Wolçan efsanesi

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,894
118
59
Volçan Hazinesi EfsanesiValchan Voyvoda'nın altınını bulmak için.

Gizemli harita Kitaplar ve nişler.Hazine avcıları ve antika arayışları en ilginç Bulgar efsanelerinden birini keşfediyor.Wolfman Voivode, hazine avcılarının bu güne huşu ile konuştuğu bir figür.
Efsaneler ona, sayısız hazineyi aldıkları büyük zihni sayesinde, zenginlikleri toplayabildiğini söyler.
Popüler folklorda, bir kahraman olarak tanımlanır ve onun adı on dokuzuncu yüzyılda muazzam bir popülerlik kazanır.
Bulgar hadolara atfedilen nitelikleriyle halkın koruyucusuydu.

İlginç bir şekilde, birçok tarihçiye göre, Wolfman's Voivode gerçekten var, sadece folklorun meyvesi değil. Hazinesinin bu güne ait efsanesi, çok fazla ilgiye neden oldu ve birçoğu onu bulmaya çalıştı, ancak başarısız oldu
Wolfman Voivode kimdi, onunla ve altınlarıyla ilgili efsaneler, muazzam bir hazineye ait bir harita var - tüm bu cevaplar ve bu chudesa.net temasında bulabileceğiniz daha ilginç bilgiler.
Valchan Voyvoda'nın altınını bulmak için.

Valchan the Voivoda'nın altın rengi hayalindekilerin rüyasını rahatsız etmeyi bırakmıyor. Efsaneye göre, üç yüz yıl önce Bulgar chorbadji ve Türk Onbaşi tarafından toplanan tonlarca altından oluşan gerçekten ölçülebilir bir servet.
Kuyumcuların her yerde aradıkları bir tesadüf değildir - Rodoplar, Stara Planina, Strandzha ve Sakar'da, Valchan Voivoda sürekli olarak ve Sredna Gora'da seyir halindedir.
Valchan Voivoda'nın hazinesiyle ilgili en popüler inançlar arasında Asenovgrad yakınlarında bulunan Rodop köyü Kosova'nın yanında gömülüdür.
Yaşlı insanlar bile, Valchan Voivode'nin arkadaşı olan Peder Martin'in defterinin, gömünün nasıl ve nerede gömüldüğünü anlatıyor.

Valchan Voivoda'nın gizemli haritası

Vulcan voivoda yolunu gösteren harita hakkında efsaneler var. Martin'in daha önce sözü edilen günlüğünde, muazzam zenginin, Çerni Osam köyünün üzerinde bulunan General Maara mağarasında saklandığı söylenir.
Rahip, höyüğün yolunu gösteren bir haritanın çizildiği bir koyun derisi olduğunu bile ortaya koymaktadır.
En çok aranan kartSöz konusu harita yüzyıllardır hazine avcıları için tesadüf değildir.
Wolfman voivode kendisi ve Peder Martin tarafından imzalanmış olduğuna inanılmaktadır. Üzerinde Troya manastırından başlayarak, Cherno Osam nehrinin yukarı akışına doğru ilerlerken ve Chaushov Dol'a doğru yaklaşık dört saatlik bir yürüyüşten sonra rotanın kesin yönleri çizilir.Wolfman voivoda'nın hazinesinin nerede olduğunu gösteren gizemli harita
Tam üstünde, günbatımında, kaya üzerinde, 250 kişinin orada bulunması gereken taş ocaklı bir taş vardı. Hemen altında, takas üzerinde, üzerinde bir iz yapıldığı dikilmiş bir leylak vardı.
Bu yol, bu toprakları istila ettiklerinde Latinlerden beri kullanılan gizli bir mağaraya yol açtı.
Bir duvar ve taş vardı ve yol kesildi, böylece kimse zenginlik bulamadı.


