VezirTepe'yi arayanlara önem ile duyrulur.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Farklılık olsun Bölgeye kuzey Batıdan dalalım bu sefer.
Vezirtepe Hakikat bölgesi içerisinde batıda bulunan en yüksek ve son mevkiidir.Vezirtepeye varmadan evvel Karatepetiyi ve YeşilDağı geçersin her ikisi arasında eski kervanyolu geçer.VezirTepede Zirvede değil dağın ikinci kavis aşamasında değil 3. kavis yapan en alt seviye tepesindeki düzlükte 12 adım boyunda bir öbek taşlarla doğala uydurulmuş sahte vezir mezarı vardır.Malzemesi kendinde olmayıp.Yakın civarındadır.
Vezirtepenin Güneydoğusunda sırası ile Yeşildağ Karatepe Kudretkale Cenevizkale Cinderesi Alibey değirmeni Horatepe SarıGöl yer alır.Doğusunda Eminağa değirmeni karanlık dere kudret hamamları 3 tepeler .Vezirtepenin kuzeydoğu istikametinde sadece Kumpanyabirlik değirmenini bulabilirsin.Burası çok sarp bir yer olup günde 1-2 saat ancak güneş görür.Geriye kalan saatlerde gölgededir.
eksik saydım farkındayım fakat yeri geldikçe burdan anlatıma devam ederiz.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
bu vezir tepeye dokunan sarı göl aslında göl değildir. yani derenin kazan yaptığı yer olabilir. göl deyince aklımıza kocaman göl gelmesin. bu sarı gölün suyu ileride harami dereye düşer. emin ağa değirmenide yanlış değilsem harami derededir. bu göl belkide kışın su toplanır yazın kurur şekildedir.

Son düzenleme:

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Aynen ustam Harimi dereye akar.Sarıgölün aslı etrafında güzel sarı çiçekler açan bir çeşmedir.Bu çeşmenin haramidereye bağlanan noktasında kendisinden az uzakta ana suya karışmaya yakın bir dikili taşta vardır.Burdaki işaretlerin bazıları çerçeve içine alınmıştır.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Vezirtepeyi arayıpta görmek isteyenlere hafiften biraz daha detaya ineyim. Vezirtepede öbeklerle çevrili mezarı vezir mezarı dediklerinin nasıl bir şey olduğunu bilmeden aramak akla ziyan olur. Bu bir mezar değildir. Vurgulu öbek taşlardan oluşan bir kuru duvar görünümü içerir. Buraya aslında bir dede mezarıda der eskiler çaput asar dilek tutarlar .Bu yapılan çaputlamalar şimdi ki zamana ait değildir. Bu işlemleri yapanlar göçüp gittiler.200 yıldan fazla oldu. Bu vezirtepede ki kuruduvar dilek mezarı olan kuru duvardan biraz aşağı güneybatıya bak. Aradığın hakikat krem renkli blok kayada yatmaktadır.Belgeler der ki ; vezir mezarı 22 adım ve içerisi doludur oysa bu sahte mezarda herhangi bir şey yoktur.Şifresi günbatımında bayırdan az aşağıda yanlız duran blok kayadadır.
Kervancılar yola çıktığında bir yolda bu vezirtepenin önünden geçer.

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Vezirtepeyi arayıpta görmek isteyenlere hafiften biraz daha detaya ineyim. Vezirtepede öbeklerle çevrili mezarı vezir mezarı dediklerinin nasıl bir şey olduğunu bilmeden aramak akla ziyan olur. Bu bir mezar değildir. Vurgulu öbek taşlardan oluşan bir kuru duvar görünümü içerir. Buraya aslında bir dede mezarıda der eskiler çaput asar dilek tutarlar .Bu yapılan çaputlamalar şimdi ki zamana ait değildir. Bu işlemleri yapanlar göçüp gittiler.200 yıldan fazla oldu. Bu vezirtepede ki kuruduvar dilek mezarı olan kuru duvardan biraz aşağı güneybatıya bak. Aradığın hakikat krem renkli blok kayada yatmaktadır.Belgeler der ki ; vezir mezarı 22 adım ve içerisi doludur oysa bu sahte mezarda herhangi bir şey yoktur.Şifresi günbatımında bayırdan az aşağıda yanlız duran blok kayadadır.
Kervancılar yola çıktığında bir yolda bu vezirtepenin önünden geçer.
Root ustam bildiğim kadarı ile sen hakikat bölgesini gezmiş adamsın belgeler ile gözlemlerin arasında büyük farklar var mı?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Belgeler şu şekildedir.
Eminağa değirmeni der ; Alibeyi anlatır. Alibey der hemen yanında ki işten bahsederken oysa atlamıştır tam 15 km. öteye yeşildağın batı ucuna. Belgeler derki 23 adım ötede malzeme şurdadır. Oysa 21 adımdır ve o 21 den sonra bir başka yere seni atar son nokta dediği son nokta değildir.son nokta göze batmaz.Aralarında çok fark yoktur lakin belge sanki sen onun dilinden anlıyormuşsunda o tabirle konuşur.Oysa bugün kü okuyucu onun şifreli anlatımı çözemez.
Belge der ki 8 adet fincan kahve fincanı oysa o bunları fincana benzetti fincan yok baklava dikesi halka işaretler var.Birilerini fincan birilerini tabak kabul etti o gözle yorumladı yada öyle tabir etti.Tabii ki ne dediğini ne olduğunu çok çok iyi biliyordu yazan kişi o an yani. Sonra der ki birde cezve var.Cezve yokk hakikatte.Burdan ötede bir taş vardır ki kurt başından daha sivridir az uzundur.Bunuda cezve kabul etti.
Belgeler der ki Şahin tavşanı saldırır haldedir.Sen çizim arasın oyma veya kabartma oysa öyle bir şey asla yok.
Velhasıl gerçek belgeler haricinde çok muthiş bilgilere ve uygarlık tarihinde ki hayvan motiflerine sembol ve sayı şiflerine hakim olmayan gerçek belgeyi okusa da bulamaz.
Örneğin ben her gün evime gelirken arabadan indim sokak başında ki çöp tenekesi dikkatimi çekti alaca karanlıkta sandım ki köpek orda oturmuş.Hergün böyle algıda yanılma yaşadım .Oysa biliyorum ki o çöp tenekesidir. Yani namlı noktada sabit yer belli örneğin kuru dere veya kilise veya akan çeşme. Bundan sonra aşırı bilgi ve tecrübe gerektirir.

