Tek kayada çokça haç vs??

Kutlu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Nis 2020
8
1
6
Sa üstadlar. Tek ana kaya üstünde çokca haç işareti yazı vs var. Toprak yapısı oldukça zayıf. Bölge nerdeyse tamamen kayalık... paylaşmak bizden yol göstermek sizden üstatlar:)) Wesselam...

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Süper Moderatör
10 Mar 2019
1,815
3,779
118
Κερασούντα
Sa üstadlar. Tek ana kaya üstünde çokca haç işareti yazı vs var. Toprak yapısı oldukça zayıf. Bölge nerdeyse tamamen kayalık... paylaşmak bizden yol göstermek sizden üstatlar:)) Wesselam...
20200304_165149.jpg

Selamün aleyküm.Bu fotodaki kayanın yakınında dere varmı?Eğer beklediğim cevap gelirse detaya ineriz inşallah.Selamlar.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Süper Moderatör
10 Mar 2019
1,815
3,779
118
Κερασούντα
Estğfirullah tevbe. Doğu ustam doğu. Doğusunda dere var:D
Kayanın kendisine dikkat dedik.Kayanın yapısı duruşu kapak olmaya aday.Işaret dere kıyısındaki küçük emanetlerin olduğunu söylüyor.Gelelim net hedef noktasına,13 metre tam kuzeydoğusu diyor.13 metredeki (meşe yada incir)yaşlı ağaçın altı der.Rahman utandırmasın inşallah.Selamlar.

Kutlu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Nis 2020
8
1
6
Ustam. Attığım işaretlerin tamamı aynı kaya üzerinde. Kaya ebatı ortlama 4×10. Çevre kırsal ve günümüze ulaşabilen ağaç yok. Zaten etrafı tamamen kayalık. Kayanın geniş çevresinde toprak nerdeyse hiç yok. Olan yerde de bir karışı geçmez. Boşluk tespiti yapabiliyorum fakat kayada doğal boşluk çok fazla. İlginiz için çok teşekkürler. Yazıyı okuma imkanınız var mı ustam? Diğer işaretler hakkındaki yorumlarınızı da alabilir miyim? Rabbim hidayete vesile kılsın. Wesselam..

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Süper Moderatör
10 Mar 2019
1,815
3,779
118
Κερασούντα
Ustam. Attığım işaretlerin tamamı aynı kaya üzerinde. Kaya ebatı ortlama 4×10. Çevre kırsal ve günümüze ulaşabilen ağaç yok. Zaten etrafı tamamen kayalık. Kayanın geniş çevresinde toprak nerdeyse hiç yok. Olan yerde de bir karışı geçmez. Boşluk tespiti yapabiliyorum fakat kayada doğal boşluk çok fazla. İlginiz için çok teşekkürler. Yazıyı okuma imkanınız var mı ustam? Diğer işaretler hakkındaki yorumlarınızı da alabilir miyim? Rabbim hidayete vesile kılsın. Wesselam..
Bu kayanın tamamını görmek isterdim.İlk iki fotodakiler yakın zaman işi gibi geldi bana.Ancak 3 nolu fotodakine yoğunlaşın.Onun içindeki çakıl ve toprak parçalarını temizleyiniz.Kayada genel bir temizlikden sonra fotolayınız.Gelen yeni fotolara göre devam ederiz inşallah.Selamlar.

Kutlu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Nis 2020
8
1
6
Tüm işaretler eski. Bazıları net gözükmediği için üstünden biraz geçildi. Bundan dolayı yeni gibi