Doğal olarak, bu efsane, yıllar boyunca belirtilen yere binlerce varlık arayanı ele geçirdi. Ancak bunların hiçbiri rüyanın hazinesini bulmayı başaramadı.
Haritanın kendisi sadece bir efsanedir, bu yüzden hazine avcıları aradıkları aynı mukavemet ile onu aramaya devam ederler.
Efsaneler, kurtun altının, onu insan gözlerinden gizleyen üç cadı tarafından korunduğunu söylüyor. Ve grev aramak isteyen herkese karşı bir lanet var.
1920'lerde, Fransa'dan bir seferin servete giden tünellere girdiği ve bir daha asla ortaya çıkmadığı söylenir. Yaklaşık yarım asır sonra, 1970'lerde, yerli BCP, insanları Valchan Voivoda'nın altınları için dolaştırmaya gönderdi.
Metal dedektörü ile arama yapmaya ve yerlileri sorgulamaya başladılar.Onlar da bir çocuk olarak korkunç bir haidutinin ortağıyla tanıştığını söyleyen yerel Yane'ye geldi.
Ona hazinenin nerede olduğunu söyledi ve Bai Yane arayanlara yeri gösterdi. Ertesi sabah, onlara gittikçe, sadece büyük bir tuzak buldu.İnsanların hiçbir işareti yoktu.
Kitaplar ve nişlerWolfman voivoda'nın ismi bugün bilinse de, hayatı ve var oluşu hakkındaki gerçekler hala bir gizemle örtülüdür.
Bu, kişiliğinin, yazarların bu efsanevi haidutine biraz ışık tutmaya çalıştığı kitaplar yayınlanmasının sebebidir.
Wolfman Voivode HazineleriEn popülerleri arasında Hristo Krasin'in "Vulchan Voivoda Hazineleri" vardır.Aslında, iş zaten belirtilen Pop Martin'in notlarının pratik bir kopyasıdır.Hangi, daha önce yazdığımız gibi, haidouk cheta'nın altınları nasıl gömdüğünü ve zenginlik yolunu da anlatıyor.
Ayrıca kitap, o dönemlerde Bulgar halkının parçalarını ve köleliğin baskınlarından kurtuldukları yolu da düşünmektedir.
"Voivode voyvoda ve Roma'nın altınları"Konuya dikkat çeken diğer bir kitap da aynı yazar Hristo Krasin tarafından "Vulchan Voivoda ve Roma'nın altın" dır. Peder Martin'in notlarına bakmak için burada olduğu gerçeğinin dışında, yaptığı gibi ilişkide bulunur.
Wolfhound voivoda, altınını antik Romalıların kendi hazinelerini sakladığı şekilde sakladı.


Mühimmatın başkalarının eline geçmeyeceğinden emin olmak için en sık el yapımı galerileri en çok kullanılan yerdi.
İlginç olarak, yıllar önce, yazar, BCP'nin birçok kıdemli üyesinin altın yapmayı başardığını, ancak başarısız olduğunu kabul ediyor. Çünkü güçlü güçleri var.
"Voivode sesleri! Bulgaristan'ın Altın Tanrısı "İlginç bir çalışma da "Vulchan voivoda! Varenese Vassil Ginev'in Bulgaristan'ın Altın Tanrısı. Yine, haidutinin hayatına bakar ve merak eden şey, yazarın kendisi, eski bir haidut ailesinin soyundan gelen olmasıdır.
Büyükbabası Wolfman voivoda kraliçesinin bir parçasıydı. O, torununa - yazarın büyükannesine, kitapta yeniden yaratılan cheta hikayelerinin çoğuna - söyleyen kişidir. Ve o zamana kadar tarihçiler bile bilinmiyordu.
Hristo Krasin'in katkısıHristo Krasin, Wolfman voivoda'nın yaşamı ve aktivitesinin en derin analizini sunan yazardır. Bir yazarın yanı sıra, aynı zamanda, tavşan derisi üzerine yazılmış devasa bir kitap olan Pop Martin'in otantik günlüğüne sahip olduğunu iddia eden yeminli bir hazine avcısı.
Doğal olarak, her gömülü hazinede olduğu gibi, Vulcan voivoda'nın yürüyüşüne kadar, karısı Fatme ve Pop Martin ile birlikte dağın her yerine yaptıkları kalkanlara liderlik ediyorlar. Altınlarını ve mücevherlerini sakladıkları mağaraların yeri için bir referans noktası olmak için.
Bunlardan biri, pamukçukdaki olukta gizli. Diğeri, “Nişahı bas”, Pop Martin'in dediği gibi, zeminin altındaki gizli cilt üzerindedir.
Ancak, hazine gibi, ve nişler henüz hiç kimse tarafından keşfedilmemiştir.Birçok girişime rağmen.
Yaşlı insanlara göre, halkımız büyük zenginlik ve kaptanın sözleşmesini keşfetmek için henüz olgun değildir.
Hazine avcıları ve antika arayışları en ilginç Bulgar efsanelerinden birini keşfediyor.

