Tarla

Oksijen

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Selamın aleyküm değerli ustalar.Bundan 15 yıl önce tarlada traktör önce bir taşa takıldı,sonrasında ise çökerek askıda kaldı.Bayağı bir açıldı iki mt kadar filan,açıldığında garip bir koku gelmişti hatırladığım kadarıyla.Açıldığında tünellerin ağzı gözüküyordu iki tane çizimlerini yaptım.Dediğim gibi bu tarlanın bu kısmı üçgen şeklinde kırmızı toprak ve bolca küp kırığı mevcut.Ardından çıbukçu geldiğinde 5 oda birbirine tünelli demişti ve değerli yok demişti biz de konuyu kapatmıştık.Biz açılan yeri eskiden korkarak kapatmıştık şimdi olsa elimle eşeler girerim.Tarlanın köşesinde dağdağan ağacı var turuncu meyveli,ne olduysa kurumuyor yandığı halde bile kurumadı.Tarladan resimde gözüken oymalar çıktı ve bir de yapı taşı çıktı.Resimler elimde mevcut değil tarlanın.Tarlanın bulunduğu bölgede net yaşanmışlık emareleri var her köşesinde.Burada ki yapı ne olabilir ustalar,yorumlarınız nedir?Son resim ise o civarda kendiliğinden açılmış bir çöküntü.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Tarla yerde ne olur kiliseye yakın mezarlık alan olur. Bunu destekleyen buraya gelirken taşıma gelmiş tekleme kayalar olur. gerçekten tünel var ise bu mezarla alakalı değildir .O zaman tarlaları görelim genel manzara alana bakalım tek odalar olabilir mezar odaları .

Oksijen

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tarla yerde ne olur kiliseye yakın mezarlık alan olur. Bunu destekleyen buraya gelirken taşıma gelmiş tekleme kayalar olur. gerçekten tünel var ise bu mezarla alakalı değildir .O zaman tarlaları görelim genel manzara alana bakalım tek odalar olabilir mezar odaları .
Evet ustam tünelleri bizzat ben gördüm çökünce,ama içi net gözükmüyordu sadece giriş tarafı gözüküyordu.

gülbahçeli

Akıldan başka zenginlik yoktur
Süper Moderatör
bazı yerlerde böyle yapılar oluyor banada denk geldi tarlanın içinde tüneller odalar sığınmak veya saklanmak içinmi yapılmış yada bazı yiyecekleri orda muhafazamı etmek için yapılmış bilemiyorum tarla olduğu için güvenip fazla içeri girmedim çökme ihtimali olabilir diye sanada tavsiyem içeri girme bir şey olacağını sanmam yalnız dedöktörün varsa orda tek tek yapabilirsin orası küçük bir yaşam alanı yakınındada mezarları vardır

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Gülbahçeli abi şimdi tarla evet de ama düz olmaz bayırlı olacak bereketli kızıl toprak renkler ve ilgili alanda tünelli yer var ise ki hiç sanmam hemde hiç o zaman o kısımda tarladan gayrı tabii halde 1-2 dönümlük alan bombeli kaplumbağa sırtı gibi alandan yüksek olmalı.

Oksijen

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gülbahçeli abi şimdi tarla evet de ama düz olmaz bayırlı olacak bereketli kızıl toprak renkler ve ilgili alanda tünelli yer var ise ki hiç sanmam hemde hiç o zaman o kısımda tarladan gayrı tabii halde 1-2 dönümlük alan bombeli kaplumbağa sırtı gibi alandan yüksek olmalı.
xBPgaK.png

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ben pek uydu görüntüsünden anlamam fakat kilise tahminen dediğiniz yer konum olarak kiliseye uygundur .Dikkat net boşluk ve değerli analizi gerektirir.
Eğer orası kilise ise Gündoğusu veya günbatısında bayırdan aşağı 100-300 metre civarları taşıma getirilme 2-3 adet blok kaya olmalıdır ki yerde ki kaya da ise işaret bulunabilir. Bu kayalar kiliseye çapraz düşer tam hizalı değil.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Höyük gibi ise olur demiştim düz olmaz tarlanın düzenini bozan yükseltiler olacak net hemde. Tam fotolarda görmek lazımdır. Sanırım bir yerde size demiştim bir foto için orası tünel girişine uygundur araştırın dikkatlice diye. Yada başkasımıydı dedim tam hatırlamıyorum.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Evet alan uygundur .foto uzak ve netleştiremiyoruz.