Taş yığma ve sanduka mezar

MendereS

Admin
Administrator
Resim örneğinde görüldüğü gibi, taş yığma olsun, tümülüs olsun yakın çevresinde orta statüye ait mezarlar hep vardır. Buradaki taş yığma yakınında sanduka mezar varmış yuzaye çok yakın olduğu için açığa çıkmış genelde çıkmaz çoğuda toprak mezardır bazıları oda mezardık sanduka mezar çok yaygın kullanılan mezar tipi değildir aslında çoğu oda dediğimizx sandukadır anlayanmı var mezarmı mezar.

Büyük yığmalar en godaman kimse ona ait olur çevresindekilerde onun yakınları vs.

sandık mezar.jpg

taş yığma mezar.jpg

aga_0074

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine saglik ,Karamanda bir tane gördüm tümülüs ,okadar etrafını çevresini aradim bir tane bile mezar denk gelmedi...acaba bu uygarliklarda değişiyor mu..simdi sen dedjn ya orta statüde bir mezar mutlaka vardir diye oba istinaden yazdim...bence uygarlıklar arasinda fark ediyordur...mesela firig turkiyede en bol bulunanı,roma vb bunlarda değişiyor bence..

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Maharetli insanlarmis dogrusu o kadar agirligi yuzlerce yil tasiyip cokmeyecek sekilde yapmislar.Allah tan bizim belediyecilerin yol tamiri gibi yapmamislar iilk yagmurda cokup cukur olmuyor.

Üst Alt