Ustalar yardım haç ve ayak izi var

Darkci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ağu 2020
20
30
16
Polish_20200821_145315939.jpg
Ustalar selamın aleyküm. Resme göre soldaki kayada haç işareti var. O kayanın üzerinde çubuk ile gezdiğimde işaret alamadım. Sağdaki yerde kırmızı ile çizdiğim bölgede çubuk işaret verdi. Bazı yerlerde X işareti verdi bazı yerlerde ise sağdaki çubuk karşıya bakarken soldaki karnıma kadar geldi. Lacivert ile çizdiğim yer dik olduğu için oraya çubuk ile bakamadım. IMG_20200729_080738.jpg
Bu işaret haçlı kayanın sağ tarafında kalıyor bunun da üzerinde çubuk ile dolaştığımda işaret alamadım. IMG_20200729_080227.jpg
Bu ayak izi işareti de çubuk ile işaret aldığım yöne bakıyor. IMG_20200629_105138.jpg
Burası ne olabilir. Ortada kare şeklinde bir kaya etrafındaki kayalardan farklı duruyor. Kayanın bir kısmı kırılmış yaklaşık 40-50cm derinliğinde kırılmış ama kayanın etrafındaki kayalardan farklı olduğu ve şekli hala belli oluyor. Yukarı kısımlarda çubuk işaret verdi. İlk kez çubuk kullanıyorum o yüzden tam emin olamadım. 6mm çapında pirinç çubuk kullandım elime başka bir metal alarak bakmadım. Yorumlarınızı bekliyorum ustalarım.

• Beğen
Tepkiler: Define 48 ve R00T

ABK33

Defineci; doğayi sever, kültürel varliklari korur.
Yönetici
20 Eyl 2019
418
1,278
98
Cubukda cok yenisiniz bu nedenle tepkilerine gore islem yapmayiniz
Alan dikkat cekici olsa da net klasik define ve mezar isaretleri mevcut degil
Ayak isaretide net sayilmaz

Benim gorduklerim bunlar
Net isaret olan yerlerde arge yapmak
Basari yuzdemizi artiracaktir

Darkci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ağu 2020
20
30
16
Cubukda cok yenisiniz bu nedenle tepkilerine gore islem yapmayiniz
Alan dikkat cekici olsa da net klasik define ve mezar isaretleri mevcut degil
Ayak isaretide net sayilmaz

Benim gorduklerim bunlar
Net isaret olan yerlerde arge yapmak
Basari yuzdemizi artiracaktir
Ustam ayak izi fotoğrafta net çıkmamış olabilir ama tam bir ayak sığacak boyutta ve şekilde.IMG_20200629_104911.jpgIMG_20200729_080258.jpg
Ayrıca haç işareti de belirgin bir şekilde duruyor ustam. IMG_20200629_104933.jpg
IMG_20200629_105035.jpg
Ustam sizce buranın giriş olma ihtimali nedir? Buranın doğal olmadığını düşünüyorum. Eğer doğal değilse burası ne için kullanılmış olabilir?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,335
10,190
118
IMG_20200729_080258.jpg
Kardeşim kırmızı çizdiğim yerlerde dur hatta az daha geriden dur. Mavi ok yönlerini hepsini adam akıllı çek .
2 kırmızı nokta var .Lütfen çekilen yönlerin pusula yönlerini ekle. Ayak dediğin izde ki oyma sayıları pusula yönleri ara birim ölçüleri ve mavi ok yönlerinde 50 metre görebileceğimiz kadar alanı mavi ok yönlerinin hepsinde çek . Bir üst sırt bölge olan o blok kayaların gerisinide görelim.
Bu şekil dediğimiz gibi ölçü yön ve net fotolarla gelir isen yardımcı oluruz. Fotoğraflama açın hatalı .ayrıca kayalarda işaretler var ise hangi kayada ise ölçü ve yönleride eklenmeli.
Gerçekten şunu içtenlikle diyorum yalanım yok .Bura olsun diğer yer olsun bakıyorum konulara sunum fotoğraflama yanlış ve kötü .Yer Güzel ama. Konuya yazı yazmak içimden bile gelmiyor ve yazmıyorum ilgilenmiyorum. Bence diğer ustalarda böyle benzeri düşüncelerdedirler. Burada karşılıksız hizmet sunmaktayız. Ama ne var bir iki yanlış açıdan fotolar ve sunum kötü ne edelim yorumlamak bu şekilde olmaz.
Kısacası alanı gezmiş gibi yönlerle görelim bak konun ne aşamalara ilerler.