Birçok kez bahsettiğimiz gibi, Valchan Voivoda'nın efsanesi yerli folklorun en ilgi çekenleri arasındadır ve bu bir kaza değildir, hazine avcıları ve antik arayıcılar tarihçiler kadar ilgilenmezler.
Korkunç haidutin, insanları Türklere karşı koruduğu için gerçek bir kahraman olarak onurlandırıldı.
Tarihçiler Valchan Voivoda'nın gerçekten var olduğuna ve büyük ölçüde efsanelerin tarif ettiği kahramanlık özelliklerine sahip olduğuna ikna oldular.
Doğum yeri hakkında kesin bir kanıt yoktur. Birçok tarihçi Paspalevo köyünde doğduğuna inanıyor ve şirketi onu Strandja, Vitosha ve Stara Planina Dağları'na götürdü.
Kendi cheta'larına sahip olmasının yanı sıra, efsanevi Stoyan voivoda tarafından yönetilen haidouti'ye de yardım etti.
Efsanevi haidutin, Osmanlı'dan çalınan parayı fakirlere teslim etti ve geri kalanı, daha sonraları silah almak ve bir isyana hazırlanmak için daha sonra kullanmak üzere gömüldü.

Halk folkloru tipik, Valchan Voivoda hayatı hakkında gerçekleri, bugün hala hayatta olan, haidout efsanesini ortaya çıkarmak için insanların hikayeleri ile iç içe olmuştur.
Diğer efsaneler.

Efsanelerden biri, Vulcan voivodasının altınlarının Sakar Dağı'nın güneydoğu ucunda bulunan Derviş mahallinde saklı olduğunu söyler. Bir zamanlar, deniz kıyısına çıkan tünellerin yeraltı labirentinin hemen altında inşa edilmiş büyük bir kaya parçası vardı. Wolfan'ın cephanelerini gömdüğü, kayaların içinde yüksekte iki girintiyi bıraktığı, erkeklerin gözlerinden gizlediği oradaydı.
Bir başka hatıra efsanesine göre, kayalıklara gömülmüş Kutsal Üçlü Ustrem Manastırı'nın 200 metre yukarısında zenginlik saklı. Yer kaza ile seçilmedi. Bir zamanlar, hem Türk Postanesi hem de Türk Hazinesi geçti.
Valchan'ın adamları onları yakındaki Darkaya bölgesinde taradılar, onları soydular ve hemen yakalananları sakladılar. Bu servetle, Türklerin vakıflarına yakılan manastırı yeniden inşa ettiler.
PR Slaveikov şairi Vulcan voivoda'nın Osmanlılar tarafından ele geçirildiğine inanıyor.


Havayı yakalamayı başaran adam buz gibi soğuk Spahi Ahhalladou.Bundan sonra, voivodanın kaderi bilinmemektedir. Ve onun tahliyesinin başında güçlü kız kardeşi Radda Radda duruyor. Liderin onu yakalayan yerel agadan onu kurtarmak için kraliçesine aldığı bu.
Bununla birlikte, en son versiyon, Haidut'un hayatının geri kalanını koalisyon arkadaşı Martin ile yaşadığı Braila'ya kaçtığını göstermesi nedeniyle çok popüler değil.
Valchan'ın ortakları daha sonra, her biri belirli bir amaç için çağrılan, farklı yerlere altın gömdüğünü bildirdi. Daha sonra yer üstünde görünecekleri vaftiz edildi.
Burada, Voivod'un altınının, amaçlanan amaç için kullanılmadığı taktirde bir hendek giyeceği efsaneleri var.
Bu kez, haidelerin servet biriktirdiği şekilde başka bir merak efsanesi var.Petrovden'in en kişisel voivodlarının, yavru yavrularına katıldıkları ve Bulgaristan'ı Osmanlı boyunduruğundan kurtarmak için zenginler biriktirmeye karar verdikleri Chemerikova çayırında toplandıklarına inanılmaktadır.


Sesli Voivode ve Pop MartinYani Valchan, Şef Lider seçildi ve sağ eli, sözde Pop Martin oldu. Yedi yıl boyunca, kuyruktaki bütün Romalı karakterleri yok etmeye ve onları haidouks ile değiştirmeye yönlendirdiler. Onlara beş İtalyan profesör, yedi taş ustası ve yirmi Türk bilim adamı ile yardım ettiler.


Wolfman Voivoda (oturmuş) ve Pop Martin (sağında sakalı olan)
Bütün nişleri kurduklarında, sırrı serbest bırakmamak için tanıkları öldürdüler ve on yıl boyunca Balkan çevresindeki çeşitli mağaralarda sakladıkları zenginlikleri taşıdılar.
Daha sonra askerleri Rusya'ya verdikleri askerleri kişisel olarak ödeyeceklerini umarak askerler yolladılar - askerler için altın ve komutanları için iki fezle.

