Taş yığma mezar olabilir mi ?

Gleipnir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar cümleten SelamınAleyküm kolay gelsin
Araçla seyahat halindeyken yol kenarında bir oluşumla karşılaştım. Fotoğraf çekme fırsatım olmadı etrafta çalışan insanlar vardı bölgede yabancı olduğum İçin uzun uzun seyrettiler. Fotoğraflar çok baştan savma oldu şimdiden herkesten özür dilerim. Yığıntıyı görüp durdum yakından incelemek için yakınına gittim oldukça geniş bir sunağa benzer yapı gördüm(Birşey öğütmek,ezmek amacıyla kullanılabilecek geniş boyutta sunak olmayabilir emin değilim). Tecrübeli gözlerle bakarsanız memnun olurum. (Bölgede karya,Lidya ve roma medeniyeti yaşam sürmüş İç Ege) Açılmış Kaya mezarları ve oda mezarlar mevcut.

Ekli dosyalar

Sarı hanlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu bölgede bu tarz büyük sunak mezarlık alanı ifade eder odaların üzerinde ise küçük oyma ve kanallari mevcuttur bölgeye hakim oluşumdan dir bu yorum

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selamün aleyküm usta.Sarı hanlı usta ön bilgiyi vermiş.Ek olarak sunak dediğiniz yer açılmış kasa olabilir.Alanda detaylı araştırma yapılmalı.Konuya eklenecek net fotolar sağlam yorumların gelmesi demek..Selamlar.

Son düzenleme:

Gleipnir

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar teşekkür ederim. Fotoğraf çekemedim maalesef yakın zamanda tekrar gitmeyi planlıyorum. Kayalık bir zirve var ve zirve duvarında yüzlerce oyma var (kare , yuvarlak ). Resimde görmüş olduğunuz bölge zirvenin dibi, zirveye mesafe tahmini 20-25 metre.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Alan belli nekroplü andırır yada bir kısım mezarlığın olduğu alan.Dikkate alınır elbette böyle yerler.Ama bahta ne çıkar Allah bilir.