Darkci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ağu 2020
20
30
16
Ekli dosyayı görüntüle 14579
Kardeşim kırmızı çizdiğim yerlerde dur hatta az daha geriden dur. Mavi ok yönlerini hepsini adam akıllı çek .
2 kırmızı nokta var .Lütfen çekilen yönlerin pusula yönlerini ekle. Ayak dediğin izde ki oyma sayıları pusula yönleri ara birim ölçüleri ve mavi ok yönlerinde 50 metre görebileceğimiz kadar alanı mavi ok yönlerinin hepsinde çek . Bir üst sırt bölge olan o blok kayaların gerisinide görelim.
Bu şekil dediğimiz gibi ölçü yön ve net fotolarla gelir isen yardımcı oluruz. Fotoğraflama açın hatalı .ayrıca kayalarda işaretler var ise hangi kayada ise ölçü ve yönleride eklenmeli.
Gerçekten şunu içtenlikle diyorum yalanım yok .Bura olsun diğer yer olsun bakıyorum konulara sunum fotoğraflama yanlış ve kötü .Yer Güzel ama. Konuya yazı yazmak içimden bile gelmiyor ve yazmıyorum ilgilenmiyorum. Bence diğer ustalarda böyle benzeri düşüncelerdedirler. Burada karşılıksız hizmet sunmaktayız. Ama ne var bir iki yanlış açıdan fotolar ve sunum kötü ne edelim yorumlamak bu şekilde olmaz.
Kısacası alanı gezmiş gibi yönlerle görelim bak konun ne aşamalara ilerler.
Eyvallah ustam yarın detaylı fotoğraflar atacağım inşallah

• Beğen
Tepkiler: ABK33 ve R00T

Define 48

Moderatör
Moderatör
18 Nis 2020
463
857
98
Ekli dosyayı görüntüle 14556
Ustalar selamın aleyküm. Resme göre soldaki kayada haç işareti var. O kayanın üzerinde çubuk ile gezdiğimde işaret alamadım. Sağdaki yerde kırmızı ile çizdiğim bölgede çubuk işaret verdi. Bazı yerlerde X işareti verdi bazı yerlerde ise sağdaki çubuk karşıya bakarken soldaki karnıma kadar geldi. Lacivert ile çizdiğim yer dik olduğu için oraya çubuk ile bakamadım. Ekli dosyayı görüntüle 14557
Bu işaret haçlı kayanın sağ tarafında kalıyor bunun da üzerinde çubuk ile dolaştığımda işaret alamadım. Ekli dosyayı görüntüle 14559
Bu ayak izi işareti de çubuk ile işaret aldığım yöne bakıyor. Ekli dosyayı görüntüle 14560
Burası ne olabilir. Ortada kare şeklinde bir kaya etrafındaki kayalardan farklı duruyor. Kayanın bir kısmı kırılmış yaklaşık 40-50cm derinliğinde kırılmış ama kayanın etrafındaki kayalardan farklı olduğu ve şekli hala belli oluyor. Yukarı kısımlarda çubuk işaret verdi. İlk kez çubuk kullanıyorum o yüzden tam emin olamadım. 6mm çapında pirinç çubuk kullandım elime başka bir metal alarak bakmadım. Yorumlarınızı bekliyorum ustalarım.
Selamlar ustam ayak izinin icini temizleyip öyle resimleyiniz supheli giris dediginiz yerdeki ters v mi yakından resimleyiniz hayırlı nasipler

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,290
118
Κερασούντα
Ustam ayak izi fotoğrafta net çıkmamış olabilir ama tam bir ayak sığacak boyutta ve şekilde.
Selamün aleyküm.Ayak işareti arkaya 21 metredeki taş öbeğine bak der.Ayrıca kayada fazlası var.Mavi ile işaretlediğim yere dikkatli bakınız.Sarı ile işaretlediğim yerde ne var?Bu noktaları net görmek isterdim.Detay fotoları,ayak işaretinin net ölçüleri ve net pusula yönlerini gelirse devam ederiz inşallah.Selamlar.
20200823_221256.jpg

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
sevgili kardeşim bu ayağın solmu sağmı hangisi olduğu kesin değil. ben her ikisi olarak size yardımcı olacağım. ilk resimde Ok yönlerinde ilk 10 metredeki işler.
İkinci resimdeki ok yönü güney batıya bakıyor ise rampaya doğru ilk 15 metredeki işler bakılacak.

IMG_20200729_080227.jpg

IMG_20200729_080258.jpg

Darkci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ağu 2020
20
30
16
Kuzey yönünde ağaçlar olduğu için daha geniş açıdan çektim, haç işareti olan kayayı kırmızı ile işaretledim. IMG_20200824_105019.jpg

Haçın önünden çektiklerim bunlar. İlk fotoda mavi ile işaretli yerde ayak izi işareti olan kaya var. IMG_20200824_103502.jpgIMG_20200824_103319.jpgIMG_20200824_103255.jpg

• Beğen
Tepkiler: R00T