Efsaneye inanılırsa, Rus kralı Bulgaristan'a mesaj yolladı, bu hanedanlar hatıralarını onlara ödeyebilecekleri konusunda ikna etmek için zenginliklerini gösterdi. Bununla birlikte, aynı zamanda, Rus-Türk Kurtuluş Savaşı patlak verdi ve işler başarısız oldu.
Sıra, muhtemelen ihanetten sonra bozuldu ve Valchan'ın son sadakatine kalan Pop Martin, onlarla birlikte servetin sırrını öldürmek için hayatta kalmamaya özen gösterdi.
Makedonya neden böyle iddia ediyor?Makedonya'nın, kendi tarihinin eksikliğinden dolayı Valchan Voivoda'nın kişiliğini özümsemeye çalıştığı bir sürpriz değil. Bir dizi yerel tarihçi, korkunç haidutin'in bir Makedon olduğu propagandasını yapmaya çalışıyor.
Ancak, bu iddiaları desteklemek için sağlam bir kanıt bulunmamaktadır.Wolfman voivoda, bugün Bulgaristan'ın bugünkü sınırının hemen yanında bulunan, bugünkü Lozengrad (eski Kırklareli'de) Türkiye'de doğdu.
Nitekim kraliçenin kraliçesi, günümüz Makedonya topraklarında Konstantinopolis'in sonuna kadar hareket etmiş ve büyük olasılıkla yerel halkın, haidutin'in Makedon kökenli olduğu konusunda ısrar ettiğini iddia etmiştir.
Rayuvtsi KöyüRauwci'nin Eleni köyünde, Valchan voivoda'nın ilk ve tek anıtı var. 12 ay boyunca üzerinde çalışan heykeller Vlado Menikov ve Dimo Boichev tarafından dikildi.
İlginç bir şekilde, haidoutina anıtı Sofya'da yapıldı ve daha sonra Rauevtsi'ye nakledildi.


Heykel fikri, parayı toplayan yerel insanlar içindir. Onların sözleriyle, voivode, gelecek nesiller için ölümsüzleştirilmeyi hak eder, çünkü güçlerini ülke özgürlüğüne verdi ve hayatını vermeye hazırdı.
Ve aynı zamanda onun hakkında çok az şey biliniyor ve tarih onu haklı olarak ihmal ediyor.
Bütün işlerde sihir var mı?Vulcan Voivode hazinesini çevreleyen gizem kaçınılmaz olarak mühimmatın sihirle korunduğunu söyleyen efsanelere yol açtı. Bu, birçok girişime rağmen, bu güne kadar olan zenginliğin keşfedilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.


Wolfman voivoda'nın hazinesi yakınında büyü var mı?
En popüler hikaye, haidutin'in belli amaçlar için altını çağırdığını söyler. Ve bunu anlayan, ancak başka bir amaç için değil, bir amaç için kullanan herkes bir lanet çekecektir.
Masallarda sınırlama, üç cadıyı tuttuğu hikayelerdir.


Elbette, pragmatistler, tüm efsanede büyülü bir şey olmadığına ve altın keşfetmenin imkânsızlığının çok mantıklı bir açıklamaya sahip olduğuna ikna olmuşlardır. Ve aslında, zaten keşfedilmişti.
Bu, hükümetin hazineleri bulmak için sürekli seferler düzenlediği 1970'lerde ve 1980'lerde yaşananlardı ve Valchan'ın da onlardan biri oldu.
Eski SBS çalışanları akrabalarıyla bir hazinenin gerçekten yaptığını paylaştı, ancak zaten ulusal borçları karşılamak için işlem görüyordu.
Bu pragmatik hikayelerde bile, gizem çalmaktır. Hikayelere göre, cephaneleri satan insanlar, Bulgaristan'dan uzak bir yere gitmiş olsalar bile, laneti tarafından üstesinden gelmişlerdi.
Eski SS ajanları iflaslar, soygunlar, kaçırmalar ve hatta esrarengiz hastalıklar hakkında fısıldayarak, sadece zenginlik tüccarlarını değil, akrabalarını da tedirgin ediyorlar.
film
Valchan Voivoda'nın kişiliğinin tarihte çok popüler olmaması nedeniyle, onun hakkında da hiç film yok. Bu konudaki en popüler videolar, kahramanın Valcan'ın hayatına çok aşina olduğu hayatı anlattığı amatör bir kaydın iki bölümüdür.
Söz konusu adamın görünür bir işaret olması nedeniyle, birçok insan şüpheci bir kayıt tutuyor. Ayrıca, anlatıcı, kraliçesinin dağılmasından sonra, vodatın Amerika'ya gittiğini iddia ediyor.

