Tavuk civciv

01karamurat

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar ustalar yardımınıza ihtiyacım var, yerde kayanin üzerinde tek tavuk arkasında tek civciv bulunmakta,etrafinda mağara veya büyük ihtimalleaya bulunmamaktadır.sadece toprak üzerinde kayalar bulunmaktadır, Büyük ihtimalle boşluk bulmak gerekiyor,, yardımcı olurmusunuz Ustalar nerelere neye bakman lazım??

Aronia

Moderatör
Moderatör
@01karamurat usta, hoşgeldiniz
bir fotoğraf eklerseniz, ustalar yardımcı olurlar.
Belki çevrede dikkat çeken birşeyler olabilir
İşaretin ve çevre fotografı çekmeniz yeterlidir.
Sizi umutladırıyorsa söyleyim, evet, tavuk ve civciv define işaretlidir, ama nerede ?

Heda

Moderatör
Moderatör
Bildiğim kadarıyla orijinal tavuk civciv işareti kayanın yan yüzeyine işlenir. kayanın üst yüzeyinde ise teyit etmek için fotoğraf ekleyin isterseniz

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
Tek tavuk cok gordum
Amma civcivli olani hic gormedim.
Fotografi varsa yukleyiniz.
Bize de tecrube olur.
Cevre yi de gorursek yorum yapma imkanini da elde etmis oluruz.

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
Tek tavuk tek civciv tek ayak atar kıç tarafında tavuk ayağı ara.

sembol2071

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar ustalar yardımınıza ihtiyacım var, yerde kayanin üzerinde tek tavuk arkasında tek civciv bulunmakta,etrafinda mağara veya büyük ihtimalleaya bulunmamaktadır.sadece toprak üzerinde kayalar bulunmaktadır, Büyük ihtimalle boşluk bulmak gerekiyor,, yardımcı olurmusunuz Ustalar nerelere neye bakman lazım??
Selamlar... Bazı işaretler kesin hazine işaretidir... Tavuk ve civcciv en kuvvetli işaretlerdendir. Bizim oarada da aynı tavuk ve civciv işaretli, kaya vardı...Tavuklu kaya...Küçükken aklımız ermezdi sonra gittiğimizde kayayı bile götürmeüşler... Civcivin baktığı yöne bakmalısın hocam... Yeni işaret ya da cihazla araştırma yapmalısın...

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selamün aleyküm.Tavuğun ve civcivin baktığı net pusula yönü nedir?İşareti görmesekte yinede yazayım.55° (kuzeydoğu) 36 metreye dikkat.Olurda foto eklenirse konuya tekrar gözden geçiririz inşallah.Selamlar.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
İsa Kudüs'e karşı ağlayarak: “Ey Kudüs sen ki sana gönderilen peygamberleri öldürtür ve taşlatırsın. Ne kadar daha seninle olacağım, bir tavuğun civcivleriyle geçirdiği süre kadar (da) mı olmayacak

Ey Yeruşalim! Peygamberleri öldüren, kendisine gönderilenleri taşlayan Yeruşalim! Tavuğun civcivlerini kanatları altına topladığı gibi, ????? ben de kaç kez senin çocuklarını toplamak istedim .????

Bu tavuk ve civcivler konusuna daha öncede değinmiş idim.
Bu aslında bir dini ritüelin kayalara yansıtılmasıdır diye.

Evet en tepedekiler hz isanın sözleridir. Kiliseler hz isanın bedeni gibidir kiliselere o inanç ile yaklaşılır . Ve halen onun kanatları altında toplanmaya devam ederler bu bir dini ritüeldir. Çünki İsa peygamber var iken o kanatları altına topluyor idi lakin ondan sonraki dönemlerde bu vazifeyi kiliseler üstlendi. Şimdi bbu tür figürler de çoğunluk ile yüksek kesimlerde ve çevresinde mutlaka kilise ve küçük şapellerin olduğu bölgelerdir. gerçek tavuk ve civciv işaretleri bu tür yerlerde olurlar. Hani bazen derler ya bölge işareti diye evet bölge işaretidir de neye göre ve neyin işaretidir. Tabiki çevredeki kiliselerin ve yakınındaki küçük ibadethanelerin bölgesidir. Bazıları tek tavyk tek civcivden başlar bazen tek tavuk ve bazende sayıları tavuk haricinde değişerek gider. Niye değişir çünki bu işaretin olduğu alanda ne kadar ibadet hane var ise o kadar sayı vardır. Niye tek tavuk çünki sadece tek bir kilise vardır. Bu işaretten sonra belki başka şapeller eklenmiş olabilir. Kimileride bu tür kutsal adzedilen alanlarda mezarlarda yapabilir yada bir şeylerde gizleyebilir. Bu güne kadar bu tavuk ve civcivleri konusunda binlerce yorumlar yapıldı. Evet dediğim gibi bu ritüeli başka şekillerde kulanabilirler en çok mezarlarda. Mesela o çevrede bir aileyi temsilen tavuk lideri civcivlerde diğer aile mensuplarının mezarlarını . Çevrede bunlar bakılabilir. Yada kilise mensubu papazların yada üst düzey mezarları. Tabiki medeniyetlerdeki değişim bu tür ritüelleri başka maçlar için de kullanmaya insanları zorlayabir Mezar görünümü altında değerli şeyleri saklamak gibi. Yani bu tür figürlerde her türlü iyi düşünmek ve iyi araştırma yapmak gerek. . Sizin işaretinize gelince tabiki ortada bir resim dahi olmadığı için bu işaret hakkında değilde genelleme olarak yorum yapıyorum sadece. Benim söyleyeceklerim biraz kısa oldu amma:D:D:D bunlardan ibarettir

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
7 metre civcivin arkasından yürümelisin. Ikinci olarak bana kalırsa tavuk ile civciv aynı kaya da ise arasında ki uzaklık nedir?
Ne kadar Yakın? Siz foto yüklerseniz daha iyi sonuç alınabilir.