Surfer kütüphanesi

dejavu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
saol timur kardeşim.oyle yapıyorum. birde asağıdaki gibi yapıyorum arada fark yok gibi. get variograma bastınmı ekranda kendi hesaplayıp yazıyor.

Ekli dosyalar

• 19.2 KB Görüntüleme: 44

Jaguar

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İçinden ciknlar.video var ekleyemiyorum buraya.bu sefer oldu galiba
Arkadaşım ellerine sağlık.

Konudaki en somut örneklerden biri olmuş.
Surfer'dan yaptığın işlemden sahadaki işleme kadar olan aşamaları bize anlatabilir misin?

Görüntüye yorumun neydi, sahada neyle karşılaştın?
Sapma ne kadardı, noktalamayı nasıl yaptın?
Metal, mineral veya gazla karşılaştın mı?

Daywalker-01

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Beyler earthdan izlek oluşturdum .sonra videoda gördüğüm kadarı ile 9 7 90 ve 7 7 filtresini aynen takip ettim .adamlara sorduğum soru şuydu burada kazılmış bir nokta var mı adlar evet var dedi.sonra kırmizi alana doğru koordinat i attım yalnız bı Çubukçu eleman var oda teyit etti noktayı sapma çok az bir metre civarı çubukla teyitlenince sonuç ortaya çıktı.

Jaguar

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Beyler earthdan izlek oluşturdum .sonra videoda gördüğüm kadarı ile 9 7 90 ve 7 7 filtresini aynen takip ettim .adamlara sorduğum soru şuydu burada kazılmış bir nokta var mı adlar evet var dedi.sonra kırmizi alana doğru koordinat i attım yalnız bı Çubukçu eleman var oda teyit etti noktayı sapma çok az bir metre civarı çubukla teyitlenince sonuç ortaya çıktı.
Metal, mineral veya gaza rastladın mı arkadaşım? Sonuç mezar mıydı yani?
Derinlik aynı çıktı mı mesela?
Aydınlat bizi muhterem.

Nerdennereye

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam benimde bir sorum var boşluk olduğunu nasıl anladın kırmızı noktanın nasıl yorumladınız

Daywalker-01

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aslında kırmızı nokta daha açılmadı.onun sağ tarafındaki siyah alan açıldı.ustteki yuvarlak alan içi beyaz alan önce kazian alan...

Üst Alt