Tilki işareti ve Çözümü

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,338
10,205
118
1_vos-small.jpg
R00T : özel çalışma Tecrübedir.

Şimdi diyeceksiniz neden tilkinin işaretini paylaşmadın da bir tilki avlanırken fotoğrafını ekledin.Hem çalışma bana özel olduğu için hemde şimdilik görseli göstermek istemediğimden ve bu fotoğraf sanırım çok anlatımcı olacak.Bu sebepten fotoğrafı direk kullanmayı uygun gördüm.

Gelelim Tilkinin işaretine ;bu işaret çok ender görülen bir işarettir.Kesin define ile ilgilidir.Bu define mezarın hemen yanında yada kendisindedir.Çalışma gayet zorlu ve bıktırıp bırakıp gitmeye yöneliktir.Bizansta daha çok görülür.Bu işareti yüzbinlerce defineci içinde bir yada iki kişi ancak görebilecek kadar enderdir.Bir o kadar da kıymetli malzemeye sahiptir.
Tilkiyi gördüğünüzde bu işaret kabartma olmalıdır.Aslı budur.Bu işaret yerli kaya üzerindedir.Burası sulu derenin çeşme akarının hemen 25 metre yan tarafıdır .Zemin altı blok kayalarla doludur.Tilki işaretine ek olarak yanında farklı fügürlerde olabilir aile bireylerini temsilen.Buradaki tilkinin işaretinde kuyruğundan ölçü alınır.Kuyruğun duruşu yarım hilal gibi kıvrık ise mesafe kısalır.Yada düz duruyorsa ona göre mesafe ölçüsü değişir.Her cm bir adım ile kıyas edilir.Kuyruk ucu yönünde zeminde zaten toprak ve çakıl karışık yığıntı tümsekliğini fark edersiniz.Hedef burasıdır muhtemelen ya 7 metre yada 15 metre civarı bir ölçü çıkar uzak değildir.İş bundan sonrasına dayalıdır.Bu tümsek alanı açmaya başladığınızda karşınıza çıkacak olan oda şekli almış çok büyük blok kayalar yerli olarak 2 sıradır ortadaki sıra ise 3. sırayı tamamlayan taşıma getirilip giriş kapatılmış olacaktır.Tümsek kısmı açmaya başladığınızda 1 metreden sonra bu bloklar görünecek ve yüksek ihtimal 2. bir tilki malının üzerinde oturur vaziyette kabartma olarak görünecektir.Tam altıdır.

Fakat açamazsınız.Bu 25 metre önünde akan suyun altından bu odaya giren tünel vardır bulması zahmet çalışması apayrı bir zorluktur.Bloklar arasına yerleştirme kilit taşını sökebilirseniz. Hediye kısımları alırsınız.Odasında ki variyet çok fazladır.Zengindir yani.yukarıda ki tilki fotoğrafında ki gibi tilki vuruş yaparak zemin altına dalar avını alır.Bu avın birde kendi giriş tüneli vardır.Tilkinin odası gün batımına bakar olacaktır.Gün battığında batıda karşı dağdan son ışıklar direk odasını vuracaktır.Ölçü alarak bulamayanlar için bu izah.Tilkinin mezar odasının civarında aile bireylerinin fakir sayılmayacak mezarları olacaktır.Şayet denk gelir iseniz es geçmeyin.Tilki Patika yolada yakındır.Lakin patika yolun kendisinde olmaz.

Denk gelir iseniz Tilki işaretinin yakın civarında yetkili ve büyükbaşların mezarları olur.Burası kiliseye yakın ve zengin bir muhittir.Ciddi tılsımda vardır tilki çalışmasında.

Unuttuklarımı hatırlar isem yazarım. Real bilgi eklemek isteyenler eklesinler lütfen.
Sevgi ve Saygı ile....
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,182
4,326
118
Aynen öyle, benim tecrübelerimde tilki mezar işaretiyse mezar çok yakınında oluyor. giriş tünel hezar zaman vardır desem yeridir. genelde böyle denk geldim. son resme iyi bak tilkinin solundaki çakıl yığını duruyor. altında güzel mezarı var.

TİLKİ (1).JPGTİLKİ (3).jpgTİLKİ (4).jpg

TİLKİ (2).jpg
 

infilaQ

Moderatör
Moderatör
27 Ocak 2019
414
942
98
Hadi Bismillah demişiz.Allah büyüktür.Ansiklopedileri iflas ettireceğiz.Bilgi bakası kurduk defineavcilarinda gerçek define.
bu isaretler icin farkli ve kalinca bir deftere ihtiyacim olacak gibi daha once basladigim bir defterim var ama sekilleri cizdigim icin cinali cop adam resimleri gibi olmustu ve bir cogu deneyim den degilde tahminlerden olusmus tu.sizlerin deneyimleriniz ile yeniden baslamak istiyorum musadeniz olurmu ustalarim sadece okuyarak olmuyor bende illaki yazacam :)
 
  • Beğen
Tepkiler: R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,338
10,205
118
Benim arşiv ve tercübe dediklerim denenmiştir özellikle diğer ustalarında öyle paylaşımları var sen bilirsin.en güzel defter tutabilirsen aklında daha iyi olur.