Türbe tepe

balkaya34

Operatör
Selam arkadaşlar : Konulardan çok önemli lerinden biriside türbe tepedir. Bu konuyu da siz saygı değer kardeşlerimle paylaşmak ve değerli bilgilerinizden faydalanmak istedim. Yazılarda ( Türbe tepeye bir patika yol çıkar ve bu yol bir kayalıkta biter ) der.jn25_007.jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu yol kaleye giden gelen yolmudur.Türbetepede üstte bir mezar var.Bunun alemeti biraz çöküntü yapmıştır zirve nokta.Baş tarafında saplı kara bir taş var bir kaç metre ötesinde.Sabah güneş ilk doğduğunda ilkin bu karataşa çarpar ve gölge boyu hesaptır.

balkaya34

Operatör
Bu yol kaleye giden gelen yolmudur.Türbetepede üstte bir mezar var.Bunun alemeti biraz çöküntü yapmıştır zirve nokta.Baş tarafında saplı kara bir taş var bir kaç metre ötesinde.Sabah güneş ilk doğduğunda ilkin bu karataşa çarpar ve gölge boyu hesaptır.
Selam: Türbe tepe ile ilgili yazıda.aynen bunu yazar türbe tepeye güneyden bir patika yol çıkar bir kayalıkta biter der.Zamaninda CAS üstat varidi batı trakyalı 2007 li yıllar yanlış hatırlamıyorsam ,bir Cumartesı bunu yazdı AMBAR KAYADAN SONRA SAATLİ KAYA DAN SOLA DÖN orada iki arkadaşının yan yana gidebileceği bir patika yol çıkar bir kayalıkta bitecek. Dedi ben pazar günü bunu resimledim görüntüyü koydum Bana aynen Balkaya abi sen harikasın dedi peki orda Kırmızı Koltuklar olacak gördünmü dedi o zamanda bu resmi koydum.jn25_013.jpg

balkaya34

Operatör
Tepenin nöbet cı kulubesinden güneye doğru meyilli olan yerde Büyük ve yüzeýi düzgün taşlarla çok muntazam Ay şeklinde kaldırım döşeli ve hatta doğuşuna doğru okadar uzatmışım birazda ORAK şekli verilmiş gibiydi. Arkadaşlar bu işaretlerin olmazsa olmazlarından birisi bu AY işaretidir burayı resimleyemedim çok ince ve yüksek ot bitmiş görüntüyü engelliyordu bidahada gidemedik.

balkaya34

Operatör
Ustam burası kale,Kale top koru TOPKORU yakın ve aynı zamanda top koruya giriş ve çıkış biryerden ve sağlı sollu nizamiye kulübesi var.ve güney yüzeyinde 7 adet toplama taşdan Tümülüs var ,Şuan üstü kapalı taş yıkıntısı altında kalan Hamile kadın ve çocuk var. Katır boğan gölüne dikkat ederseniz orası bir kapı gibi ama oda bir hamile kadın görünümündedir. Türbe tepe ,TOPKORU birbirine yakın arası 1 klm tahmini mesafe var gibi ama , Katırbogan seçimin göl ile Ayı Ve Ayıcı,Kiçkıca yata Öküzlerde aynı derede.ve hemen türbe tepenin etegindedir. Güneyide Meşhur AMBAR KAYA dır
Türbe tepedeki kül dolu olan kuyu bence havalandırma yeri fakat bu sitede okuduğuma bakarsak tabanda sağa sola odalar var.

balkaya34

Operatör
Yani burası kale değil tapınaga yada türbeye çıkan yol.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Türbe tepe ve Topkoru Arası tahminen 1 buçuk - 2 km civarı ben bu şekilde biliyorum.
Şimdi nöbetçi kulebesi fotoğrafın bende yerine oturmadı açılmış yer orası.Cas ustayı bilirim.Gelelim sonuca herkes okuyor ve daha niceleri okuyacak yazılarımızı.Eğer onlar bu dediklerinde haklı iseler neden malzemesini alamıyorsun.Asıl sıkıntı burada.Eğer yerin doğru yer ise.Sana yardımcı oluruz son noktaların tarifinde.