surfer reloaded..

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım kısa ve öz bir üstada söz verdiğim içim bu konuyu açtım; daha önce koordinat kaymasının minumuma inmesini konular içinde belirtmiştim, zaten zamanında 2 sene önce bir arkadaş açıklamış :) şimdide (aslında bunu da biri açıklamış) ama gözden kaçmış sanırım ki ; birçok ustam araba parası verdik boşu boşuna uğraştık diyip inancını yitirmiş :9 bu yapacağım terorisel denemeler sonucu çıkan bir şey, malesef benim alansal çalışma imkanım yok :( olay kısaca şu; %100 materyalin olduğu alan negatif bir alan oluşturyor. yani, aynısının negatifini de(gölgesinide) surfer atıyor. diğerleri (kırmızı görüp; burası metal dediğimiz yerler, küp var dediğimiz yerler, yok lahit var dediğimiz yerler... vs.. aslında %99 mineral, %1 de bakır, bronz v.s).. yapacağınız surfer çalışmalarında gölge atma olayına dikkat edin lütfen. herşey gönlünüzce olsun..

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bu gölge atmasından kastın sapma olayimi. Hangi yöne gölge atma oluyor. Kaç mt sapma olur onuda yazsaydın. Inşallah daha açıklayıcı bir bilgi verirsen sevinirim.

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
İşte ihtiyacımız olan konular da bunlar kimseden ayrıntılı bir bilgi yok. Insanlar susmuş nedense. Bilginin sadakasi öğretmektir bunu unutmayın. Mineral ve metal nasıl ayrılır. Boşluk nasıl bulunur.

Bu resimdeki şekil ve renkler neyi anlatıyor
mgr555.JPG

Bu resimdeki skaladaki renk şekil nedir gölgemi sapmami hayalimi. Boşluğu metali minerali nasıl bilebiliriz bunları anlatan olmadıkça bilgisi olanda bilgili olanda istediği kadar ovünsün.

mgr14 - Kopya.JPG

Onun için surfer bütün konuları yoruma kapattım bir süreliğine. Boş muhabbetler var bilgi yok yardımlaşma yok. Kibirlik yapıp bilgisi olanlarda arkadan sırıtarak bizleri takip ediyor. O zaman boşa yazmaninda anlamı yok. Bilgi birikimi oluşursa yeniden konulara devam ederiz inşallah. ALLAH cc razı olsun sizlerden ustalarim kardeşlerim hepiniz varolun.

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1580976843195.png

işte size tescilli mineral alanı. çubukçuları en çok yanıltan mineralli kumlu toprak alanı. bu şekil önceden bakılan alanların ne gösterdiği belirten ve ne gibi katmanlar çıktığını paylaşın ki surferın bize ne söylediğini anlayabilelim. ben işin acemisin acemisiyim. burada onlarca tecrübeli ustamız var. siz elinizdeki tescilli fotoları ve açıklamasını kısaca açıklayın 1 aya kalmaz olay biter. :)

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1580977027775.png
diğer bir görüntüsü

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1580977071311.png1580977089495.png
farklı median ve lowerdaki görüntüsü

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1580977169783.png
işte buda söylemeye çalıştığım diğer husus. alt köşedeki alan bilenen bir yer. ama imkansız. sol alttaki yerin sola doğru negatif alan atması, gölgeleme yapması veya hayali bir şekil oluşturması....gerçek yer görüntüsü bu sağ atarftaki dediğimi yapmamış, üstteki de yapmamış...