaret insan yuzu ve ayak yuvarlak daire belli olmayan cizgiler . Bu kayanin yuzu hangi yone bakiyor yuzun ustunde ayak var genis acidan resimler yokmu araziye iyi bakman lazim bir seyler varsa uzaktada olabilir unutma ne kadar uzak fazla olamaz ornek 200 metre diyeyim tarama yaparken bu metrelerde tarama yapmalisin

maceratakimi

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Maceraci sen amk. Dosyasi ilemi aliyorsun 10.13 yani 10 metreye .13 metre dogrumu. Ufak alan baktigin zaman her yerde bir sey çıkiyor bunu nasil asacan gerci senin makinan var ugrastirir yavaslatir test edebiliyisun birde koordinatlari arazide nasil buluyorsun gnss ilemi . Bu resimler 9/7 . 89 lowermi .
Kordinatı telefondaki harita yapıştırırsan seni noktaya götürüyor kardeşim tabiki gitiğin arazide çekiyor ise 7x7

Nerdennereye

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar nick im müdür idi parola ı sıfırlamaya beceremeyince yeniden kayıt yaptım surfer konusunda becerebilfiğim son resimler hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum 450 metrekare alan taraması
sketch-1567873573679.png

1.filtre
sketch-1567873607088.png

2.filtre

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kordinatı telefondaki harita yapıştırırsan seni noktaya götürüyor kardeşim tabiki gitiğin arazide çekiyor ise 7x7
Telefon isi ne kadar dogru bilmiyorum sapma cok yaparsa sikinti birde x noktaya goturdu diyelim ve sen telefonla konum atip birde oyle bak arada ki koordinatlarda fark varmi tskler

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar nick im müdür idi parola ı sıfırlamaya beceremeyince yeniden kayıt yaptım surfer konusunda becerebilfiğim son resimler hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum 450 metrekare alan taraması Ekli dosyayı görüntüle 4446
1.filtre Ekli dosyayı görüntüle 4447
2.filtre
Bu hudefi clr yi atin cope ise yaramaz benim gorusum. Skala tek kullanmayin 3. 4 ve daha fazla skala ile calisin suan heryerde bir sey var lowerin ciktisi bu lowerin yorumu zor diyeyim renkleri azalt yari saydami dene ve diger renk sklalari dene

REİS

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
bu çalışmada kuyu yanında mal görünüyor. 15m15 m tarama yaptım nokta taraması yapıldı cup diye yerine oturdu bugün gittim ölcüm yaptım makina tuttum ve şiş saldık santim santimine yer tuttu bu hafta ar-ge çalşması yapılcak sonuçları burda anlatacağım .
ek.JPG

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Avcı_ORİON ustam geçen bir ustamin tesbit ettiği koordinata gittiğimde, hedefi daha önce tesbit ettigimden yeri biliyorum, google harita ile hedefe gittiğimde kuzeydoğusuna doğru 8-9 mt civarı sapma oluştu, cep telefonu ve tabletlerdeki google harita koordinatina fazla güvenmeyin, onun için hedef üzerine tesbitten sonra gidiste 10-20 mt gibi bir alanı iyice kontrol etmek gerekiyor, islem yaptigimda kaya cikinca burda birsey yok deyip bıraktım, hep bu hatayı yaptım,
Telefon isi ne kadar dogru bilmiyorum sapma cok yaparsa sikinti birde x noktaya goturdu diyelim ve sen telefonla konum atip birde oyle bak arada ki koordinatlarda fark varmi tskler

Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Birde kardeşlerim % 80 gördüğüm kadarıyla hiç bir zaman üstten hedefe ulaşılamıyor, eski dönem insanları, gomuyu evin duvarın kayanin altından tünel tarzı 2-3-4-5 veya daha fazla bir kişinin gireceği şekilde gizli bolmelere malı saklayip, ortalara veya girişe belirli bir mesafede zehirle tuzaklayarak veya tuzaksiz şekilde sakladiklarini gördüm.

