Uyuyan Kamplumbağa

R00T

ProfessionaL
Administrator
kaplumbağa çeşmeye yakın olur genelde.Sen kaplumbağayı gördün mü tünelle geçiş odasını gözünde canlandır araziye öyle bak.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
kaplumbağa çeşmeye yakın olur genelde.Sen kaplumbağayı gördün mü tünelle geçiş odasını gözünde canlandır araziye öyle bak.
Sanmıyorum ustam Oda olacağına veya çeşme olacağına . Yer uygun değil yani çeşme için.
@MendereS dayi sen de bir bak sana zahmet :)
Ikinci olarak @ROOT dayi bu daha başka bir mesaj veriyor gibi .

R00T

ProfessionaL
Administrator
Mezar verir.baksın ustalar önce kaplumbağada karar kılalım gerisi kolay çevre fotosuda yok hani.

MendereS

Admin
Administrator
gömenin yapanın edenin dni belli inancı belli gelenekleri belli. çok klasik. kaplumbağa var, yaşlı ağaç var önde toprağı bol arazi var.

s en kaplumbağanın ön tarafının resimini at, dere varsa karşıya geçm, uç, burun biriş yerleri varsa oralara bak orta yerlerde öbek olma ihtimali çok yüksek bence kesin vardır. şiş duran yerler.

kaplumbağa iyidir bilgeliği temsil eder. uzun ömrü temsil eder. çok yaşamış bilge insanlar vardır buradaki mezarda onların mezarıdır. genelde böyledir.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
gömenin yapanın edenin dni belli inancı belli gelenekleri belli. çok klasik. kaplumbağa var, yaşlı ağaç var önde toprağı bol arazi var.

s en kaplumbağanın ön tarafının resimini at, dere varsa karşıya geçm, uç, burun biriş yerleri varsa oralara bak orta yerlerde öbek olma ihtimali çok yüksek bence kesin vardır. şiş duran yerler.

kaplumbağa iyidir bilgeliği temsil eder. uzun ömrü temsil eder. çok yaşamış bilge insanlar vardır buradaki mezarda onların mezarıdır. genelde böyledir.
Screenshot_20190210-190118_Moments.jpg

Ekli dosyalar

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
yer görünüyor zaten bunu senin biliyor olman lazım ?
Ustam kaplumbağa net şekil de bir tecrübem yok.
Ben ilk önce bur şapel olabileceğini düşünmüştüm. Bakınca cevrede yok. Akla ilk gelen ise o taşlar da baktım oraya birşey yoktu. Sonra taşı ellemedim.ikinci işaret de aradım bulamadım.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
kaplumbağa mezarlarının büyük bir bölümü böyledir önde düz alan varsa mezar kendini açık şekilde gösterir. tıpkı resimdeki gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 1119
Baktım abi , orda araştırma yaptım birşey çıkmadı.
Dedektör de vurdum . Önün de düzlük var. Ağaç yaslanmis şekilde . Bu taş. Ayaklara bakınca iki şey arasında kalan diye düşündüm ama alan düz.
Şaşırdım yani.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@zaz12 karseşim maşallahın var ya hem güler yüzlüsün :) hemde bol bol geziyorsun maşallah işaret bankası gibisin... Nerden başlıyacan.. Bir yere odaklan.. Senin güler yüzünü görünce Kendimi iyi hissediyorum ... Allah sana sana sağlam bir deve yükü altın versin ne diyeyim

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
@zaz12 karseşim maşallahın var ya hem güler yüzlüsün :) hemde bol bol geziyorsun maşallah işaret bankası gibisin... Nerden başlıyacan.. Bir yere odaklan.. Senin güler yüzünü görünce Kendimi iyi hissediyorum ... Allah sana sana sağlam bir deve yükü altın versin ne diyeyim
O değil de @MendereS S ilk defa Ters köşe yaptım hahahagahahs :) :)
Eyvallah abi yükledim bütün işaretleri gezdim gördüm ve çekimi yaptım . Her sene 1 ay Muş, Bitlis , Diyarbakır a gider ararım işaret köy belde şehir ama ilk önce arge sonra koyulurum. Bu sene ise Elagiz Malatya var planlarda.
Işaret konuşun da ne düşünüyorsun?

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah... Allah kaza ve beladan korusun.. Bana da sürekli bu iş nasip etsin... İşaretine gelince..#13. Mesaj MendereS ustam size önermiş aynen katılıyorum kardeşim... Ve aşağıda benim ekliyeceğim... Çubukla araştırmanı iyi yap kardeşim.. Senin kaplumbağa ordaki bir dağı örnek almış... Sarı işaretlediğim bir dağın şekli (3.resimdeki dağlar değil, oralara hiç bulaşma) yeşil işaretli alan ordaki bir dere veya yol orayı bul iki değerli gömün olacak Allahın izniyle hayırlı olur size

Ekli dosyalar

Üst Alt