Taş Üzerindeki Yazı Hk.

MendereS

Admin
Administrator
eskiden grekçeyi kısmen okurdum aradan zaman geçince unuttum. bu taş grekçe değil tabi. ermenide değil. ne bu osmanlı mezar taşımı.

ALPARSLAN

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
biraz konudan bahsedeyim isterseniz bu taşın bulunduğu yerde tünel girişi olması gerekiyor. lahit mezarına açılan
Mübarek o yerle ilgili değil bu taş bu mezar taşı yatan müslüman zamanında sökmüştür Ermeni atmıştır yeri unutmamak için oraya Biz müslümanlarda müslüman mezar konusunda Hassas olduğumuz için kurcalamayız biliyorlar.O anlamda olabilir.Çevrede işaret var mı

MendereS

Admin
Administrator
25 yıllık defineci ve 10 yılı aşkındır araştırmacıyım lahit mezara açılan tünel girişini anlatan hiç bir işarete rastlamadım. bunu olmaz demiyorum. bu bilgiyi nasıl edindiğinizi merak ettim. hala bilmediğimiz bişeyler olabilir. hatta çokta vardır. gelişmeye devam etmek adına bu bilgiyi size kim verdi neye dayanarak verdi yazabilirmisiniz.

ALPARSLAN

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
25 yıllık defineci ve 10 yılı aşkındır araştırmacıyım lahit mezara açılan tünel girişini anlatan hiç bir işarete rastlamadım. bunu olmaz demiyorum. bu bilgiyi nasıl edindiğinizi merak ettim. hala bilmediğimiz bişeyler olabilir. hatta çokta vardır. gelişmeye devam etmek adına bu bilgiyi size kim verdi neye dayanarak verdi yazabilirmisiniz.
Evet aynı şekilde düşünüyorum

Üst Alt