tavuk figürü ve çevresindeki figürler. lütfen yorum

volkn

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Mar 2020
3
2
6
aleykümselam hoşbuldum kayayı keşiften dönerken tesadüfen sol altındaki < işaretini farkederek tespit ettim. tarladan taarla yoluna inen 1 metrelik hafif yokuşta öylece durmakta yanına yaklaşınca tavuğa benzer figürü gördüm o anda altına bir yılan girdi ve taşı yerinden oynatamadım.daha sonra bakacağım

• Beğen
Tepkiler: R00T

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,296
118
Κερασούντα
aleykümselam hoşbuldum kayayı keşiften dönerken tesadüfen sol altındaki < işaretini farkederek tespit ettim. tarladan taarla yoluna inen 1 metrelik hafif yokuşta öylece durmakta yanına yaklaşınca tavuğa benzer figürü gördüm o anda altına bir yılan girdi ve taşı yerinden oynatamadım.daha sonra bakacağım
Usta bu kaya seyyar bi kaya.Yani bu buraya bir yerden gelme büyük ihtimalle.Yinede onun alt yüzüne bakmanızı tavsiye ederim.Orada işaret varmı yokmu benim bir tahminim var.Ancak bu aşamada yazmak doğru olmaz.Alt yüzeyi bir görelim ona göre devam ederiz inşallah.Selamlar.

• Beğen

volkn

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Mar 2020
3
2
6
tahmininiz < işaret ilemi alakalı eğer öyle ise düşüncelerimiz ayı olabilir tekrar icelediğimde paylaşım yaparım ancak figürler hakkında yorumunuz varmı?bölgeye yakın dere ve şelale var

• Beğen

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,296
118
Κερασούντα
tahmininiz < işaret ilemi alakalı eğer öyle ise düşüncelerimiz ayı olabilir tekrar icelediğimde paylaşım yaparım ancak figürler hakkında yorumunuz varmı?bölgeye yakın dere ve şelale var
Doğru dersiniz o işaretle ancak kayanın ilk noktası önemli.Bir önceki mesajımda dediğim gibi.Alt yüzeyi benim için önemli.Onu bir inceleyiniz etrafın geniş açılı fotolarını çekerek konuya eklemelisiniz.Şimdilik bu kadar oradaki figürün tavuk ile ilgisi yok.Selamlar.

• Beğen

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,346
10,233
118
Alan için bişey diyemem lakin paylaştığınız resimde ki taş işaret değildir. Bu büyüklükteki taşlarda ki işaretler net kabartma veya oyma olur ama net şekilde buda yetmez net şekilde zemin altında sabit yerde bulunurlar .Dışarda ki işaretlere istinaden zemin altına 70 cm veya 1 metre inildiğinde bu büyüklükteki taşta net işaret ikinci bi işaret olarak görülür. Dışarda böyle bu taşta işaret olmaz anlayacağınız. Şimdi bu mevki ile alakalı araştırma ve paylaşıma devam edilir ise belki bir şekle şemale ulaşılır .