biyografiYukarıdaki konuda daha önce bahsettiğimiz gibi, Wolfman voivodunun kişiliği hakkında gerçekten var olmasının dışında fazla bir şey yoktur.
Wolfman voivoda nerede doğdu?Wolf voivoda'nın doğum yeri hakkındaki bilgiler bile kesin olarak kanıtlanmamıştır. En sık görülen iddia, Paspalevo köyünde doğmuş olması, bazılarının Svoge yakınlarındaki Stara Planina'da bulunan doğum yeri Osenovlag olduğuna inanmasıdır.
Fakat haidutinin Lozengrad'daki Strandzha'da doğduğuna inanan insanlar var. Bugüne kadar, Türkiye topraklarında yer almaktadır. Bir Türk'ü öldürdükten sonra kesinlikle bir haidut olarak bilinir.
Ama burada da, hikaye oybirliğiyle. Bazı tarihçiler, kurbanının kız kardeşine baktığını iddia ediyor ve diğerleri onun nişanlısı olduğunu iddia ediyor.
Her halükarda, suikasttan sonra, hayatta kalmak için kaçmaya zorlandı.Kaçışında Yunan Spyros'la tanıştığı Ege Denizi'ne ulaştı.İkisi de ikizlenmiş ve zengin karavanları soymaya karar verdiler. Bu amaçla Valchan, efsane olduğu büyük bir grup kurdu. Ve Türkler için bir bela. İlginç bir şekilde, aralarında Kara Emin Ağa olmak üzere en popüler olanları da vardı.
Soy ağacıHer ne kadar haidutinin ailesi hakkında pek fazla bilgi olmasa da, ünlü Khadzhivanov Ruse ailesinin soy ağacının bir parçası oldu. Oradan, yaşamın sona ermesinden sonra hayatın içinden çok fazla bilgi çektik.
Valcan, kuzey Dobruca'da bulunan büyük Tulcea kasabasına yerleşmeyi seçmiş görünüyor. Orada İmparator'un rahibesini karısına aldı ve iki oğlu ve iki kızı doğdu - İvan, Vasil, Petra ve Oksana.
Haidoutina'nın eşi yakındaki Chipica manastırına gömüldü. En büyük oğulları Ivan, tüccar olmayı başardı. Üç oğlu ve iki kızı doğdu.
Onlardan biri, Peter, Nicola Stanev'in kızı Sharapchia Tonka ile evlendiği Rousse'ye yerleşti.
Primorsko'da Meyhane
Primorsko tatil beldesindeki en popüler yerlerden biri, Valchan Voivoda'nın adını almıştır. Haidutinin hiç deniz kıyısında olup olmadığı ya da sahiplerinin sitenin atmosferini en iyi şekilde temsil etmek için uygun bir isim aramış olup olmadığı belirsizdir.
Tamamen yerli çevreye ve otantik Bulgar mangolarına dayanıyor.
Wolfman voivoda hakkında bir şarkıDoğal olarak, her halk kahramanı gibi, Valchan Voivoda da sadece efsanelerde değil, halk şarkılarında ölümsüzleştirilir. Haberin şerefine en çok sevilen iki müzik eserini dikkatinize sunuyoruz.

Valchan Voivoda için Gergana Ivanova-Song


İyi Savova - Valchan Voivode suikast sonucu öldürüldü

Wolfman voivoda ardılı var mı?Konuyla ilgili daha önceki noktalardan birinde de bahsettiğimiz gibi, hanout yıllarından sonra Valchan Voivoda kendini kurmuş ve bir aile kurmuştur.Karısının dört çocuğu var ve bazı tarihi kaynaklara göre, korkunç haidutine hala canlı varisler var. Bazıları Rousse'deki Hadjiivanov ailesinin temsilcileridir. Diğerleri Romanya'ya yerleşti.
Mirasçılar ayrıca, sürekli olarak haidoutinin efsanevi hazinesini bulmaya çalıştılar, ancak başarılı olmadılar. Bu gün için bir efsane kalır.

 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,344
10,229
118
şekil şemale baktığımızda tüfeklere baktığımızda bunlar o döneme ait değiller.Temsili fotodan öteye gitmez.
Bunlara ait foto olamaz. Bu adamlarda gizlilik esastır.Bu şekilde bir misyonları yoktur.
 

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,894
118
59
şekil şemale baktığımızda tüfeklere baktığımızda bunlar o döneme ait değiller.Temsili fotodan öteye gitmez.
Bunlara ait foto olamaz. Bu adamlarda gizlilik esastır.Bu şekilde bir misyonları yoktur.
Çok doğru söylemişsiniz sevgili ustam o resmi zaten ben ilave etmedim oraya o şekilde bir alıntıdır sadece.
 
  • Beğen
Tepkiler: R00T ve eski