Volcan ın baş harfi v işareti

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
3,767
6,552
118
#5
Ne bileyim ben gariban.Bu çalışmalar çok eski en az Roma.Son nokta işaretini bulmak gerek .Ve işaret baya büyük.üçgen yapan ok sivri uç istikametine bakmak lazım gelir.Acaba ön kısmında belli mesafe sonra su çeşme yatağımı var biraz kayanın duruşu kroki gibi.
 

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,945
4,412
118
#9
ROOT kardeşim, buralara bu kadar için geçtiğine göre, bendeki yerleri görsen yutkunamazsin inanki, hele o iki tosbaganin heybetinden nasıl ben ilk gördüğümde boğazım kurudu çabuk su yetistirin dedim,

Ne güzel yer ben çok beğendim .Severim böyle yerleri .Bana göre yön veren çalışma
 
Son düzenleme:

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
16 Ocak 2019
1,945
4,412
118
#11
MendereS ustam, bu işaret ve taşa toprağa bakarak yön yöntem bilgilerini bizlere ogretirsen sevinirim, bilgi öğrenince kazanılır, Öğrenmenin de yaşı olmaz, teşekkür ederim şimdiden.
ben burada gezeceğim toprağa bakarak yeri bulurum tam geçen toprağa bakarak define nasıl bulunur konumuzdaki yer.

mesela 3 resimde görünen yerler var oraya gidin bakalım taşlık yığmalar varmı.
 

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
761
1,339
98
#12
Ustam iki yönde de yığma var birinci yığma 10 metre önünde bu yığma küçük büyük kayalardan oluşuyor diğer yığma açık olan ağız yönünde ara mesafe 50 mt var şunu da diyeyim bunun açık olan tarafında yuvarlak oyma var arası 4 metre
 
Beğeniler: MendereS

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,122
3,971
118
#13
çok yazdık bıkmadan yine yazacağız. bu sitede bilginin dibi çıkana kadar vereceğiz. biz bildiklerimizi size, siz bildiklerinizi bize vereceksiniz. sözlükleri bile utancından yerin dibine sıkacağız. sozlükler bile bizimle yarışamayacak.

çökmeye bakın. çökmeye neden bakarız çünkü orada oda vardır oda yıllara dayanamayıp çökünce üstteki toprağıda aşağı alır. arazide gezen defineci buradaki toprak neden çökmüş diye kendi kendine sormalıdır. yığmada aynıdır. zaten orijinali hafif yığma olarak yapılır.

sonra kazılıp tekrar doldurulmuş yermi ona bakacaksın. kazılan sonra doldurulan yer 2 bin sene geçsede kendini bellşi eder. bakarak anlamassan kazma yada kürek vur hemen belli olur mutlaka kabadır. en çok olsa 30 cm kazarsın burası dünya kurulduğundan beri doğal toprakmı yoksa kazılıp tekrarmı doldurulmuş hemen anlarsın bu kaçmaz.

diğeri ise mezar olan yer. evet mezar yerlerinin toprağı farklı olur sebebide insan eti yağlı olduğu için belli zaman sonra toprağın a tabakasına vurmaya başlar. bu toprak çorak gibi veya karamsı küflü gibi biraz değişir. mesela mezar olan yeri 60 cm kaz oradan bir avuç toprak al kokla anlarsın. işi bilen defineci mezara 1,5 metre kala mezara yaklaştığını anlar. tabi bunu 1-2 defa açan kişi daha kolay anlar.

zaten böyle yerlerde otlar zayıf olur nedenide işte o toprağın bozulması. insan yağlı olduğundan toprağı bozar toprak verimsiz olur otlar cılır olur kar yağar kar tutmaz kar erirken en önce orası erir.

bi soluk alayım daha yazarım. bıkmak yok bu sitede bilginin anasını ağlatacağız.
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
3,767
6,552
118
#15
Wolçanın W si imzası bir dik kayadadır .Burası kayalar silsilesidir. imza kısmı yani W alanı traşlı olup ortalama evlerdeki asılı olan büyük tablolar olur 1 metreye 1.60 felan.Bu traşlı alandadır.Direk çift W dir.
 
Beğeniler: Kaan5557

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
17 Ocak 2019
696
2,030
98
#16
Şahsen şimdiye kadar volcan ve hazinesi hiç ilgimi çekmemisti..bu konulara yazilan mesajların cok az bir kismini okur..kimse bulamamiş sen mi bulacaksin zaten senin cografyanda degil...diye düşundugumden define konularinda zayif oldugum tarafti...menderes ve root kardesim..kardesim diyorum yaşi benden oldukca kucuk oldugundandir...yoksa bilgisi pek üst seviyede genç yasina ragmen..vesselam ne diyecektim...
Bana sevdirdiniz bu volcan ve hazinesini...okuyormuyum...okuyorum...elleriniz emeğiniz dert görmesin...
 
Beğeniler: harputlu ve R00T