Top koru

balkaya34

Operatör
Selam Arkadaşlar. Bölgelerin ve Belgelerin Olmazsa olma,larından biriside TOP KORU dür.Top koruya güney den yolu var ve bu yoldan çıkılır ,Eski bir kale yolundan bir noktaya kadar gelirsiniz o noktada Bir TAŞ TÜMÜLÜS var bu tümülüs öyle çok yüksek bir tümülüs değil engindir.

bu tümülüsün tam ortasından yol geçiyor ve yol bu tümülüsü ikiye bölüyor doğu tarafında kalan parçanın içinde çokyaşlı bir ardıç var buradan sola dönüp türbe tepeye patika başliyor buradan yukarı çıktığın da sağlı sollu iki nöbetći kulubesi var buradan içeri girdiğinde kaldırım döşelidir.

( Arkana don bak karşindaki tepe türbe tepedir ) topkoru Tepenin güney yüzeyinde 7 adet taş yığma mezarlar var şimdi dağınık gibi görünse de bellidir. Bu tepeden batîya baktığında ERİKLİ yayla ve onunda güneye doğru bitişiğindeki dağın devamıza Kirazlı yaylayı uzakdan görürsün ben dürbünle kudret kalenin üstündeki tek mezarı dahi görebildim . Girişde solkulubenin de solunda hamile kadının ve çocuğun olduğunu o köyden aldıgımız kılavuz söyledi.Oradan yapıda kullanmak için taş alınmış o 'ndan dolayı bu resimlerim üstü kapanmış. Saygilar

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkaya34

Operatör
Goruntu(246).jpgiki yıkık.kulubenin arasında aşağı bir bakış Aşağıdaki beyaz bizim aracımız.onunda ilerisinde birtek ağaç gözüküyor usta orda yol taş yığınını ikiye bölerGoruntu(246).jpg

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bal usta, tam bilmiyorum yanlış değilsem sendeki meşhur volçan gömüsü. Bulursak Ankara'daki seçimleri değil Ankara'yı kökten alırız. Nasıl.