Türbe tepe

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Isinize karismak gibi olmasinda , turbe tepede sadece mahzenleri var. Hakiki sari golle , turbe tepenin mesafesi cok uzak.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bölgenin komplesi 55 - 60 km uzunluğunda 15-25 km derinliğinde genişlik yani. Bölge bir zincirin halkaları gibi bağlantılıdır kervan yolları ile asla kopmaz.Nişane büyük dağ zirveleri klavuzdur kaybolmasın .Kaybolur isen bulunduğun noktadan tepeye çık illa ya batıda vezir tepe .Ya ortada karatepe.Ya güneyde Ziyaret tepe .Ya doğuda Halkalı kayanın olduğu kale gibi sivrilen zirveleri görürsün.Kaybolmasın.Namlı 6 tane böyle zirve vardır.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Abim hoşgeldin sefhalar getirdin.Timur964

R00T

ProfessionaL
Administrator
Çok yakınlar hemde menderes usta.İç içeler diyebiliriz.En fazla araları 1-2 km. işler zincir halkası gibi.kopmuyor asla birbirinden.

sef_er

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Buradaki taşlar yakin zamanda çobanlar tarafından.dizilen taşlar yani aslında taş yok orası geniş ve kül dolu kuyudur
Ustam arkeolive youtube izleyebilirsiniz, denizhan bey arkeolog definecidir. Yogundur, sizin konu icin gorusecem, bir zaman versin diye. Şehiri soracam size yanlis anlarsiniz, onun icin siz soyleyin nasil yapalim

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@balkaya34 Abi bölgelerinde keşifleri etütleri bitirmişsin.
Tatbikat devresi ni bekliyoruz.
Selam ustam : Daha çok göreceğimiz yerler var, bunları bu siteye eklemeyi düşünüyorum.Bu konunun artık çözülmesini istiyorum ,ben bu yolda çok yıprandım.Hiç olmazsa başka insanlarda yıpranmasın. Bazı başlıkda "" biz poplardın, toytoros, filan bir sürü teröristi sayıyor Denizden. Dersaadet çıktık şu kadar mesafe yürüdük filan böyle devam eder. Birbaşka belge okursun başlangıç da bu eşkıya işaretleri ile bir ilgisi yok sanarsın, fakat herhangi belge olursa olsun yazının orta kısımlarına indiginde Orada top korudan ,Türbe tepeden ,alibey değirmeninden Sazlı gölden ,filan bahseder. "" Bu belgeler aslında tek belgedir. Bu belgeleri biribirine farklı gibi çoğaltmış.Ve çeşitli isimler altında piyasaya sürmüş dolayısıylada bir muamma hâline getirilmiş.Hangi başlık altında olursa olsun okuyun bunu görürsünüz. Birisini yakaladıgında eger üşenmezsen peş peşe bulmaya devam edersin Ekledigim resimde aşağıda görüneñ bizim beyaz bizim arabamız ,onun alt tarafında bir tek ardıç ağacı gözüküyor , belgeleri okuduğunda derki top korudan bahsederken
kıbleden kuzeye giden yol bir çakıl yığınını ortadan böler geçer der. İşde o çakıl yığını ve ardıç bu gördüğünüz dür
Goruntu(246).jpg
.Saygılar
Goruntu(246).jpg
Goruntu(246).jpg

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
bir çok kişi bu belgeleri gördüğünü söyledi, kısmen benzettik kesmen benzetemedik, ilk defa sizin yerlerinizin cidden olabileceğini düşünmeye başladım. sizin bölge neresiydi ?
Selam ustam :
bir çok kişi bu belgeleri gördüğünü söyledi, kısmen benzettik kesmen benzetemedik, ilk defa sizin yerlerinizin cidden olabileceğini düşünmeye başladım. sizin bölge neresiydi ?
Selam ustam : Sizin siteye yazdığınız BALKAYA KEÇİ DERESİ yazınızı iyi okursanız , Türbe tepenin Bütün işaretlerin Ana nokdası olduğunu sizde anlarsınız. Saygı değer ustam bu yazınızı fırsat buldukça tekrar tekrar okudum , Bu Türbe tepenin içinden aradıgımız bütün işaretlerin merkezi oldugunu anladım , İşinaslına bakarsanız daha burada Türbeyide bulacağız. Yani Çözüm türbe tepedir

R00T

ProfessionaL
Administrator
Aleykum selam Balkaya 34 ustam. Abim nasılsın.
Daha evvelde demiştim yine diyorum bize lazım bir kaç namlı yer ve bazı mevkiilerdeki işaretleri teyit edip bölge olduğuna kanaat getirmek.
Yerlerin güzel lakin ben hala Volçana ait herhangi bir işlem göremedim.
Yada işarett. Menderes ustam gelsin oda iyice baksın bir fikir versin.
Tabii ki biz şimdiden diyemeyiz şu var bu yok.Belli olmaz icraatta ve görülen işaretlerde kendini belli eder.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaşlar : Konulardan çok önemli lerinden biriside türbe tepedir. Bu konuyu da siz saygı değer kardeşlerimle paylaşmak ve değerli bilgilerinizden faydalanmak istedim. Yazılarda ( Türbe tepeye bir patika yol çıkar ve bu yol bir kayalıkta biter ) der. Ekli dosyayı görüntüle 1936
Selam arkadaşlar : Bu yol neden bu kayalarda bitiyor , burada bir harabede yok, harabe olsaydı ,bu harabe türbenin harabesi derdik , Türbe dahamı ilerde acaba , eger ilerde olsaydı bu ufak tefek kayaları kırıp yolu türbeye kadar devam ettirebilirdi, bu kayaları kırmak onlar için zor degildi. Türbe tepe yazısını tekrar tekrar okuyorum ,bu yazıya göre burada birde türbe var ama bu türbe nerede.
jn25_007.jpg

eski

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli türbedemi yoksa bölgede başka noktadamı. türbe gerşekte varmı yoksa alan işaretimi, yada türbe tepe sadece yere verilen bir isimmi bunlar tartışılır.

balkaya34

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli türbedemi yoksa bölgede başka noktadamı. türbe gerşekte varmı yoksa alan işaretimi, yada türbe tepe sadece yere verilen bir isimmi bunlar tartışılır.
Balkaya ve keçi deresi başlıklı yazıyı okursanız bu bilgiyi sizde acaba diye merak edeceksiniz bende bu konuda bir bilgiye sahip değildim.Ama bu belge ye göre türbe tepenin ne kadar önemli olduğunu ve oradaki varlıkların mahiyetini ister istemez hesap etmek durumunda kalacaksınız .Saygılar ustam

R00T

ProfessionaL
Administrator
Türbe yandı bitti kül oldu .Türbe bulunamaz .Türbenin aslı çaput bağlanan bir ağaçtı.O halklar o kavimler yer bölge değişti.Unutuldu bilgiler.Türbenin mezarı oraya yakın dağın zirvesinde .Vezirtepeye yakın 2. yüksek tepede.

Üst Alt