Eğer sinyal aldınız, testlerde uygun, yapılan işlemde aranilana ulaşamıyorsaniz sorun sizde belkide, boşluk testini etraftan başka bir yapı tünel gibi bir yapı olup olmadığını da kontrol edin, çubuk-cihaz-surfer izlek tarama birbirini tamamlayan bir yöntem, surferle bölgeyi tariyorsun, çubukla alanı buluyorsun, cihaz ile noktaliyorsun, cihaz dediğim Türkiye deki (kendini kanıtlamış usta işi çubuk hariç) alan tarama çubuk ve fabrikasyon cihazlara inanmayın, saglam guvenilir el yapımı cihazlar var, birde en saglami yurtdışından getirtmek,

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@Avcı_ORİON ustam geçen bir ustamin tesbit ettiği koordinata gittiğimde, hedefi daha önce tesbit ettigimden yeri biliyorum, google harita ile hedefe gittiğimde kuzeydoğusuna doğru 8-9 mt civarı sapma oluştu, cep telefonu ve tabletlerdeki google harita koordinatina fazla güvenmeyin, onun için hedef üzerine tesbitten sonra gidiste 10-20 mt gibi bir alanı iyice kontrol etmek gerekiyor, islem yaptigimda kaya cikinca burda birsey yok deyip bıraktım, hep bu hatayı yaptım,
En sagl yontem gnss telefonun sapmasi olur tutturabildigide olur ama bilemessin yaniltir illaki . Ustam benim isim zaten saglam temizdir ben oyle herksein dedigine inanmam arastirim benim kafama yatmiyosa inanmam kolay kolay . Surferle renklere bakarak oda mezar burda diyenler unutmasin !! Ufak alan nereye bakarsan bak her yerde renk xikar arazide noktanda 5 10 15 metre taramam yap yine renk cikar . Calisma yapanlar xogu yanilacaktir eminim minerali metal gorecekler makinalarida gorecek ufak bosluklari oda gorecekler .

Avcı_ORİON

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkdaslar sistemi iyi olan farkli sistemleri olan birine ozelimdek kisiye kendim baktigim noktamin koordinatini attim orda hic bir sey gorunmedi siteminde 15 metre uzakta bir yer cikti ama hic ic acici degil hayel kirikligi yasadim . Bu iste sikintilar oldugunu biliyorum heryerde bir sey cikiyosa ayarlar hersey degismeli bunu basarmak zor cunku ekipim yok ekip isi.

culnamo

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar taramayı earttan tam tepeden yapın.Androit earth var internette onuda indirin telefonunuza.Map tools tan digitize ile aldığınız koordinatlar çoklu ve en fazla 2m sapma olur düz alanda eğimli yerde 7 hatta 20m ye çıkıyor.

culnamo

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ben diyorumki surfer ile tarama alanda boşuna dolaşmamak içindir.Sadece surfer verileri ile yeterli olmaz cihaz desteğiniz yoksa ne surfer ayarlarınız ve alt oda şekil ve boyutları tutar nede yerleri.Ekip çalışması olmadan hüsran kaçınılmaz.

culnamo

Member
Kayıtlı Kullanıcı
En acemimiz bile birşeyler bulmak istiyorsa surferde kuyulara yönelebilir. KUYULAR aşağıya uzayan sivrılerdir üç boyutlu açtığımızda.Tarasınlar dıgitizeden koordinat alsınlar (range ve ekolayz yapmamış olma şartı var ) gidip yerinde androit earth ile kontrol etsinler nereye götürdü. :d Genelde kuzeydoğuya sapıyor.Bu şekilde mutlaka olaya daha sıcak ve olabilir bakacaklardır.

culnamo

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar
daha yeni katıldım aranıza benim bir sorum olacak konumu aldık işledik surfer programı ile filtreledik derinliği nerden biliyoruz. kaç metre olduğunu
surfer açık çıkan şekilleri ortaladın tam üzerindeyken sağ altta metreler gelir yanlız dikkat et cm mi yazıyor başkaysa sol üst menüden küçük asağı bakan oka tıkla quick acces tolbar tıkla layottan cm yapmalısın. Yada map tools a gel üst ama menüden digitizeye tıkla ve tam çıkan şekle ortala artıyı üzerine tıkla hem tam koordinat hemde metreyı verir ne bulduysan altta.

Üst Alt