Ustalarımdan cevaplar bekliyorum

Söke1

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım ben birşey merak ediyorum tecrübesi olmayan biri olarak
işaret olmadan degine olmazmı
önce işaretmi aranmali ve isaretin olmadigi yerde define olmazmi
bir yerden atiyorum suphelendin önce isaretmi aranmali yani isaret yoksa malesef orda definede mi olmaz
Atiyorum karsida bir tas hic isaret yok dikkate almamalimiyiz
isaret sadece hayvan figuru yada hac isareti yada iste bildigimiz figurlermi
yoksa figursuz isaretleride mi tanimaliyiz mesela isaret yok ama tas horasanli yada horasanli bir tas gorduk diyelim once isaretmi aranmali lutven ustalarim beni bu konuda bilgilendirsin bir yerdeyiz supe cekiyor alan ilk ne yapilmali?

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Ustalarım ben birşey merak ediyorum tecrübesi olmayan biri olarak
işaret olmadan degine olmazmı
önce işaretmi aranmali ve isaretin olmadigi yerde define olmazmi
bir yerden atiyorum suphelendin önce isaretmi aranmali yani isaret yoksa malesef orda definede mi olmaz
Atiyorum karsida bir tas hic isaret yok dikkate almamalimiyiz
isaret sadece hayvan figuru yada hac isareti yada iste bildigimiz figurlermi
yoksa figursuz isaretleride mi tanimaliyiz mesela isaret yok ama tas horasanli yada horasanli bir tas gorduk diyelim once isaretmi aranmali lutven ustalarim beni bu konuda bilgilendirsin bir yerdeyiz supe cekiyor alan ilk ne yapilmali?
söke arkadaşim..
İsaret olmadanda define olur...hatta alasıda olur..
Ermeni rum şahıs gömülerinde işaret aranmaz...
Ev ve evin avlusuna yakınina gömü koymuşsa asla işaret koymaz..azıcık aklı varsa koymaz...zaten evinin her köşesini bahceyi karış karış biliyordur..evinin duvari ahırı kuyusu fırını zaten nişanedir...sen olsan unuturmusun...bu gibi şupheli yerlerde işaret aranmaz...arayanada şaşarım...ev süslemelerini , dini icabı haç kabartmalarini isaret sanan defineci çoktur...akıl zayıfliğından başka birsey değildir..
şahıs gömüleri sadece rum ermeni gibi milletlerden olmaz..bu topraklarin sahibi Türk, Kürt, Laz, Çerkez ve daha bir cok etnik kökeni farkli milletler içinde olabilir..Dede yada baba malını saklamıs oğullarina evlatlarina söyleyemeden ani zamansız kaza bela savaş cinayet gibi nedenlerle ahirete intikal etmisde olabilir...