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Belgeler şu şekildedir.
Eminağa değirmeni der ; Alibeyi anlatır. Alibey der hemen yanında ki işten bahsederken oysa atlamıştır tam 15 km. öteye yeşildağın batı ucuna. Belgeler derki 23 adım ötede malzeme şurdadır. Oysa 21 adımdır ve o 21 den sonra bir başka yere seni atar son nokta dediği son nokta değildir.son nokta göze batmaz.Aralarında çok fark yoktur lakin belge sanki sen onun dilinden anlıyormuşsunda o tabirle konuşur.Oysa bugün kü okuyucu onun şifreli anlatımı çözemez.
Belge der ki 8 adet fincan kahve fincanı oysa o bunları fincana benzetti fincan yok baklava dikesi halka işaretler var.Birilerini fincan birilerini tabak kabul etti o gözle yorumladı yada öyle tabir etti.Tabii ki ne dediğini ne olduğunu çok çok iyi biliyordu yazan kişi o an yani. Sonra der ki birde cezve var.Cezve yokk hakikatte.Burdan ötede bir taş vardır ki kurt başından daha sivridir az uzundur.Bunuda cezve kabul etti.
Belgeler der ki Şahin tavşanı saldırır haldedir.Sen çizim arasın oyma veya kabartma oysa öyle bir şey asla yok.
Velhasıl gerçek belgeler haricinde çok muthiş bilgilere ve uygarlık tarihinde ki hayvan motiflerine sembol ve sayı şiflerine hakim olmayan gerçek belgeyi okusa da bulamaz.
Örneğin ben her gün evime gelirken arabadan indim sokak başında ki çöp tenekesi dikkatimi çekti alaca karanlıkta sandım ki köpek orda oturmuş.Hergün böyle algıda yanılma yaşadım .Oysa biliyorum ki o çöp tenekesidir. Yani namlı noktada sabit yer belli örneğin kuru dere veya kilise veya akan çeşme. Bundan sonra aşırı bilgi ve tecrübe gerektirir.
İşin sonu Volcan ın dediği gibi sanırım zekası keskin olmayan kişilerin asla ulaşılamayacagı gömü olarak kalacak gibi. Aslında bu mevzular da merak ettiğim en ciddi konu bu volcan bi sistemin adamı ve merkezde tüm bilgiler mevcut iken bizim bunların korunması ile ilgili bi çalışmamız var mı misal millet hasankeyfi söyle ettiler böyle ettiler deyip duruyor bence bilinçli olarak su altına bırakılarak muhafaza edildi belkıs gibi orayı su altında bırakan akıl yarın vakti gelince suyu kesmeyi de bilir bu volcan işinde de böyle bi akıl mevcutmu merak içerisindeyim

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Gelip alacaktı bütün paraları zenginlikleri götürüp kullanacaklardı.Bunu taşımak çok aşırı riskli ve imkansızdı o yıllarda. Başarılı olsaydılar bugun kü Türkiyede olmayacaktı.Allah nasip etmedi başaramadılar.Hesapta hepsini almak vardı alamadılar.Başarsaydılar şimdi hepinizin evlatları bel ki de başka ülke kimliği ile azınlıktılar şimdi. Murad Allahındır .Hüküm Allahıdır.

alipasha

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gelip alacaktı bütün paraları zenginlikleri götürüp kullanacaklardı.Bunu taşımak çok aşırı riskli ve imkansızdı o yıllarda. Başarılı olsaydılar bugun kü Türkiyede olmayacaktı.Allah nasip etmedi başaramadılar.Hesapta hepsini almak vardı alamadılar.Başarsaydılar şimdi hepinizin evlatları bel ki de başka ülke kimliği ile azınlıktılar şimdi. Murad Allahındır .Hüküm Allahıdır.
İnsaalah bize de birseyler bırakmıştır

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Karatepe ustunde Vezirtepe vardir benim bolgeme uyumludur karatepe zirvede yatir yani dede vardir civarinda derin kuyu vardir ve kuyular vardir. Gemi karatepededir. Merdiven gibi isaret karatepededir. Kirec ocaklari karatepededir. Bilgi edinince sunarim veya denk gelirsem hepsini aciklarim @R00T ustam