TAŞ SİSTEMİ

Acemi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ustalarım, arazide karşılaşıyoruz bazen; mezar şeklinde aralıklı taşlarla çevrili yerler oluyor. Bazılarında çevresinde 6 taş, ortasında 1 taş çakılmış oluyor. Bazılarında ise çevresinde 7 taş, ortasında bir taş çakılmış oluyor. Bunlara mezar görüntüsü verilmiş, ancak sahte olduğunu biliyoruz.Bu taşlar yön ve mesafe veriyor ama nasıl? Bu sistemler hakkında bilgisi olan ustalarım yardım ederlerse sevinirim. TAŞ SİSTEMİ.jpg

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Bazılarında çevresinde 6 taş, ortasında 1 taş çakılmış oluyor
Selamün aleyküm.6,değirmen der,kuyu der ve dibek der.1 tek dikili olan der.Buradan değirmenin yanındaki ağaça ulaşırız.6+1=7,buradanda kırmızı tepeye ve sergen kayalıklara varırız.O alanda tek başına olan ağaça ve tek kayaya dikkat der.Selamlar.

Acemi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.6,değirmen der,kuyu der ve dibek der.1 tek dikili olan der.Buradan değirmenin yanındaki ağaça ulaşırız.6+1=7,buradanda kırmızı tepeye ve sergen kayalıklara varırız.O alanda tek başına olan ağaça ve tek kayaya dikkat der.Selamlar.
Ustam bu forumun değerisiniz emin olun. Teşekkür ediyorum.

Acemi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İkinci fotoğrafı nasıl yorumlarsınız Sunset Ustam?

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
İkinci fotoğrafı nasıl yorumlarsınız Sunset Ustam?
Tepedeki suyu bul diyor.7 kırmızı tepe ve sergen kayalıkları veriyor.Orada fazlasıda bu tepelik alandaki su der.Ben buradan size ikinci fotonun kuzeydoğusuna dikkat derim.O yönde 40 metre içinde birşeyler var.Selamlar.

Acemi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tepedeki suyu bul diyor.7 kırmızı tepe ve sergen kayalıkları veriyor.Orada fazlasıda bu tepelik alandaki su der.Ben buradan size ikinci fotonun kuzeydoğusuna dikkat derim.O yönde 40 metre içinde birşeyler var.Selamlar.
Ustam 40 metre kuzeydoğusunda şunlar var:r1.jpgr2.jpgr2.jpgr3.jpgr3.jpg

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selamün aleyküm.Bu üçgen ilk fotodaki yerdemi?Onun kenar ölçüleri alınmalı.İlk fotodaki büyük kayaya dikkat.İşin içine üçgen girdi oda ölçülerimi al diyor.Fotoları detaylıca inceledikten sonra yorumlarım inşallah.Ancak oradaki büyük kayanın detay fotolarını konuya eklemelisiniz.Selamlar.