Titanyum çubuk

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar çubuk deneyimi olan arkadaşlar derinlik ölçümleri titanyum çubuk ile diğer çubuklar arasında farklılık varmı tecrübe edeniniz varmı titanyum çubuk ta derinliği tutturamadım Bi türlü

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bende Taylanddan gelen titanium çubuk var.Ama bir türlü alışıpta kullanamadım ve hiç derinlik ölçmeye bile durum oluşmadı.Var ise kullanmış olanlar lütfen paylaşsınlar deneyimlerini.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustada izledim çubuk çok ağır çalışıyor, boşlukta memnun değil tespit oldukça geç .
aynı usta 300 metre kare alanda zemine sakladığım bir kaç adet metal parayı bir kaç defa zorlanarakta olsa buldu buda ayrı.

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yorumlarınız için teşekkür ler ancak benim şöyle bir tecrübem oldu çubuklar statik saplı titanyum çalışması gayet başarılı yavaş değil elime ne malzesi alırsam ona gidiyor tesbit edilen yerde çubuk testi yapıyoruz yakınına malzeme koyarak tesbit edilen yeri gösteriyor ama derinlik tesbiti i doğrulayamadık örneğin 1_2 metre verdiği yeri 3 metre kazdık ama ulaşamadık 1 metre veren bir yeri kazdık ulaşamadık bendeki soru işareti şu genel olarak çubukların hepsinin tutarsızlığı aynımı yoksa bendeki titanyum çubuk lara has birşey mi bilemedim bu arada ben 3aydır merak saldım bu işlere elimde sadace titanyum çubuk var acemiyim yani teşekkürler

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@harputlu ustam ın eski belalısı mineral büyük ihtimal kazı yaptığınız alanda çubuklarınızı kazıda çıkan toprağa tutunuz mu
Ustam bilinçli olarak söylediğiniz testi yapmadım fakat çubuklara alan taraması yaptık kazılı toprak yanımızda olmasına rağmen aynı noktayı veriyor

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Okuduğumdan anladığım kadarı ile size o kazıları yaptırtan mineral .işlem yapmadan önce sinyalin kaynağını öğrenmeye çalışmanızı tasfiye ederim.gerekli bilgiler harputlu ustanın yazılarında var çok değerli ustalarımızın yazılarından ve tecrübelerinden istifade ederek özenle hazırlamışır.

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Derinlik ölçüsünü nasıl alıyorsunuz bu konuda çok net ölçü alınabiliyor ve bir kaç yol var ben kablo lu sistemi tercih ederim

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Usta harputlu usta ın paylaşımlarını okudum enerji sapmalarını sabah başka gündüz başka ama dediğim gibi acemiliğime verin derinlik ölçümü için diz çekme çubuk hareketine göre uzaklaşarak adımlama ve avuç içinde taş alma metodlarıyla hepside aynı derinliği veriyor ben yeniyim bu konularda acaba titanyum çubuk 1 adımını farklı mı hesaplamak lazım diye soru işareti oluştu çubuğu doğrulamak için makina tuttuğumda garet 2500 kartalgözü aynı noktayı veriyor ama kartal gözü yanlış bilmiyorsam 4.5 metre ye kadar alıyor açıkçası ne kadar bir harfiyatla uğraşacam bilmiyorum

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kişisel Görüşüm işin hafriyat kısmına gelmeden önce değerli mi mineral mi ayırt etmelisiniz ve işleme başlamak için emin olmalısınız derinlik için kablolu sistemide deneyiniz alan müsait ise 4 cepheden kontrol ediniz açıkcası titanyum çubuğum hiç olmadı.

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kişisel Görüşüm işin hafriyat kısmına gelmeden önce değerli mi mineral mi ayırt etmelisiniz ve işleme başlamak için emin olmalısınız derinlik için kablolu sistemide deneyiniz alan müsait ise 4 cepheden kontrol ediniz açıkcası titanyum çubuğum hiç olmadı.
Teşekkürler ilgilendiğiniz için

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ilgilendiğiniz için
Ustam sizi yakalamışken bir sorum daha olacak gerçi dedektör bölümüne konu açmıştım ama dönen olmadı garet 2500 kartalgözü full uyarı veriyor bu derinliği az olşunumu yorumlamamız lazım yoksa malzeme nin çokluğuna ı tecrübenizi oldumu

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam sizi yakalamışken bir sorum daha olacak gerçi dedektör bölümüne konu açmıştım ama dönen olmadı garet 2500 kartalgözü full uyarı veriyor bu derinliği az olşunumu yorumlamamız lazım yoksa malzeme nin çokluğuna ı tecrübenizi oldumu

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarımız gördükleri zaman cihaz ile ilgili bilgilendirirler inş. Benim bahsettiğin cihaz ile alakalı bir deneyimim olmadı.

Üst Alt